Technologia

31.05.2024 09:07

Nowy monitor OLED od MSI to kwintesencja gamingu. Oto MPG 491CQP!

Monitory Newsy
3
0
0
3
0

Monitory OLED-owe coraz bardziej rozpychają się na rynku, szczególnie gamingowym. Dziś dowiedzieliśmy się, że jeden z liderów tej branży, MSI, wydał na świat nowy model MPG 491CQP z matrycą QD-OLED.

Co potrafi? Wszyscy wiedzą, że rozmiar ma znaczenie i tak również jest w przypadku monitorów. MPG 491CQP posiada 49-calową, zakrzywioną matrycę QD-OLED o rozdzielczości aż 5120 x 1440 pikseli. To oznacza, że to tak naprawdę dwa monitory QHD połączone w jeden, tyle że bez denerwujących ramek na środku. To kwintesencja gamingu. A w tym pomoże również ultraniski czas reakcji rzędu 0,03 ms GtG oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz. Monitor uzyskał certyfikat VESA ClearMR 8000, co jest potwierdzeniem wydajności i płynności w dynamicznie zmieniających się scenach.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Monitor świetnie spisze się również podczas konsumpcji treści w szerokim zakresie tonalnym. Dzięki certyfikatowi DisplayHDR True Black 400, gracze mogą liczyć na idealną czerń i nieskończony kontrast. Dzięki matrycy OLED, każdy piksel emituje własne światło, a zatem gracze nie doświadczą niepożądanego efektu związanego z bloomingiem, tak ewidentnym w monitorach LCD, szczególnie niewyposażonych w technologię lokalnego wygaszania.

Monitor MPG 491CQP pozwoli Ci się cieszyć niezwykle płynną i pozbawioną opóźnień grafiką podczas grania

Monitor podłączymy za pomocą HDMI 2.1 o przepustowości 48 Gbps, a zatem skorzystają z niego nie tylko „pecetowcy”, ale również użytkownicy konsol. Rzecz jasna port ten jest zgodny z funkcjami VRR i ALLM.

Zobacz inne najpopularniejsze monitory MSI:

Dzięki matrycy QD-OLED, MPG 491CQP oferuje świetną precyzję odwzorowania kolorów oraz pokrycie szerokich przestrzeni barwowych, nawet 99-procentowe przy DCI-P3. Ba, panele są fabrycznie skalibrowane tak, aby średni błąd Delta E wynosił mniej niż 2.

49-calowy zakrzywiony ekran naprawdę robi duże wrażenie

MSI udziela na monitor 3-letniej gwarancji na wypalanie. MPG 491CQP oferuje dodatkowo funkcję MSI OLED Care 2.0, czyli szereg mechanizmów optymalizacji ochrony ekrany, w tym Pixel Shift, Panel Protect oraz Static Screen Detection. W monitorze nie znajdziemy również aktywnego chłodzenia. Panel, dzięki grafenowej folii i specjalnie dostosowanu radiatorowi, jest skutecznie chłodzony pasywnie.

Monitor MPG 491CQP jest już dostępny w sprzedaży, w sugerowanej cenie 6590 zł.

Sprawdź też: To na te monitory czekaliśmy! Oto QD-OLED MSI MPG 321URX i 271QRX!

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *