Rozrywka

01.08.2022 15:09

Paralives – kiedy premiera, cena gry. Co oferuje konkurent Sims 4?

Gry
25
2
0
25
2

Słyszałeś o Paralives? Kiedy premiera? Co to jest? Na rynku pojawił się godny rywal dla serii The Sims od Electronic Arts. Niezależny life simulator może nieźle namieszać.

Paralives – co to za gra?

Paralives to komputerowy symulator życia, już teraz nazywany prawdopodobną konkurencją dla kultowej serii The Sims. Gra polega na stworzeniu postaci, dla której dodatkowo budujesz dom, a następnie „prowadzisz” jej życie. Twórcy oferują ogromny wybór mebli i dodatków, przy czym zyskujesz też opcję samodzielnego podkręcania designu przedmiotów: zmiany ich koloru, wielkości, długości, wysokości czy faktury. Podobnie jest w przypadku tworzenia postaci, producent oferuje bowiem szczegółowy kreator o nazwie Paramaker, gdzie możesz dowolnie zmieniać wygląd bohatera. 

Paralives
Szykuje się godna konkurencja dla Sims 4! | źródło: paralives.com

Jako że jest to propozycja typu life simulator, autorzy postarali się również o zróżnicowanie rozgrywki – by dawała emocje bliskie tym ze świata realnego. Gra udostępnia dwie możliwości: przejęcie pełnej kontroli nad bohaterami lub obserwowanie co robią, gdy mają wolną wolę. Stworzeni przez Ciebie bohaterowie będą mogli spędzać czas wewnątrz zbudowanego domu bądź eksplorować lokale sąsiadów, parki czy miasto. Twórca, Alex Masse, poinformował przy tym, że w jego grze wszystko zawiera wersja podstawowa (to odniesienie do produkcji EA, gdzie dodatki są płatne). 

Choć Paralives z Simsami łączy sporo podobieństw, zdecydowanie warto tę pierwszą przetestować. Producent postawił na pastelowy wygląd i rozbudowany system budowania, w którym gracza ogranicza tylko własna wyobraźnia – bo z pewnością nie wyposażenie gry. Meblowanie może zapewnić świetną rozrywkę fanom budowania oraz urządzania wnętrz. Co więcej, Paralives będzie miało dość niskie wymagania systemowe, co pozwoli na cieszenie się rozgrywką nawet bez zaawansowanego sprzętu.

Paralives – kiedy premiera?

Gra Paralives miała mieć swoją premierę między 2021 a 2022 rokiem, natomiast tworzona przez kilkuosobowy zespół produkcja już wzbudza zainteresowanie graczy. Producent wypuścił bowiem filmy demonstracyjne. Pojawiają się również pierwsze plotki, a także screeny zdradzające grafikę i niektóre funkcje. Grze założono już profil w serwisie Steam, który czeka na udostępnienie. Te działania dają Ci możliwość wstępnego dowiedzenia się, jak ta rozgrywka komputerowa wygląda oraz które języki są w niej dostępne. Możesz też dodać grę do listy życzeń. W dalszym ciągu jednak nie ogłoszono konkretnej daty premiery.

Sprawdź też: The Sims 4 (PC, Xbox One, PS4)

Ile będzie kosztować Paralives?

Cena Paralives nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że nie będzie ona darmowa. Być może doczeka się pewnych ciekawych dodatków, choć – co wspomniano wcześniej – początkowo wersja podstawowa ma zawierać wszystkie funkcje. Producent zapewnia przy tym bieżące wsparcie bezpłatnymi aktualizacjami – prawdopodobnie właśnie one dadzą dostęp do wspomnianych rozszerzeń. Co istotne, tego intrygującego tytułu nie sposób niestety zamówić w preorderze – trzeba oczekiwać na premierę.

Warto w tym miejscu przekazać ciekawostkę związaną z kosztami tworzenia gry. Paralives to projekt finansowany jedynie przez społeczność. Na portalu Patreon i na profilu Alexa Masse istnieje możliwość dołożenia swojej cegiełki – na przykład trzech dolarów miesięcznie. Imiona fundatorów zostaną wymienione w oficjalnych napisach gry. Zyskają oni również dostęp do specjalnych postów czy ankiet dla patronów oraz specjalną rolę na Discordzie.

Paralives - Sims 4
Sims 4 mają wielu fanów, budzą jednak kontrowersje cenami licznych płatnych dodatków | źródło: ea.com

Za pięć dolarów otrzymasz tematyczne tapety o rozdzielczości HD i 4K, darmowy soundtrack Paralives, a także wszystkie korzyści z poprzedniego pakietu. Jeśli natomiast wpłacasz dziesięć dolarów miesięcznie, dostaniesz miano Super Patrona oraz dostęp do screenshotów ukazujących postępy programowania. Oczywiście w każdej chwili istnieje możliwość zakończenia sponsorowania projektu, nie musisz się więc obawiać konieczności realizacji wpłat na przykład przez cały rok.

Sprawdź też: Historia serii gier The Sims — najważniejsze informacje o kultowym symulatorze życia

Czy istnieją inne gry podobne do Sims?

W oczekiwaniu na premierę The Sims 5 gracze często szukają gier maksymalnie przypominających ich ulubioną serię. Aktualnie trudno jednak znaleźć pozycję tak podobną, jak Paralives. Dostępne są natomiast inne symulatory życia albo produkcje z trybem konstruktora dające dostęp do budowania domów, miast czy zoo. Opcje te rzadko zostają jednak łączone, co daje zdecydowaną przewagę grze Paralives. W jakie zatem podobne gry można zagrać w oczekiwaniu na premierę?

Jednym z najbardziej popularnych symulatorów życia jest Animal Crossing – New Horizons. Dostępny dla konsoli Nintendo pozwala wykreować własną postać żyjącą na bezludnej wyspie. Produkcja daje też funkcję dekorowania swojej przestrzeni, budowania domu, łowienia ryb, łapania motyli czy uprawy warzyw. Możesz również połączyć się ze swoimi znajomymi i śledzić ich osiągnięcia. Jeśli jednak od samej rozgrywki w trybie życia wolisz budować domy, powinieneś sprawdzić House Flipper

Gra ta polega na sprzątaniu oraz wykonywaniu gruntownych remontów zniszczonych domów, a także dekorowaniu ich wnętrz – wedle własnego uznania. Wysoka jakość grafiki ułatwia stworzenie naprawdę realistycznych mieszkań. Celem tego tytułu jest przekształcenie zaniedbanego lokalu w apartament podlegający następnie rentownej sprzedaży. Pieniądze zarobione pod wpływem owego zbytu wykorzystasz do zakupu kolejnej inwestycji.

Sims 4 mody – w oczekiwaniu na Paralives i Sims 5

Czekając na The Sims 5 i Paralives, warto urozmaicić rozgrywkę w istniejącej już długi czas, czwartej wersji Simsów. Wystarczy, że pobierzesz odpowiednie legalne mody, czyli modyfikacje gry tworzone fanowsko przez graczy lub czasem przez profesjonalistów na zlecenie producenta. Takie przeróbki rozbudowują oprogramowanie o dodatkowe przedmioty, stylizacje, zachowania, a także interakcje. Choć udostępniała je już trzecia edycja najpopularniejszego symulatora życia, to właśnie mody do The Sims 4 podbiły serca fanów.

Paralives
Paralives zapowiada się jako gratka dla fanów meblowania

Użytkownicy coraz bardziej zaskakują kreatywnością przy tworzeniu modyfikacji. Dzięki nim z klasycznej gry w życie możesz stworzyć pełną grozy historię, przejąć jeszcze większą kontrolę nad Simem lub przemienić The Sims w propozycję dla dorosłych (motywy erotyczne). Żeby dodać mody, musisz pobrać je z sieci, a następnie wrzucić do folderu mods tworzącego się automatycznie. Następnie przejdź do ustawień Simsów i zezwól na zawartość zmodyfikowaną. Czas oczekiwania na wydanie Paralives upłynie zdecydowanie szybciej i przyjemniej!

Sprawdź też: Mody do The Sims 4 – jak wgrać? Wybieramy najlepsze mody

Czy czekasz na Paralives? Lubisz symulatory życia? A może pozostajesz wierny serii The Sims? Daj znać w komentarzach.

źródło zdjęcia głównego: steam.com

25
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *