brandon sanderson gra

Rozrywka

23.12.2021 12:00

Brandon Sanderson pracuje nad grą komputerową

Gry Newsy
5
0
0
5
0

Pisarz Brandon Sanderson pracuje nad własną grą. Niezwiązana z jego dotychczasowym dorobkiem pisarskim produkcja ma zostać ujawniona już niedługo.

Brandon Sanderson to amerykański pisarz fantasy i powieści przygodowych, autor m.in. trylogii *Z mgły zrodzony*. Twórca został również wybrany do dokończenia cyklu Koło Czasu autorstwa zmarłego Roberta Jordana (ostatecznie rozbudował sagę o trzy części). Jak się okazuje, aktualnie Sanderson współtworzy grę. Niestety nie zdradził więcej szczegółów. Wiemy jedynie, że zapowiedź produkcji nastąpi lada moment.

Twórczość Brandona Sandersona vs branża gamingowa

Powstający tytuł nie ma nic wspólnego z twórczością pisarza. Będzie to całkowicie nowa marka, która powstaje we współpracy z bliżej nieokreślonymi, aczkolwiek znanymi w branży gamingowej deweloperami. Prace nad nią trwają już od kilku lat.

Nie jest to pierwszy kontakt Sandersona ze światem gier. Infinity Blade: Awakening i Infinity Blade: Redemption to nowele pisarza sprzed 10 lat, które powstały na podstawie cyklu gier RPG dostępnych na iPhone’ach i iPadach. 

Warto też wspomnieć, że przed laty miała też miejsce zapowiedź gry na podstawie trylogii Z mgły zrodzony (ang. Mistborn). W 2012 roku studio Little Orbit ogłosiło rozpoczęcie prac nad Mistborn: Birthright, aby już po chwili wycofać się z projektu i anulować jego realizację.

Na horyzoncie pojawiła się jednak mała iskierka nadziei na zaadaptowanie cyklu. Studio SoulsForge zaprezentowało prototyp gry opartej na serii Mistborn – jest to dość ubogo animowana koncepcja, którą można zobaczyć tutaj. Nie pojawiły się też żadne szczegóły dotyczące produkcji. Ciężko zatem stwierdzić, czy tym razem cokolwiek z tego będzie.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *