Total War Pharaoh

Rozrywka

24.05.2023 11:11

Total War: Pharaoh – wszystko o nowej odsłonie Wojny Totalnej. Premiera, edycje, zwiastun

Encyklopedia gier Gry
4
0
0
4
0

Total War: Pharaoh to kolejna odsłona zasłużonej serii gier z gatunku real-time tactics. Gracze tym razem przeniosą się do Nowego Państwa – okresie w historii starożytnego Egiptu, gdy domena faraonów była u szczytu swojej potęgi.

W artykule zawarliśmy wszystkie nadchodzące informacje o świeżo zapowiedzianej kolejnej odsłonie serii Wojny Totalnej. Dowiedz się kiedy będzie mieć swoją premierę, obejrzyj trailer, poznaj ceny i wersje oraz dowiedz się, kiedy zobaczymy pierwszy gameplay.

Total War: Pharaoh – premiera gry

Pogłoski o nowej odsłonie Total War krążyły po sieci od pewnego czasu. Kulminacyjnym punktem było przypadkowe umieszczenie informacji o tym tytule na stronie Creative Assembly, twórców cenionej serii. Karty zostały jednak odsłonięte wczoraj, gdy na serwisie YouTube pojawiła się oficjalna zapowiedź tej produkcji. Informuje ona, że produkcja pojawi się w sprzedaży w październiku 2023 roku.

Dokładna data premiery pozostaje jeszcze nieznana, jednak z pewnością zostanie ona ogłoszona za jakiś czas. Tytuł ten będzie szesnastą odsłoną w serii, która liczy już sobie ponad dwa dekady. Ostatnim tytułem, który stworzono pod banderą Total War, był Total War: Warhammer III, wydany w 2022 roku. Tym razem jednak twórcy postanowili wrócić do ulokowania nowej odsłony w okolicznościach, które rzeczywiście miały miejsce.

Zwiastun Total War: Pharaoh

Czy będziesz w stanie oprzeć się upadkowi cywilizacji? Takie pytanie zostało zadane fanom serii w opisie trailera Total War: Pharaoh. Trwający niespełna dwie minuty trailer wykonano w konwencji filmowej. Oprócz zapowiedzianej daty, nie jest on obszernym źródłem informacji. Wokół produkcji panuje atmosfera tajemniczości, którą skutecznie podkręca sam zwiastun. Nowa odsłona Total War z pewnością może zainteresować każdego fana – poniżej możecie obejrzeć tę produkcję.

Kiedy zobaczymy gameplay z Total War: Pharaoh?

To, co interesuje wielu graczy to rzecz jasna gameplay. Ten pozostaje jeszcze nieznany, ale wkrótce ulegnie to zmianie. W czwartek 1 czerwca zapowiedziany został stream z zespołem twórców z Creative Assembly, podczas którego gra zostanie zaprezentowana po raz pierwszy. 

Co nowego przyniesie Total War: Pharaoh?

W zasadzie po raz pierwszy w swojej historii, seria przeniesie nas do starożytnego Egiptu, czyniąc z niego główne miejsce rozgrywki. Choć był to moment szczytu potęgi militarnej i gospodarczej tego państwa, czas ten zbiegł się ze schyłkiem epoki brązu i związanymi z tym perturbacjami. Todor Nikolov, dyrektor gry, w taki sposób opisuje nadchodzącą produkcję:

Niewiele jest okresów bardziej kultowych niż starożytny Egipt; pełen politycznych intryg, kataklizmów i wielkich kampanii wojennych, jest idealnym miejscem dla tytułu Total War. Jako faraon musisz uratować Egipt przed zniszczeniem i poprowadzić swój lud przez katastrofalny upadek epoki brązu. Od ciebie zależy, czy przetrwasz, czy przejdziesz do historii.

Sprawdź też: Total War: Warhammer (PC)

W grze będziemy mieli dostęp do ośmiu egipskich frakcji, które zbudowane zostały w oparciu o trzy kultury: Egipcjanie (przywódcy: Ramzes, Tausret, Seti, Amenmesse), Hetyci (Suppiluliuma, Kurunta) oraz Kananejczycy: (Irsu, Bay). Różnice, które je dzielą mają dotyczyć nie tylko dostępnych jednostek, ale także stylu samej gry, jaką będziemy musieli wdrożyć, by zwyciężyć.

Zagrożenie ze strony wroga to jedno z wielu niebezpieczeństw. Total War: Pharaoh wdraża dynamicznie zmieniającą się pogodę, która może decydować o przechyleniu szali zwycięstwa podczas batalii. Burze piaskowe, gwałtowne ulewy, burze z piorunami – to wszystko ma mieć realny wpływ na wojska a nawet ukształtowanie terenu. Suchy klimat Egiptu sprzyja również szalejącym pożarom – te będą z pewnością częste, zagrażając armiom i osadom.

Zmiany mają zajść również w samej kampanii, oddając w ręce gracza więcej swobody, jak i elementu losowego. Możliwe będzie dostosowanie ich tak, by każda kolejna różniła się diametralnie od poprzedniej. Opcje mają umożliwiać między innymi modyfikowanie występowania klęsk żywiołowych, losowe rozmieszczenie frakcji, ustawienia dotyczące dostępu do zasobów i wiele więcej. Warto zaznaczyć, że możliwość dostosowywania kampanii pojawia się po raz pierwszy w serii i z pewnością będzie interesującym novum.

Oddanie graczom możliwości modyfikowania parametrów kampanii z pewnością jest słusznym wyborem. Takie podejście przypadnie do gustu zarówno nowicjuszom, jak i wyjadaczom serii – umożliwi to pełne dostosowanie wyzwań. Dynamiczne bitwy, w których pogoda może być sprzymierzeńcem, jak i wrogiem, doda z pewnością intensywności i wymusi nowego podejścia do taktyki.

Sprawdź też: Wojna w odsłonie totalnej – seria gier Total War

Platformy i edycje gry

Total War: Pharaoh zadebiutuje na PC w tym roku, następnie po premierze pojawi się wersja na macOS. Gra dostępna jest do zamówienia na Steamie oraz Epic Games Store w trzech edycjach:

  • Edycja Standardowa: 289 zł
  • Edycja Luksusowa: 351,90 zł
  • Edycja Dynastyczna: 440,25 zł

Oba sklepy umożliwiają już składanie zamówień przedpremierowych. Zakup pre-orderu umożliwi zagranie w produkcję podczas weekendu poprzedzającego premierę oraz daje dostęp do dwóch pakietów kosmetycznych (Wcielenie Bogów i Serce Szardów).

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jakie są różnice między poszczególnymi edycjami Total War: Pharaoh? Edycja Standardowa to sama gra, bez jakichkolwiek dodatków. Kupując Edycję Luksusową zyskujemy dostęp do gry, pierwszego DLC (z nowym pakietem frakcji) oraz ścieżki dźwiękowej w wersji cyfrowej. Najdroższa Edycja Dynastyczna to (oprócz samej gry) pakiet trzech DLC z frakcjami, jednego DLC z pakietem kampanii oraz cyfrowy soundtrack.

Warto jest również nadmienić, że zarówno Edycja Luksusowa, jak i Dynastyczna po premierze najpewniej podrożeją – w obecnej formie ich ceny są zredukowane kolejno o 10 i 25%.

Edycja fizyczna gry Total War: Pharaoh

Co ciekawe, wydawca gry zdecydował się na wydanie jej również w wersji fizycznej. Dostępna będzie ona jedynie w wybranych sklepach. Oferować będzie cyfrowy kod do pobrania podstawowej wersji gry oraz oba pakiety kosmetyczne dostępne w pre-orderze (Wcielenie Bogów i Serce Szardów). To jednak nie wszystko, ponieważ wersja fizyczna będzie wzbogacona o dwustronny plakat (najprawdopodobniej sporych rozmiarów).

Data premiery tej edycji pozostaje jednak nieznana. Twórcy na swojej stronie informują, że nastąpi ona po premierze gry. Dostępność ograniczona będzie jedynie do sklepów w Europie, a kod do pobrania gry będzie kompatybilny tylko ze Steamem.

Total War: Pharaoh pewnym krokiem zmierza do swojej premiery. Tym razem staniemy do walki na rozgrzanych piaskach Sahary, żyznych ziemiach delty Nilu czy też górzystych turniach Anatolii. Czekacie na tę grę? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o kierunku, jaki obrali twórcy serii.

intel specyfikacja i9 13900k
4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *