discord

Rozrywka

17.11.2021 08:01

Możesz spać spokojnie. Spotify, Discord i Snapchat już działają

Programy i aplikacje
4
0
0
4
0

We wtorek wieczorem użytkownicy kilku popularnych portali i aplikacji mogli zauważyć problemy z ich działaniem. Jedne z popularniejszych to Spotify, Discord i Snapchat. Powodem była globalna usterka Google Cloud.

Jeden z popularniejszych serwisów, który przestał działać we wtorkowe popołudnie to Spotify. Wedle raportów Downdetector, w okolicach godziny 19:00 użytkownicy zaczęli zgłaszać problemy z działaniem aplikacji, strony oraz odtwarzacza internetowego. Usterka została szybko zdiagnozowana i naprawiona.

Spotify nie działa? Winne Google Cloud

To nie jedyny z serwisów, który miał problemy. Lista jest dość długa, a na niej Snapchat, Discord, Etsy, Nest, Fitbit, Reddit i inne. Szybko okazało się, że problemy wynikały z globalnej usterki na serwerach Google Cloud, oficjalnie potwierdzonej przez Google i stosunkowo szybko naprawionej. 

Sprawdź też: Aplikacja Discord – co to jest i jak działa, czy jest bezpieczna? Serwery Discord i wszystko, co musisz wiedzieć

Co ciekawe, o tej samej porze pojawiło się niestandardowo dużo zgłoszeń dotyczących działania Facebooka i Messengera, co mogłoby sugerować, że część infrastruktury Facebooka oparta jest o rozwiązania Google. Warto zauważyć, z jak delikatną siecią zależności mamy do czynienia i często pozornie rywalizujący ze sobą giganci technologiczni równocześnie mocno współpracują. Świetnym przykładem jest Google i Samsung oraz wycofanie się z projektu składanego telefonu Google Pixel Fold właśnie z powodu skomplikowanych relacji pomiędzy firmami.

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *