driver booster

Technologia

11.03.2023 21:27

Driver Booster – poznaj program do aktualizacji sterowników

Programy i aplikacje
4
1
0
4
1

Driver Booster to program warty chwili uwagi każdego użytkownika komputerów i laptopów. Co to jest Driver Booster i co nam oferuje?

Jeśli na co dzień korzystamy z urządzeń takich jak komputery lub laptopy, wiemy, jak bardzo ważne jest utrzymanie sprzętu w dobrym stanie. Warto zadbać nie tylko o wewnętrzną i zewnętrzną estetykę urządzenia. Aby wszystko działało poprawnie i bez zarzutów, musimy dbać o pewne kryterium, którym jest aktualizacja sterowników. Na szczęście Driver Booster, program do sterowników, skanuje nasze urządzenie w poszukiwaniu najnowszych aktualizacji sterowników i dba o ich pobranie oraz instalację. Ten świetny program do aktualizacji sterowników zdejmuje z naszych barków brzemię aktualizowania. Mamy już minimalną wiedzę co to jest Driver Booster, a także, po co jest Driver Booster. Najwyższa pora zagłębić się w tym temacie.

Program Driver Booster – co to jest?

Przeglądając internet w poszukiwaniu pomocy w sprawach związanych z odpowiednimi dla naszych urządzeń sterownikami, z pewnością będziemy zastanawiać się co to za program Driver Booster. To oprogramowanie może przydać się, zwłaszcza podczas gdy będziemy rozmyślać na przykład nad tym, jak zaktualizować sterowniki karty graficznej lub jak zainstalować sterowniki do słuchawek czy innych urządzeń dodatkowych. Więc co to Driver Booster? Driver Booster jest to bardzo polecany i popularny wśród użytkowników komputerów program, który zadba o aktualne sterowniki w naszych urządzeniach i znacząco usprawni cały proces szukania oraz wprowadzania aktualizacji w życie komputera. To bezpłatne oprogramowanie zostało stworzone przez firmę IOBit i jest proste w obsłudze nawet dla niedzielnych użytkowników technologii. Jest bezpieczne w użyciu, intuicyjne i pozwala nam oczyścić głowę ze zmartwień związanych ze sterownikami.

driver booster
Interfejs programu Driver Booster | Źródło: pl.vessoft.com

Sprawdź też: Programy do streamowania na 2023 rok. Dzięki nim zostaniesz streamerem na YouTube lub Twitch TV

Po co jest Driver Booster – co daje?

Program firmy IOBit to ogromne przyspieszenie i ułatwienie, gdy chodzi o sprawne wyszukiwanie i aktualizowanie sterowników. Driver Booster – co daje swoim użytkownikom? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Driver Booster automatycznie przeszukuje komputer i informuje użytkownika o znalezieniu przestarzałych sterowników, które należy zaktualizować. Aby to zrobić, wystarczy jedno kliknięcie. Dodatkowo program oferuje możliwość wyboru, które sterowniki chcemy, a których nie chcemy aktualizować. Co więcej, przed każdym działaniem może wykonać punkt przywracania systemu, aby zachować bezpieczeństwo urządzenia. Przed zastosowaniem programu warto znaleźć odpowiedź na kwestię „Driver Booster – jak odinstalować oprogramowanie do aktualizacji sterowników?”, aby w razie nieprzydatności programu nie zaśmiecać urządzenia nieużywanymi aplikacjami.

Jak usunąć Driver Booster?

Program do aktualizacji sterowników Driver Booster to nieoceniona pomoc i ułatwienie sobie życia, ale może zdarzyć się, że będziemy myśleć nad tym, jak usunąć Driver Booster. Możemy zrobić to z punktu „Aplikacje i funkcje” w systemie Windows, lub, jeśli takowy mamy, użyć dołączonego do niektórych wersji programu deinstalatora. Jeśli z jakichś powodów nie uda nam się odnaleźć programu na liście aplikacji, nie musimy panikować i obawiać się o dobro urządzeń. Należy odszukać i zatrzymać w menedżerze zadań wszystkie procesy powiązane z programem Driver Booster, a następnie skorzystać z pomocy zewnętrznych programów, na przykład CCleaner lub Revo Uninstaller Pro, które są w stanie bezpiecznie i szybko pozbyć się pozostałości po oprogramowaniu do aktualizacji sterowników.

driver booster logo
Źródło: komputerswiat.pl

Driver Booster – gdzie zapisuje sterowniki?

Prostota użycia tego oprogramowania naprawdę zaskakuje i jest jedną z cech, która wpływa na komfort korzystania z jej usług. Warto wspomnieć również o możliwości dostosowania działania programu Driver Booster do naszych potrzeb. W przypadku programu Driver Booster, gdzie zapisuje sterowniki możemy dowiedzieć się bardzo łatwo i szybko. Wystarczy, że otworzymy nasz program do aktualizacji sterowników, a potem znajdziemy i wejdziemy w zakładkę „Sterowniki”. To właśnie tutaj możemy sprawdzić aktualną ścieżkę docelową dla pobierania znalezionych przez Driver Booster sterowników oraz zmienić ją wedle swoich potrzeb. Wystarczy kliknąć w odpowiednie pole i wybrać ścieżkę docelową folderu, w którym chcemy przechowywać pobrane automatycznie aktualizacje sterowników. Na szczęście, wszystkie powyższe czynności wymagają jedynie minimalnej zdolności obsługi programów komputerowych.

Driver Booster Scheduler – co to jest?

Uzyskaliśmy już odpowiedzi na pytania “Driver Booster – co to jest?” i “Driver Booster – jak działa?”, jednak aby cieszyć się uproszczonym procesem aktualizowania oprogramowania, musimy znać odpowiedź na pytanie “Driver Booster Scheduler – co to jest?”. Scheduler.exe to plik programu, który znajdziemy gdzieś na swoim urządzeniu w przypadku korzystania z oprogramowania Driver Booster. Nie jest szkodliwy i nie wpływa na pracę ogólną systemu, dlatego nie musimy się go bać. Odpowiada on za aktywne skanowanie podzespołów oraz wyszukiwanie najnowszych aktualizacji, więc nie musimy obawiać się, że nasz komputer lub laptop został zainfekowany przez wirusa. Mimo że jest to program niepochodzący od Windowsa, nie mamy się czego obawiać, póki nie zauważamy niepokojących sygnałów. Jeśli jednak czujemy niepokój, możemy bez problemów sprawdzić, jak odinstalować Driver Booster i pozbyć się ciężaru z serca.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Czy Driver Booster to dobry program do aktualizacji sterowników

Posiadając wiedzę, co to Driver Booster, możemy stwierdzić, że znacząco ułatwia dbanie o wewnętrzny stan komputera czy laptopa. Urządzenia, dzięki zainstalowaniu najnowszych sterowników, działają szybciej i płynniej, co przekłada się na zwiększony komfort użytkowania. Driver Booster wyręcza nas praktycznie we wszystkim, co nużące, ale przymusowe do wykonania. Ponadto program, dzięki swojej intuicyjności i niewielkiemu stopniu zaawansowania, okaże się pomocny również dla nowicjuszy w świecie technologii. Następnym razem, gdy usłyszymy pytanie „Driver Booster – co to?” możemy ze spokojem odpowiedzieć, że jest to przede wszystkim program, który dba o dobry stan urządzenia i stanowi gigantyczną pomoc w utrzymaniu sprzętu w dobrej kondycji.

Sprawdź też: Program do zmiany IP – jaki wybrać? Do czego służy VPN?

Źródło obrazka głównego: i.wpimg.pl

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *