mission impossible 7

Rozrywka

21.06.2022 15:08

Mission: Impossible 7, czyli co wiemy o Dead Reckoning Part One

Filmy i seriale
2
0
0
2
0

Choć do premiery Mission: Impossible 7 (a dokładniej Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One) pozostało jeszcze sporo czasu, dysponujemy już pewnymi informacjami o filmie. Co wiemy do tej pory o produkcji?

Tom Cruise powraca w Mission: Impossible 7, produkcji szerzej znanej pod nazwą Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One. Seria, która zapoczątkowana została w 1996 roku, jest niczym wino – to właśnie ostatnie filmy okazują się tymi najlepszymi. Mission: Impossible – Fallout, czyli film z 2018 roku, okazał się najlepiej zarabiającym tytułem z całej serii. Fani zatem mogą zacierać ręce. Co jak na razie wiemy o nadchodzącej nowej odsłonie misji niemożliwej do wykonania?

Mission: Impossible 7 – kiedy premiera?

Ethan Hunt pojawi się na ekranach po raz siódmy 14 lipca 2023 roku. Choć na razie termin ten dotyczy jedynie kin znajdujących się w Stanach Zjednoczonych, najprawdopodobniej premiera zostanie rozszerzona na resztę globu. Co więcej, użytkownicy platformy streamingowej Paramount+ będą mogli obejrzeć tam film około 45 dni po jego premierze. Kwestia ta może jednak ulec zmianie, gdyż Cruise jako główna gwiazda serii i jej producent skłania się ku trzem miesiącom wyłącznej dystrybucji filmu za pośrednictwem kin. Paramount Pictures będzie musiało dojść do porozumienia z gwiazdą w tej kwestii.

mission: impossible 7
Cruise w trakcie kręcenia sceny do filmu Mission: Impossible 7 | Źródło: Paramount Pictures

Tytuł miał początkowo zadebiutować w lipcu 2021 roku, jednak pandemia skutecznie pokrzyżowała plany dystrybucji. Premiera była przekładana kilkukrotnie: na listopad, maj 2022, wrzesień 2022, aż wreszcie podjęto decyzję o przeniesieniu tytułu na 14 lipca 2023 roku. To dosyć odległa data, która może rodzić pewne wątpliwości – czy tu aby z pewnością chodzi tylko o COVID-19?

Uspokajamy, proces produkcyjny został szczególnie utrudniony przez wirusa. Kręcenie Mission: Impossible 7 było nawet kilkukrotnie wstrzymywane, gdy okazywało się, że epidemia zbiera żniwo wśród ekipy filmującej. Doszło nawet do tego, że Tom Cruise został nagrany podczas krytykowania pracowników planu, którzy podchodzili lekkomyślnie do kwestii norm bezpieczeństwa w przeciwdziałaniu wirusowi. Według niego takie zachowanie skutecznie spowolniło tempo prac przy produkcji.

Zwiastun Mission: Impossible 7

Fani zostali uraczeni pierwszym oficjalnym trailerem produkcji dosyć niedawno. Materiał pojawił się na kanale Paramount Pictures 23 maja 2022 roku (dzień po jego mniej oficjalnym wycieku do sieci). Co ciekawe, jego premiera zbiegła się z innym wielkim filmem Cruise’a, czyli Top Gun: Maverick. Co można o nim powiedzieć? No cóż, stwierdzić, że jest przeładowany akcją i adrenaliną, to jak nie powiedzieć nic! Zresztą, przekonajcie się sami!

Sprawdź, jak kręcono niektóre sceny do filmu Mission: Impossible 7.

Obsada – kogo zobaczymy w Mission: Impossible 7?

W Mission: Impossible 7 nie zabraknie przede wszystkim Toma Cruise’a. Po raz kolejny wcieli się on w szpiega dokonującego rzeczy niemożliwych, czyli Ethana Hunta. Kogo jeszcze zobaczymy w produkcji oprócz Toma?

  • Simon Pegg (Benji Dunn),
  • Ving Rhames (Luther Stickell).
  • Rebecca Ferguson (Ilsa Faust),
  • Vanessa Kirby (White Widow),
  • Henry Czerny (Eugene Kittridge),
  • Angela Bassett (Erika Sloane),
  • Hayley Atwell (Grace),
  • Yennis Cheung (Dior),
  • Shea Wigham (Jasper Briggs).

Oprócz artystów wymienionych powyżej wiemy też, że w głównego szwarccharaktera wcieli się Esai Morales. To jednak nie wszystkie ważniejsze role, gdyż do produkcji zaangażowano jeszcze takie nazwiska jak Pom Klementieff, Cary Elwes, Greg Davis, Rob Delaney i Mark Gatiss. Ich role nie zostały jednak sprecyzowane, zatem jak widać – oprócz postaci dobrze znanych fanom serii Mission: Impossible – pojawią się także zupełnie nowe twarze.

Co wiemy o fabule Mission: Impossible 7?

Z racji odległego terminu premiery w tej kwestii nie mamy dla Was wielu konkretów. Jak dotąd wiemy, że Dead Reckoning Part One rozwinie wątki opowiedziane w dwóch ostatnich filmach z serii, czyli Mission: Impossible – Rogue Nation oraz Mission: Impossible – Fallout. Warto nadmienić, że oba tytuły zostały docenione zarówno przez krytyków, jak i widownię – to dobra wróżba na przyszłość.

Sprawdź też: Better Call Saul (sezon 6) – kiedy pojawią się nowe odcinki?

To jednak tyle, jeżeli idzie o fabułę. Wiemy natomiast, że bohaterowie zostaną rozbudowani – większy nacisk ma być położony na wątki emocjonalne. Zabieg ten ma dotyczyć zarówno odgrywanego przez Cruise’a Hunta, jak i innych, drugoplanowych ról. Spodziewajcie się zatem produkcji, która będzie pompować adrenalinę hektolitrami, ale zagra także na czułej strunie Waszej duszy.

Dead Reckoning Part One – czy doczekamy się sequela?

Jak sugeruje tytuł siódmej produkcji z serii Mission: Impossible, film zostanie podzielony na dwie części. Początkowe plany zakładały, że kręcenie obu części będzie przebiegać niemalże równocześnie. Druga część miała mieć swoją premierę na początku sierpnia tego roku, jednak powody wszystkim nam dobrze znane zweryfikowały te plany.

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part Two zaliczył zatem obsuwę, początkowo na 7 czerwca 2023 roku, by wreszcie ostatecznie zostać przeniesionym na odległą datę 28 czerwca 2024 roku. Dead Reckoning Part Two pozostaje więc ostatnim filmem z serii, który został oficjalnie ogłoszony. Poza nim jak dotąd nie pojawiły się żadne pogłoski o kontynuacji serii. Niemniej jednak jest na co czekać!

Sprawdź też: Top Gun: Maverick – najważniejsze informacje. Data premiery, zwiastun, obsada

Tom Cruise w scenach kaskaderskich w Mission: Impossible 7

Seria Mission: Impossible nie istnieje bez kaskaderskich popisów Crusie’a. I choć sam aktor zbliża się powoli do 60 lat na karku, wigoru nie można mu odmówić! Amerykanin kontynuuje swoje kaskaderskie rzemiosło i z pewnością sytuacja będzie podobna w drugiej części omawianego tu filmu.

Podczas jednego wydarzenia Paramount Pictures opublikowało nagranie, które przedstawia jeden z wykonywanych przez Toma popisów zza kulis. Sam aktor określił go mianem „najbardziej niebezpiecznego popisu”. Na czym polegał? Nagranie, które prezentujemy poniżej, przedstawia skok na motocyklu z rampy, która ustawiono przy krawędzi góry. Następnie aktor po zeskoczeniu w locie z maszyny uruchamia spadochron i ląduje na podłożu. To robi wrażenie!

Co ciekawe, podobno scena musiała zostać nagrywana sześć razy, aby uzyskać zadowalające efekty. 
Na premierę przygód agenta Impossible Mission Force będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Na osłodę mamy jednak inny film, również z tym samym głównym bohaterem. Sprawdźcie recenzję filmu Top Gun: Maverick! Kuba był zachwycony, być może przekona Was, że warto iść do kina na tę produkcję.

Źródło obrazu głównego: materiały prasowe

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *