Wikingowie: Walhalla - pierwsze zdjęcia ze spin-offu

Rozrywka

01.12.2021 11:14

Wikingowie: Walhalla – data premiery i pierwsze zdjęcia z serialu

Filmy i seriale Newsy
9
0
0
9
0

Wikingowie: Walhalla to spin-off popularnego serialu historycznego o skandynawskich wojownikach, który zadebiutował w 2013 roku. Teraz powraca nowa seria – ujawniono zdjęcia z planu filmowego i dokładną datę premiery.

Pierwszy trailer zapowiadający serial Wikingowie: Walhalla został udostępniony jeszcze we wrześniu, aczkolwiek wtedy znany był jedynie rok, w którym zostanie wydany pierwszy sezon. Teraz natomiast znana jest już konkretna data: będzie to 25 lutego 2022 roku. Ponadto Netflix udostępnił pierwsze zdjęcia przedstawiające sceny ze spin-offu. Choć na razie niewiele można na ich podstawie wysnuć, to jednak już na fotografiach akcja zapowiada się na dynamiczną i szczegółowo zrealizowaną. Występują na nich następujący bohaterowie:

  • Leif Erikson (grany przez Sama Corletta) – nieustraszony żeglarz, mieszkaniec Grenlandii i członek rodziny mocno zakorzenionej w pogańskie wierzenia;
  • Freydis Eriksdotter (w rolę wciela się Frida Gustavsson) – wyznawczyni „starych bogów”, inspirująca dla miejscowych z Kattegat, którzy żyją zgodnie ze starymi zwyczajami;
  • Harald Srogi (którego zagra Leo Suter) – wywodzący się ze szlacheckiej rodziny wikingów, jeden z ostatnich wojowników.

Będą to trzy główne postacie – najsłynniejsi wikingowie. Oprócz tego na jednym ze zdjęć widoczny jest Bradley Freegard, którego zobaczymy w roli Kanuta Wielkiego, króla Danii i bezwzględnego wodza wikingów. Warto jednak dodać, że w serialu bohaterów będzie znacznie więcej.

Wikingowie: Walhalla – o czym będzie opowiadał spin-off?

Na ten moment wiadomo, że akcja Wikingowie: Walhalla, będzie rozgrywała się 100 lat po wydarzeniach z serialu Wikingowie – dokładniej na początku XI wieku, gdzie skandynawscy wojownicy będą walczyć o przetrwanie w zmieniającym się świecie. W związku z tym, bohaterowie spin-offu będą już nowym pokoleniem wojowników, a postacie z pierwotnego serialu będą jedynie wspomnieniem. Oprócz Sama Corletta, Fridy Gustavsson, Leo Sutera i Bradleya Freegarda, w serialu wystąpią m.in.:

  • Jóhannes Jóhannesson – jako Olaf Haraldson, przyrodni brat Haralda;
  • Laura Berlin – w roli Emmy z Normandii, zamożnej kobiety z normańskiego dworu;
  • David Oakes – zagra postać Earla Godwina, głównego doradcę króla Anglii;
  • Caroline Henderson – jako Jarl Haakon, wojowniczka rządząca Kattegatem.

Spin-off Wikingowie: Walhalla będzie do obejrzenia na platformie Netflix. Co więcej, Ci którzy jeszcze nie widzieli oryginalnej serii, mogą nadrobić zaległości, ponieważ wszystkie sezony (dokładniej jest ich 6) są dostępne na tym samym serwisie VoD. Warto podkreślić, że Wikingowie to nie tylko serial z gatunku dramatu i przygody, ale przede wszystkim produkcja oparta na faktach historycznych i legendach.

Sprawdź też: Netflix i jego oferta filmów i seriali na grudzień – czego możemy się spodziewać?

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *