To na te monitory czekaliśmy! Oto QD-OLED MSI MPG 321URX i 271QRX!

Technologia

22.02.2024 16:04

To na te monitory czekaliśmy! Oto QD-OLED MSI MPG 321URX i 271QRX!

Monitory Newsy
3
0
0
3
0

Rynek gamingowych monitorów zmienił się nie do poznania. W końcu zostaliśmy świadkami premiery jednostek bazujących na technologii OLED, po wielu latach dominacji typowych dla tego segmentu matryc LCD. Na początku mogliśmy jednak zainwestować w nieco bardziej niestandardowe modele ultrapanoramiczne, aż do teraz, bo oto są, panoramiczne monitory 27- i 32-calowe!

MSI MPG 321URX QD-OLED to monitor wyposażony w nowoczesny panel o rozdzielczości natywnej 4K UHD, czyli 3840 x 2160 pikseli i częstotliwości odświeżania 240 Hz. Świetnie spisze się zatem na biurkach wymagających graczy, ceniących sobie doskonałą jakość obrazu zarówno w grach komputerowych, jak i filmach przy użyciu szerokiego zakresu tonalnego.

MSI MPG 271QRX to zaś jednostka 27-calowa o rozdzielczości QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli o odświeżaniu aż 360 Hz. To już zatem nie tylko znakomity monitor, jeśli chodzi o jakość obrazu, ale również bezkompromisowy model dla największych e-sportowych zapaleńców.

Nowoczesna matryca QD-OLED

Matryce QD-OLED, w jakie zostały wyposażone najnowsze monitory MSI charakteryzują się ultraniskim czasem reakcji rzędu 0,03 ms, zapewniając ostry jak brzytwa obraz w ruchu, nawet podczas bardzo dynamicznej akcji. Coś takiego zostało potwierdzone certyfikatem standaryzowanym VESA ClearMR 13000, który zakłada minimalne rozmycie w ruchu.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Obie jednostki wyposażono również w funkcjonalny port HDMI 2.1 o przepustowości 48 Gbit/s, z obsługą 120-hercowego odświeżania obrazu i zgodnością z funkcjami synchronizacji adaptacyjnej VRR i ALLM. To już zatem nie tylko monitory do komputera, ale również do konsoli PlayStation 5 i Xbox Series.

monitor MPG 271QRX QD-OLED
Monitor MPG 271QRX QD-OLED wyceniono na 4599 zł

Bezkompromisowa jakość obrazu

Kropki kwantowe QD gwarantują pokrycie szerokiej przestrzeni barwowej DCI-P3 w 99%, a oba monitory są fabrycznie skalibrowane, zapewniając precyzyjne odwzorowanie barw ze średnim błędem Delta E na poziomie niższym niż 2. Taka dokładność i pokrycie jest możliwe dzięki 10-bitowej matrycy.

Sprawdź też: iiyama G-Master GCB3280QSU-B1 Red Eagle – test monitora z szybką matrycą VA

OLED Care 2.0 i 3 lata gwarancji na wypalanie

Obawy klientów związane z wypalaniem matryc OLED, zjawiskiem bardzo powszechnym, są zrozumiałe. MSI doskonale sobie zdaje z tego faktu sprawę, dlatego za obie te jednostki udziela aż 3-letniej gwarancji na wypalanie oraz funkcję OLED Care 2.0, zapewniającą dostęp do technik Pixel Shift, Panel Protect oraz Static Screen Detection. Wszystkie te rzeczy zapewniają redukcję ryzyka wypalania panelu OLED-owego.

monitor MPG 321URX QD-OLED
Monitor MPG 321URX QD-OLED wyceniono na 5999 zł

Sprawdź też: Nowy monitor OLED od MSI to kwintesencja gamingu. Oto MPG 491CQP!

Gaming i wsparcie

Nowe monitory to również podświetlenie MSI SpectrumBar, funkcja Gaming Intelligence, czyli aplikacja do konfiguracji ze wsparciem dla skrótów klawiszowych, aktualizacja oprogramowania wewnętrznego przy pomocy prostego połączenia USB, przełącznik KVM dla zwiększenia produktywności przy użyciu kilku źródeł w postaci komputerów i laptopów oraz AI Vision. Ta ostatnia funkcja pozwala ujawniać szczegóły ukrywające się w ciemnych obszarach ekranu, a także zwiększać nasycenie kolorów czy jasność. Oba monitory wyposażone zostały w ergonomiczną podstawę oraz system zarządzania menu przy pomocy funkcjonalnego dżojstika.

MPG 321URX QD-OLED zakupimy za 5999 zł, a nieco mniejszy model MPG 271QRX QD-OLED wyceniono na 4599 zł. Oba monitory już są dostępne w sprzedaży.

Sprawdź też: MSI MEG 342C QD-OLED – recenzja monitora 

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *