premiery gier 2022

Rozrywka

29.12.2021 14:04

Największe premiery gier na styczeń 2022 – co dobrego w nowym roku? (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Gry Newsy
16
0
0
16
0

Premiery gier na początku 2022 roku zapowiadają się naprawdę nieźle i gracze zdecydowanie nie mogą narzekać na brak nudy. Jakie gry na PC i konsole ujrzą światło dzienne już w styczniu?

Już za moment pożegnamy 2021 rok, który zaowocował w wiele świetnych tytułów, takich jak It Takes Two, Returnal, Ratchet & Clank: Rift Aparat, Strażnicy Galaktyki czy Deathloop. W końcu pojawiły się tytuły skierowane przede wszystkim na konsole nowej generacji, dając przedsmak tego, co potrafią te nowe maszyny. W takim razie na jakie premiery gier w styczniu 2022 warto zwrócić uwagę?

Monster Hunter Rise (PC) – 12 stycznia

Już prawie na samym początku stycznia pecetowcy w końcu będą mogli cieszyć się jednym z najlepszych tytułów na Nintendo Switch, czyli Monster Hunter Rise. To już kolejna odsłona tej kultowej serii gier RPG, w której gracz wciela się w łowcę potworów i za pomocą swojego zdecydowanie zbyt wielkiego oręża wyrusza polować na jeszcze większe bestie. 

Najnowsza produkcja Capcom wprowadziła kilka istotnych zmian, czyniąc Rise najdynamiczniejszą częścią w historii. Wersja PC dodatkowo będzie usprawniona graficznie i technicznie, aby sprostać panującym standardom, a oficjalne wymagania sprzętowe są dość niskie, dlatego jeżeli martwisz się, czy Monster Hunter Rise Ci pójdzie, to możesz być spokojny. 

God of War (PC) – 14 stycznia

God of War to tytuł, którego nikt się nie spodziewał, że kiedykolwiek pojawi się na PC, ale jednak! Już 14 stycznia na steamie będzie można odpalić najnowszą część przygód Boga Wojny, który po wydarzeniach na Olimpie trafia do zupełnie nowego świata. W tej części zmieniło się praktycznie wszystko – od settingu, przez narrację, aż po walkę i perspektywę, z której steruje się Kratosem.

Produkcja Santa Monica Studio spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem i otrzymała wiele zasłużonych nagród, co zdecydowanie czyni ją jedną z najlepszych premier gier w styczniu 2022 roku.

Sprawdź też: Rainbow Six Extraction – data premiery i cena. Twój znajomy zagra z Tobą za darmo?

Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction (PC/PS4/PS5/Xbox One/Xbox Series X) – 20 stycznia

Premiery gier w 2022 roku to nie tylko porty największych hitów na PC, ale także zupełnie nowe tytuły, takie jak Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction, czyli najnowsza produkcja Ubisoft sygnowana śp. Toma Clancy’ego. Gra ponownie skupi się na rozgrywce wieloosobowej, lecz tym razem będzie utrzymana w konwencji survival horroru, gdzie gracze będą mieli za zadanie wyeliminowanie niezidentyfikowanego pasożyta. 

Sama eksterminacja kosmitów nie jest niczym nowym w serii, wszakże podobne tryby pojawiały się sezonowo w Rainbow Six: Siege i zapewne przez ich bardzo pozytywny odbiór, twórcy postanowili stworzyć zupełnie nowy byt. Premiera już 20 stycznia na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X. 

Pokemon Legends: Arceus (Switch) – 28 stycznia

Dopiero co światło dzienne ujrzał remake czwartej generacji Pokemonów, czyli Brilliant Diamond and Shining Pearl, a na horyzoncie już kolejna produkcja z kieszonkowymi stworkami, czyli Pokemon Legends: Arceus. Tym razem twórcy poszli na całość i po raz pierwszy postawili na konkretne zmiany w gameplayu, ale jednocześnie zachowując ducha oryginału.

W najnowszym tytule Game Freak świat przed graczem stoi całkowitym otworem i pozwoli na nieco więcej swobody, niż to odbywało się do tej pory. Nie będzie to wprawdzie drugie The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale sceptycy w końcu będą mogli przestać narzekać, że ta seria nic się nie zmienia. Premiera gry już 28 stycznia tylko na Nintendo Switch.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection (PS5) – 28 stycznia

Wcześniej wspomniałem, że premiery gier w 2022 roku to nie tylko porty na PC…bo to także porty na PS5! Pod koniec stycznia wychodzi Uncharted: Legacy of Thieves Collection, czyli kompilacja zawierająca Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz dodatek Uncharted: Zaginione dziedzictwo – obydwie przystosowane do możliwości najnowszej konsoli Sony. 

Gracze będą mogli wybrać pomiędzy trybem jakościowym (4k w 30Fps), a wydajnościowym (60/120 fps, ale w Full HD). Dodany zostanie także dźwięk przestrzenny oraz wykorzystywane zostaną dodatkowe funkcje kontrolera DualSense. Premiera styczniowa dotyczy wyłącznie wersji PS5, nie wiadomo jeszcze kiedy gra pojawi się na PC.

Czekacie na któryś z wyżej wymienionych tytułów? Oczywiście to nie wszystkie premiery gier w styczniu 2022 roku, a wyłącznie te największe z nich. Początek roku zapowiada się na miłą rozgrzewkę przed kolejnymi miesiącami, w których wypuszczone zostaną takie giganty, jak Horizon Forbidden West, Dying Light 2 czy Elden Ring

16
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *