gta 5 twitch

Rozrywka

27.12.2021 12:57

GTA 5 ma 8 lat, a i tak wszyscy chcą je oglądać na Twitchu

Gry Newsy
16
2
0
16
2

Mimo dość sędziwego wieku, GTA 5 znalazło się na szczycie najczęściej oglądanych gier w serwisie Twitch.

Analitycy rynku gamingowego opublikowali w sieci szereg ciekawych informacji. Poznaliśmy m.in. najczęściej oglądane gry w serwisie streamingowym Twitch.

Lider rocznego podsumowania to pewne zaskoczenie. Mamy tu bowiem do czynienia z produkcją, która na swój sukces pracuje już od wielu lat. Poniższe dane pochodzą z serwisu StreamElements.

GTA 5 w czołówce najchętniej oglądanych gier

Tym zaskakującym staruszkiem jest produkcja firmy Rockstar Games, czyli Grand Theft Auto V, która oryginalnie debiutowała 17 września 2013 roku. Od premiery tytułu minęło ponad 8 lat, a mimo to nadal jest on jedną z najlepiej zarabiających i najchętniej oglądanych gier. Prawdopodobnie stało się tak za sprawą fenomenalnego trybu sieciowego, czyli GTA Online.

W 2021 roku GTA 5 było oglądane przez ponad 2,1 miliarda godzin. Gra pokonała jeszcze starsze League of Legends (1,8 mld godzin), a także strzelanki Fortnite (1 mld godzin) i Valorant (949 mln godzin).

W całym serwisie Twitch, GTA 5 wyprzedziła jedynie kategoria Just Chatting, z ponad 3,1 miliarda godzin. Współtworzą ją streamerzy, którzy nie grają, a jedynie prowadzą luźne rozmowy ze swoją widownią lub prezentują swoje wdzięki, chlapiąc się w nadmuchiwanym basenie.

Na sukces GTA 5 mogła mieć wpływ różnorodność możliwości zabawy, jakie oferuje produkcja w trybie sieciowym. Moduł jest stale rozwijany przez twórców, którzy co jakiś czas dodają do niego nową zawartość, taką jak niedawna aktualizacja The Contract.
W odróżnieniu od League of Legends czy Fortnite, czyli nastawionych na twardą rywalizację produkcji wymagających od gracza skupienia i umiejętności, GTA Online oferuje luźniejszą zabawę, zapewniającą duże pokłady humoru i rozrywki dla widza. Jak widać, takie podejście procentuje.

Sprawdź też: GTA Online – duża aktualizacja nadchodzi! Co otrzymają gracze od Rockstara?

16
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *