Technologia

21.12.2021 09:55

Elon Musk rozsierdzony, że Tesla nie jest nagradzana!

Motoryzacja Newsy
10
0
2
10
0

Elon Musk powiedział wiele słów świadczących o tym, że jego autopilota w Tesli nikt nie chwali, gdy uratuje komuś życie. Natomiast każda sytuacja, w której system zawiedzie jest napiętnowana. Co chce przekazać nam dyrektor generalny?

Tesla i SpaceX momentami nie ma lekko. Sprawy nie ułatwiają także doniesienia, że w tych korporacjach, kobiety są molestowane seksualnie. Co tym razem zmywa sen z powiek? Elon Musk został zaproszony do udzielenia wywiadu dla Time Magazine, aby porozmawiać o pracy przedsiębiorstwa i o zwiększonej ilości wypadków spowodowanych przez jego samochody.

Dyrektor generalny Tesli wypowiedział się, że ludzie mają skłonności do krytykowania każdej, jednorazowej sytuacji, w której system bezpieczeństwa nie zadziała poprawnie. Problem polega na tym, że samochody Elona Muska, każdego dnia ratują ludzi niezliczoną ilość razy podczas jazdy na autopilocie. Dyrektor ubolewa, że jego większej części prawidłowego działania, nikt nie chwali

Sprawdź też: Tesla z propozycją dla… dzieci! Cyberquad w wersji mini

„Jest coś, co ktoś mi powiedział na początku, gdy dążyliśmy do autonomii: nawet jeśli uratujesz 90% istnień ludzkich, 10%, których nie uratujesz, będzie cię pozywać” – powiedział Elon Musk. Korporacja cały czas pracuje nad udoskonalaniem systemów bezpieczeństwa, jednak jak widać podczas incydentalnych zdarzeń ciągle znajdą się osoby niezadowolone. 

Elon Musk i problemy Tesli

Tesla od 2018 roku spowodowała kilkanaście wypadków, których sprawy ciągną się do dzisiaj za korporacją. Niektórzy oskarżają Elona Muska, że kłamał on w zakresie marketingu przedstawiając autopilota Tesli jako bezpieczne rozwiązanie. „Nie sądzę, żeby na tej planecie był dyrektor generalny, który dbałby o bezpieczeństwo bardziej niż ja” – dosadnie komentuje Musk. Warto dodać, że samochody pomimo, że prowadzą się same, utrzymują bezpieczny dystans między pozostałymi uczestnikami ruchu, nie zwalniają kierowców z ciągłego uważania podczas jazdy. 

Ten fakt także podkreślał dyrektor generalny korporacji. Cóż, wydaje się, że w tej branży, oferując taki specyficzny produkt, nie ma miejsca na porażkę. Elon Musk dodał: Myślę, że to jedna z tych rzeczy, w których nie otrzymasz nagrody za życie, które ratujesz, ale na pewno będziesz obwiniany za życia, których nie uratujesz.”

A czy Ty miałeś okazję prowadzić Teslę? Jakie są Twoje odczucia?

źródło zdjęcia: Tesla

10
0

Podziel się:

Komentarze (2)

TESLA W GROBIE SIĘ PRZEWRACA, ŻE JAKIŚ BEZBÓZG NAZWAŁ BADZIEWIE JEGO IMIENIEM. WYPRODUKOWAĆ COSIK DLA MILIARDERÓW POTRAFII, ALE PRZECIĘTNEGO CZŁOWIEKA TEN PANICZ MA W DOO…PIEE. jUż Chńczycy depczą mu po piętach, bo mają lepsze akumulatory i wchodzą na rynek skandynawski większym zasięgiem

Prowadziłem tesle nie jednokrotnie model 3 oraz P 100 D odczucia, świetne, nie testowałem auto pilota a funkcje przyjazdu na parkingu, fenomalne. System radarowy tesli nie świetny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.