Tesla - dezaktywacja Passenger Play

Technologia

24.12.2021 09:11

Tesla zakazuje grania podczas podróży autem. Dotyczy to nie tylko kierowcy

Gry Motoryzacja Newsy
12
0
0
12
0

W grudniu Tesla wprowadziła aktualizację, która umożliwiała grać podczas jazdy autem. Pod presją oburzonej społeczności i naciskiem ze strony amerykańskiej administracji producent wycofuje daną opcję.

Kwestia dotyczy funkcji „Passenger Play”, która wcześniej umożliwiała włączyć gry wideo na desce rozdzielczej samochodu, ale tylko podczas postoju. Ostatnia aktualizacja pozwala jednak grać nawet w czasie jazdy. Na oburzenie społeczności nie trzeba było długo czekać. Co więcej, sprawie zaczęła się przyglądać amerykańska agencja rządowa (The National Highway Traffic Safety Administration). Skutkiem tego jest dochodzenie, które obejmuje pojazdy elektryczne Tesli z lat produkcji od 2017 (łącznie to ok. 580 tysięcy samochodów). Warto jednak dodać, że zgodnie z informacją od The Guardian, Tesla już wycofuje swój pomysł i zamierza dezaktywować opcję w „Passenger Play”.

Nie zmienia to jednak faktu, że dochodzenie będzie kontynuowane, a wizerunek firmy i samego Elona Muska ponownie został nadszarpnięty. Warto też podkreślić, że decyzja o ponownym zablokowaniu opcji grania zapadła dzień po oficjalnym wszczęciu czynności sprawdzających przez NHTSA.

Sprawdź też: Elon Musk rozsierdzony, że Tesla nie jest nagradzana!

Tesla Passenger Play – opcja miała być tylko dla pasażerów?

Zgodnie z założeniem funkcja gier w samochodach Tesli miała być dostępna tylko dla pasażerów siedzących obok kierowcy. Kluczowe były dwa problemy. Po pierwsze, nie było żadnego specjalnego zabezpieczenia, które uniemożliwiałoby włączenie gry przez kierowcę. W aplikacji wyskakiwał standardowy komunikat potwierdzający, że osoba korzystająca jest pasażerem. Trudno jednak oczekiwać, że jest to wystarczające i wiarygodne poręczenie.

Druga kwestia dotyczy tego, że nawet jeśli funkcja będzie używana przez pasażera, to jest ona zwyczajnie rozpraszająca dla kierowcy. Duży panel – na którym odbywa się ciekawa rozgrywka i miga od przeróżnych efektów – z pewnością nie sprzyja skupieniu na drodze. Wniosek nasuwa się taki, że najrozsądniej jest bezpiecznie dotrzeć do domu, aby tam spokojnie zagrać w ulubioną grę.

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *