Wiedźmin

Rozrywka

21.03.2022 18:59

Gra Wiedźmin 4 powstaje – CDPR oficjalnie potwierdza!

Gry
13
0
2
13
0

Stało się to, co w branży gier było wieszczone już od dawna. Na oficjalnej stronie CDPR pojawiła się dziś informacja, która ucieszy wszystkich fanów uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin 4 powstaje!

Jak zaznacza sam producent, tworzona właśnie gra zapoczątkuje nową sagę w świecie gier Wiedźmin. Co to może oznaczać? Choć informacje polskiego producenta tego nie potwierdzają, zwiastuje to najprawdopodobniej, że Geralt udaje się na zasłużoną emeryturę. W czwartej części pokierujemy nowym wiedźminem, lub… wiedźminką! Czy oznacza to, że Cirilla stanie się bohaterką kolejnej gry CDPR? Tego jak dotąd nie wiemy, jednak nie brakuje głosów, że tak właśnie będzie.

Pomijając oficjalne potwierdzenie prac, informacji o nowej wiedźmińskiej grze jest jak na lekarstwo. Polski producent gier zapowiedział jednak, że REDengine nie będzie napędzał Wiedźmina 4. Ogłoszono, że tym razem twórcy skorzystają z dobrodziejstw jakie daje Unreal Engine 5, co inicjuje współpracę z Epic Games. To fantastyczna wiadomość, wiedząc jak wiele problemów miał CDPR, właśnie z silnikiem, w swoim ostatnim wielkim hicie, czyli Cyberpunku 2077.

Choć sam REDengine był przystosowany do gier z perspektywy trzeciej osoby, decyzja powinna wciąż cieszyć. Zdejmie to ogrom pracy z barków warszawskiego producenta, który będzie mógł się teraz skupić na elementach czysto „growych”, pozostawiając wszelkie kwestie optymalizacji Epicowi. Powinno wpłynąć to na tempo prac oraz żywić nadzieję, na lepszą „kondycję” techniczną czwartego Wiedźmina (Tak, Cyberpunk 2077, patrzę na ciebie…).

Chciałbym móc podzielić się z Wami większą ilością informacji, jednak to wszystko czym uraczył nas producent. Wszelkie informacje odnośnie tempa prac, harmonogramu, jak i samej daty premiery pozostają nieznane. Pozostaje zatem uzbroić się w potężne pokłady cierpliwości i czekać na więcej informacji od CDPR. Z pewnością będziemy Was o wszystkim informować na bieżąco.

Sprawdź też inne nasze teksty z uniwersum Wiedźmina:

13
0

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *