Rozrywka

13.12.2021 12:37

Peter Molyneux tworzy „symulator biznesu blockchainowego”

Gry Newsy
5
0
0
5
0

Peter Molyneux tworzy nową grę opartą na tokenach NFT i technologii blockchain. Tytuł pojawić się ma w 2022 roku. Poznaj Blockchain Sim: Legacy i nową kryptowalutę LegacyCoin.

Peter Molyneux wraz ze studiem 22Cans, którego jest założycielem, ogłosił swój najnowszy projekt – Blockchain Sim: Legacy. Molyneux jest nam bardzo dobrze znany. Były szef Lionhead Studios pracował m.in. przy Fable czy Black & White. Na blogu Gala Games ukazał się wpis, w którym przybliżono wizję blockchainowego symulatora biznesowego.

Blockchain Sim: Legacy – na czym ma polegać symulator biznesowy od 22Cans?

Rozgrywka na pierwszy rzut oka nie zapowiada się jakoś bardzo innowacyjnie. Zadaniem gracza będzie projektowanie własnych produktów i tworzenie od podstaw biznesowego imperium. Koncepcja zaczyna jednak nabierać barw po dorzuceniu technologii blockchain.

Budowa pierwszej firmy wiązać się będzie ze zdobyciem działki – możliwej do zakupu jako token NFT. U podstaw ekonomii gry znajdzie się kryptowaluta LegacyCoin, stworzona na potrzeby gry i oparta na łańcuchu Ethereum. Poza pozyskaniem gruntu tokeny pozwolą również na zakup LegacyKeys, dzięki którym gracz uzyska możliwość zjednania sobie innego gracza i mianowania go partnerem biznesowym… niekoniecznie za darmo.

Rozgrywka w głównej mierze polegać ma na projektowaniu własnych produktów i handlu nimi na otwartym rynku. W Blockchain Sim: Legacy zaprojektujemy samodzielnie praktycznie wszystko – od towarów po całe miasta. Opracowane projekty trafią później na hale fabryczne, gdzie akurat dostępni pracownicy podejmą się ich wyprodukowania. Później pozostanie już tylko handel i rywalizacja z innymi graczami — w różnego rodzaju konkursach i innych wydarzeniach.

Premiera Blockchain Sim: Legacy zapowiedziana została na 2022 rok. Nieznane są jeszcze platformy, na których tytuł będzie dostępny.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.