Technologia

23.11.2021 04:24

Aplikacja YouTube zawiesza telewizory i konsole

Newsy Programy i aplikacje
8
1
0
8
1

Grupa użytkowników poinformowała na Reddicie o dużym problemie z aplikacją YouTube na telewizorach i konsolach. Nie obejdzie się bez resetu urządzenia i przeinstalowania apki.

W pierwszej kolejności problem z aplikacją YouTube na telewizorach zgłosili użytkownicy amerykańskiego Roku (odpowiednik Apple TV). Po aktualizacji urządzenia, aplikacja YouTube powoduje jego zawieszenie. Jedynym sposobem na ponowne uruchomienie Roku jest reset, najczęściej wymagający wyłączenia urządzenia z prądu.

Okazuje się, że problem nie dotyczy samego Roku. W dyskusji na Reddicie zaczęli zgłaszać się kolejni użytkownicy, potwierdzający podobne sytuacje na innych urządzeniach – telewizorach smart, konsolach, innych boxach do streamingu. Pracę nad rozwiązaniem sytuacji potwierdził YouTube oraz wyżej wymienione Roku. Informacje potwierdzające zawieszanie urządzeń przez aplikację YouTube znalazły się także na stronie agregującej tego typu sytuacje, Downdetector.

Dziś aplikacja YouTube, w zeszłym tygodniu Google Cloud

Zeszłotygodniowa awaria Google Cloud sprawiła, że najpopularniejsze serwisy internetowe – w tym wspomniany akapit wcześniej Reddit – były niedostępne dla swoich użytkowników. Awaria dotyczyła także Spotify, Snapchata, Discroda i innych. Warto zwrócić uwagę, że obecnie sposób w jaki konsumujemy treści praktycznie w pełni oparty jest o dostępność do internetu i chmury. Biorąc pod uwagę ogromną sieć zależności pomiędzy dostawcami infrastruktury a serwisami takimi jak Spotify, mamy przepis na problemy. A nie wspomnieliśmy nawet o regionalnych blackoutach…

8
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *