grafika koncepcyjna Gorana Bukvica

Rozrywka

10.11.2021 14:42

Batman: Arkham Knight — jak wyglądałby sequel?

Gry
19
0
0
19
0

Wiadomo, że anulowany sequel Batman: Arkham Knight od studia WB Games Montreal nie ujrzy światła dziennego. Jednakże do sieci wciąż trafiają materiały, nad którymi wcześniej pracowano. Ostatnio udostępnione zostały grafiki koncepcyjne autorstwa Gorana Bukvica.

Batman: Arkham Knight — grafiki koncepcyjne sequela

Goran Bukvic to artysta, który w 2016 roku pracował dla studia WB Games Montreal, m.in. nad sequelem Batman: Arkham Knight. I choć od tego momentu minęło wiele czasu, to dopiero niedawno autor udostępnił swoje grafiki koncepcyjne na profilu w serwisie Artstation. Przedstawiają one dwie postacie: podstarzałego Bruce’a Wayne’a w kultowym stroju i z siwą brodą, a także młodego Batmana w futurystycznej zbroi. Grafiki zostały również umieszczone na Twitterze The Arkham Channel, z podpisem mówiącym nieco więcej o fabule anulowanej gry.

Założenie fabularne anulowanej części gry o Batmanie

Zgodnie z dotychczasowymi wyciekami i informacjami nowym Batmanem miał stać się Damian Wayne: syn Bruce’a i Talii al Ghul. Co więcej, według komiksów Damian pełnił wcześniej funkcję Robina, ale ze względu na wiek ojca miał przejąć jego rolę i jako Batman chronić miasto przed inwazją armii Ra’sa al Ghula.

Warto dodatkowo zwrócić uwagę, że grafika koncepcyjna młodego Batmana dość mocno przypomina bohatera animowanego serialu Batman Beyond z 1999 roku — zwłaszcza czerwony symbol nietoperza. Tam jednak Batmanem był nie Damian Wayne, a nastolatek Terry McGinnis. Mimo tej niezgodności możliwe, że w grze pojawiłoby się więcej inspiracji opartych na Batman Beyond.

Sprawdź też: Gry o człowieku-nietoperzu. Batman: Seria Arkham — niezwykle udane gry action-adventure z uniwersum Arkhamverse

Dlaczego sequel nie zostanie wydany?

Prace nad sequelem Batman: Arkham Knight zostały zaprzestane już dawno, o czym wspomina m.in. autor grafik. Według nieoficjalnych informacji plany producenta zmieniły się na wczesnym etapie. Co więcej, duża część zespołu miała zająć się pracą nad Gotham Knights, którego premiera jest przewidziana na 2022 rok. Warto przypomnieć, że będzie to RPG dostępny na PC, PS4, PS5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S — jednakże ma to być oryginalna opowieść, która nie będzie bazować na wcześniejszych częściach gry o Batmanie.

19
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *