Tesla Cyberquad

Technologia

02.12.2021 10:21

Tesla z propozycją dla… dzieci! Cyberquad w wersji mini

Motoryzacja Newsy
8
0
0
8
0

Model elektrycznego quada, którego Tesla pokazała w 2019 roku w trakcie prezentacji Cybertrucka, okazał się być czymś więcej niż krótkim romansem. Choć obecna propozycja nie przypomina tej sprzed dwóch lat.

W amerykańskim sklepie online Tesli pojawił się model quada, wycenionego na 1900 dolarów, który łudząco przypomina model ze wspomnianej już prezentacji Cybertrucka. Wszyscy, którzy oczekują pełnowymiarowego quada będą jednak musieli jeszcze poczekać. Różnica jest taka, że… został zmniejszony! Konkretnie, do rozmiarów dziecka. To właśnie do najmłodszych skierowana jest propozycja od firmy Elona Muska. Co więcej wiadomo o Cyberquadzie dla dzieci?

Specyfikacja Tesla Cyberquada dla dzieci

Osiągi i możliwości tej maszyny z pewnością nie wywołają poruszenia wśród dorosłych, jednak pamiętajmy, że to nie jest pojazd dla nich. Co zatem oferuje? Cyberquad waży trochę ponad 55 kg, z maksymalnym udźwigiem 68 kg. Jest w stanie rozwinąć prędkość 16 km/h a w pełni naładowane baterie pozwolą cieszyć się nim na dystansie 24 km. Pojazd rekomendowany jest dla dzieci powyżej ósmego roku życia.

Są jednak pewne ograniczenia. Pierwszym jest niewątpliwie czas ładowania baterii. Cyberquad w wersji mini nie jest wyposażony w szybkie ładowanie. W związku z tym, aby naładować baterię od zera do 100% potrzeba około 5 godzin. Dosyć długo i daleko od standardów do jakich przyzwyczaiła nas firma, jednak pamiętajmy – to zabawka.

Zamawiając ją, musisz także pamiętać o innej rzeczy – quad przychodzi do zamawiającego rozmontowany. Przygotowanie maszyny do jazdy leży po stronie kupującego – oczywiście nie wiąże się to ze skomplikowanymi pracami wymagającymi wiedzy mechanicznej, jednak warto o tym pamiętać. Dodatkowo, firma zapewnia jedynie klucz imbusowy, resztę niezbędnych narzędzi trzeba zapewnić sobie samemu.

A więc kiedy?

Jak możemy wyczytać na stronie produktu, producent informuje, że wysyłka zacznie się za 2-4 tygodnie. Jest jednak pewien haczyk. Wszyscy, którzy chcieliby zakupić pojazd jako prezent dla swoich dzieci powinni wiedzieć, że może się to nie udać.

Jest to spowodowane napiętym harmonogramem Tesli w okresie przedświątecznym. Producent zaznacza, że nie gwarantuje dostarczenia Cyberquada przed świętami Bożego Narodzenia.

Sprawdź też: Elektryczny pick-up Tesla Cybertruck – czy kanciasty samochód przyszłości stanie się hitem?

Co z quadem większych rozmiarów?

Wraz z nagraniem promocyjnym mini quada, powrócił temat większego modelu, przeznaczonego dla dorosłych. Na krótkim wideo, zaprezentowanym przez głównego projektanta Tesli, możemy zobaczyć dwoje dzieci na mini Cyberquadzie, a oprócz nich – osobę dorosłą na większym modelu.

Jest to niewątpliwie Cyberquad z prezentacji Cybertrucka. Zatem, choć wielu uważało, że Tesla zamknęła jego projekt – w związku z brakiem informacji o nim – Cyberquad dla dorosłych najprawdopodobniej powstanie.

Niestety, póki co nie ma żadnych informacji o tym kiedy to nastąpi. Możliwe, że będzie to mieć miejsce wraz z premierą Cybertrucka. Premiera elektrycznego pick-upa została przesunięta na koniec 2022 roku – w związku z tym Amerykanie mają jeszcze czas na przygotowanie elektrycznego quada. Póki co zadowolone mogą być tylko dzieci.

Źródło: tesla.com

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *