Pixel Fold

Technologia

16.11.2021 07:25

Google Pixel Fold jednak nie w 2022?

Newsy Telefony i tablety
5
0
0
5
0

Google ma zrezygnować z wejścia na rynek składanych smartfonów. Powód? Prozaiczny – rynek zdominowany jest przez Samsunga, z którym ciężko będzie walczyć. Pixel Fold może nigdy się nie pojawić.

Kilka tygodni temu zapowiedziano Androida 12L, wersję dwunastki dedykowaną składanym smartfonom i tabletom (idąc drogą przetartą przez Apple z ich iPadOS). W przeszłości gigant z Moutain View miał w zwyczaju prezentować możliwości swojego oprogramowania na autorskim sprzęcie, telefonach i tabletach rodziny Nexus/Pixel. Mniej i bardziej potwierdzone pogłoski na temat Google Pixel Fold idealnie zgrywały się z Androidem 12L. Specjaliści rynku dostawców podzespołów do smartfonów dementują – nie będzie Pixel Fold.

Pixel Fold pokonany zanim powstał

Ross Young z DisplaySupplyChain.com powołując się na źródła bezpośrednio u dostawców podzespołów informuje, że szanse na Pixel Folda są znikome. Powodem ma być dominacja Samsunga. Galaxy Fold, mimo kosmicznej ceny jest królem w swoim w niszowym segmencie. Odkładając na bok skomplikowane relacje łączące Samsunga i Google, drugi topowy smartfon ze składanym ekranem mógłbym nie znaleźć klientów. 

Alternatywnym rozwiązaniem mogłaby być premiera Pixel Folda tylko w Chinach. Tam jednak usługi Google są mocno okrojone, a rywalizacja z rodzimymi Xiaomi i Huawei jest jeszcze trudniejsza. Nie trudno się domyślić, że odbywa chińskie molochy planują wypuszczenie składanych smartfonów w przyszłym roku.

Pixel Fold
Google najprawdopodobniej nie chce konkurować z Samsungiem w niszowym segmencie składanych telefonów | Źródło: techadvisor.com

Pixelbooka też nie będzie

Prawdopodobnie w 2022 roku nie kupimy także nowego Pixelbooka i Pixelbooka Go. Fakt, w Polsce sprzęt oficjalnie nie jest dostępny, a laptopy z systemem Chome OS mało popularne. Nie zmienia to faktu, że podczas pandemii sprzedaż Chromebooków była rekordowo wysoka. Ponoć Google planuje globalną ofensywę dopiero w 2023 roku, już na własnych procesorach. Autorski Tensor w nowym Pixel 6 pokazuje, że to dobry kierunek.

Urządzenia z Pixel w nazwie to bez dwóch zdań jedne z najlepszych Androidów dostępnych na rynku. Niestety, Google nadal musi walczyć z wewnętrznym dylematem: wspieraniem swoich partnerów takich jak Samsung, czy rywalizowanie z nimi.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *