xbox kontroler

Rozrywka

13.07.2021 19:14

Co to jest Xbox Cloud Gaming? Nowy profit Xbox Game Pass!

Gry Konsole
10
0
1
10
0

Czym jest Xbox Cloud Gaming? Krótko o najnowszej usłudze wchodzącej w skład pakietu Xbox Game Pass Ultimate. Jaki sprzęt jest wymagany, by z niej skorzystać? Ile kosztuje używanie tej technologicznej nowinki? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

Xbox Cloud Gaming – co to jest?

Xbox Cloud Gaming – co to za usługa i czym różni się od tradycyjnego używania konsoli Xbox? Zwana potocznie xCloud polega na strumieniowaniu gier z chmury. Nie jest to kompletnie nowe rozwiązanie, istnieją już podobne serwisy, np. Google Stadia i GeForce NOW, a teraz Microsoft dołożył swoją cegiełkę do usług, które mogą zrewolucjonizować świat gamingu.

Sprawdź też: Xbox Smart Delivery – co to jest i jak działa? Sprawdzamy Smart Delivery – świetną funkcję konsoli Xbox

Xbox Cloud Gaming był dotąd uruchamiany losowo wśród użytkowników Xbox Game Pass Ultimate – systemu subskrypcji, który za miesięczną opłatą oferuje dostęp do ponad stu gier na Xbox. Od końca czerwca jest jednak możliwość skorzystania z usługi grania w chmurze przez wszystkich subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate w Polsce.

Dodatkowo zaktualizowano zaplecze serwerów – od teraz nowa usługa działa na specjalnie przystosowanych konsolach Xbox Series X. Za sprawą tego ulepszenia gry ładują się w mgnieniu oka i mają świetną grafikę.

xbox xcloud
Teoretycznie do zabawy wystarczy niemalże dowolne urządzenie z ekranem i dostępem do szybkiego internetu

Wymagania Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu takiego jak konsola, wystarczy komputer stacjonarny, laptop albo nawet smartfon (działa na urządzeniach z systemem iOS oraz Android). Niezbędne będą tylko przeglądarka internetowa i stabilne połączenie internetowe.

Jeśli subskrybujesz Xbox Game Pass Ultimate, wejdź na stronę xbox.com/play, zaloguj się na swoje konto, wybierz grę i kliknij start. Tyle! Nie musisz pobierać gier, wszystko odbywa się poprzez streaming.

Sprawdź też: Co to jest PlayStation Plus Collection? Lista gier dostępnych w ramach usługi

Twoje urządzenia muszą jednak być zaktualizowane do określonych wersji. Dla PC potrzebujesz Windowsa 10 oraz przeglądarki Edge lub Chrome. Urządzenia Apple wymagają systemu iOS 14.4 lub nowszego. Tymczasem w przypadku Android – systemu 6.0 lub nowszego. Xbox Cloud Gaming działa też na iPadach i MacBookach.

Możesz obcować z ponad 50 grami za pomocą dedykowanej kontroli dotyku albo używać padów do konsol Xbox. Do dyspozycji masz też customowe kontrolery dla smartfonów wspierających usługę Xbox Cloud Gaming.

Ile kosztuje Xbox Cloud Gaming?

Xbox Cloud Gaming – jaka cena? Wbrew pozorom przyjemność ta nie będzie Cię kosztowała milionów monet. Jest ona częścią pakietu Xbox Game Pass Ultimate, więc wystarczy, że będziesz opłacał abonament za tę usługę – miesięczna kwota wynosi 54,99 zł.

Bez żadnych dodatkowych opłat zagrasz w jedną z wielu pozycji z bogatej biblioteki gier, czyli między innymi w: Minecraft Dungeons, FIFA 21 czy Sea of Thieves. Taka subskrypcja to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą kupować osobno pojedynczych gier.

Streaming zmienia oblicze rynku gier. Dzięki niemu najlepsze tytuły są na wyciągnięcie ręki niezależnie od rodzaju i mocy posiadanego sprzętu. Czy przez to konsole i pecety przejdą do lamusa? Na razie nie, ale wiele wskazuje na to, że przyszłość należy do usług takich jak Xbox Cloud Gaming.

10
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *