biuro pl

Rozrywka

21.07.2021 09:13

Polskie The Office oficjalnie zapowiedziane! Powstanie polska wersja klasycznego sitcomu

Filmy i seriale
6
1
0
6
1

Polskie The Office zostało oficjalnie zapowiedziane przez Canal+, które stworzy ten serial we współpracy z BBC Studios. Produkcja zostanie osadzona w polskich realiach, a prace na planie już się rozpoczęły.

Polskie The Office – skąd pomysł na serial?

W tym roku mija dokładnie 20 lat od premiery pierwszego odcinka brytyjskiego sitcomu The Office. Pomysł tak dobrze przyjął się na całym świecie, że inne kraje wielokrotnie decydowały się na nagrywanie własnych wersji tej produkcji. Wskutek tego powstały później m.in. francuska, niemiecka czy najsłynniejsza – amerykańska wersja The Office.

Biuro PL kadr 1
Czy polska wersja kultowego sitcomu ma szansę spodobać się fanom oryginału?

Wiceprezeska zarządu ds. programowych Canal+ Polska, Małgorzata Seck, powiedziała: – Na realizację polskiej wersji kultowego formatu zdecydowaliśmy się, bo na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią.

Kultowe The Office – krótkie info o klasycznym sitcomie

Autorami pierwszej, brytyjskiej wersji The OfficeRicky Gervais i Stephen Merchant. Produkcja w konwencji mockumentu opowiada o pracownikach firmy, która zajmuje się handlem papierem. W obsadzie serialu pojawili się m.in.: Ricky Gervais, Martin Freeman czy Mackenzie Crook.

Sprawdź też: The Boys sezon 3 – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie

Jednak najsłynniejszą wersją Biura jest produkcja amerykańska, emitowana od 2005 do 2013 roku. Tam w rolach głównych pojawili się m.in.: Steve Carell, Jenna Fischer, Rainn Wilson i John Krasinski. Podobnie jak pierwowzór, skupia się na pracownikach biura, którymi zarządza nieznośny szef, mający się za zabawnego i błyskotliwego. To właśnie z amerykańskiej wersji pochodzą kultowe memy i znane na całym świecie cytaty.

Obsada The Office PL oraz osoby odpowiedzialne za produkcję

Akcja serialu The Office PL ma rozgrywać się w Siedlcach. Bohaterami zostaną pracownicy firmy zajmującej się dystrybucją wody mineralnej „Kropliczanka”. Główną postacią będzie Michał, czyli prezes firmy, który jako jedyny pozostaje optymistą, gdy przedsiębiorstwo zyskuje nowych właścicieli. W obsadzie znaleźli się: Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka.

biuro pl bohaterowie
Polska wersja Biura ma sprawdzić, czy mamy dystans do samych siebie

Serial ma charakteryzować się kontrowersyjnym humorem. Inspiracje do tworzenia scenariusza czerpano z aktualnych nastrojów społecznych oraz konfliktów światopoglądowych w Polsce. Wyśmiewanie stereotypów ma być, jak zapowiadają twórcy, testem Polaków na dystans do samych siebie. Przełomowa ma stać się także rola Vanessy Aleksander, która będzie reprezentantką silnej i rewolucyjnej kobiecej bohaterki. Reżyserem produkcji jest Maciej Bochniak. Za scenariusz odpowiadają Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki. Producentami zostali Dorota Kośmicka-Gacke oraz Jan Kępiński.

The Office PL na pierwszych zdjęciach

Premiera polskiego Biura zaplanowana jest na jesień 2021 roku. Serial pojawi się w CANAL+ PREMIUM i w CANAL+ na canalplus.com. Twórcy udostępnili już całkiem sporo zdjęć z planu. Możecie oglądać je w tym artykule.

biuro pl śmiech
Czy wszyscy będziemy się śmiać z nowego Biura? A może lepiej będzie wrócić do innych wersji serialu?

Informacja o The Office PL wzbudziła niemałe zamieszanie w Internecie. Jakie jest Twoje zdanie na temat produkcji? Podziel się opinią w komentarzu!

Wszystkie zdjęcia w artykule pochodzą ze strony media.pl.canalplus.com

Sprawdź też: Co wiemy o House of Gucci? Data premiery, zwiastun, obsada

6
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *