spotify plus

Rozrywka

25.08.2021 12:06

Spotify Plus – nowy sposób na tanią muzykę? Spotify testuje wariant Plus – tańsza wersja Spotify Premium

Programy i aplikacje
8
1
1
8
1

Spotify Plus to nowy plan subskrypcji najpopularniejszej platformy streamingowej z muzyką i podcastami. Będzie dużo tańszy od Spotify Premium! Czym różni się od obecnego abonamentu i kiedy będzie można z niego korzystać w naszym kraju? Sprawdzamy!

Spotify Plus – tani streaming muzyki?

Ten pakiet to dobra wiadomość dla wszystkich entuzjastów muzycznych wrażeń. Zwłaszcza tych, którzy nie chcą płacić dużej sumy za dostęp do treści, a pojawienie się reklamy co jakiś czas nie stanowi dla nich dużego problemu. Spotify Plus to nowy wariant abonamentu, który na razie znajduje się w fazie testów, ale prawdopodobnie już niedługo pojawi się oficjalnie.

Główną zaletą Spotify Plus ma być dużo niższa cena od usługi Spotify Premium – niemal pięciokrotnie. Użytkownicy za będą mieli dostęp do ogromnej biblioteki serwisu – milionów utworów i płyt, ale też podcastów czy specjalnie utworzonych, tematycznych lub dedykowanych playlist. Będą mogli korzystać ze Spotify online, ale też pobierać ulubione utwory, żeby móc później słuchać ich w trybie offline, niezależnie od połączenia z internetem.

spotify plus

Zobacz też: Spotify Premium – ile kosztuje? Jakie opcje są w ofercie?

Czym różni się Spotify Plus od Spotify Premium?

Do tej pory Spotify oferuje dwa rodzaje kont – Free oraz Premium. Konto darmowe nakłada jednak pewne ograniczenia podczas korzystania – w ciągu godziny możesz pominąć tylko sześć piosenek, a muzyka odtwarzana jest w kolejności losowej, dlatego do końca nie decydujesz o tym, czego słuchasz. Ponadto w regularnych odstępach emitowane są również reklamy.

Konto Premium przede wszystkim uwalnia Cię od reklam. Możesz pomijać kolejne utwory bez limitu, po prostu klikasz Następny. Odtwarzasz, co tylko chcesz, także na urządzeniu mobilnym, a dodatkowo możesz pobierać muzykę w aplikacji, żeby słuchać jej, gdziekolwiek jesteś, także w przypadku, gdy nie masz połączenia z siecią.

Spotify Plus będzie opcją pośrednią między subskrypcjami Spotify Free a Premium. Korzystający z tego rozwiązania będziesz mógł odtwarzać nieograniczoną liczbę piosenek, a także pomijać utwory bez konsekwencji, które nie przypadły Ci do gustu tak, jak w planie Premium. W Spotify Plus będą jednak pojawiały się od czasu do czasu reklamy, zarówno w formie przeczytanego ogłoszenia, jak i graficznych banerów.

spotify plus

Cena Spotify Plus

Niski koszt jest głównym czynnikiem nowego wariantu abonamentu szwedzkiej firmy, który ma ostatecznie przekonać niezdecydowanych do sięgnięcia po ten rodzaj subskrypcji. Spotify Plus będzie znacznie tańszy od Spotify Premium.

Dotychczasowa cena miesięcznego abonamentu dla jednej osoby wynosiła 19,99 zł. Spotify Plus ma kosztować zaledwie 0,99 USD, co w przeliczeniu na polską walutę będzie wynosiło niecałe 4 zł. Wydaje się, że jest to rozsądna propozycja, która skusi niejednego słuchacza korzystającego dotąd ze Spotify Free.

Za tak niewielką sumę użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich materiałów znajdujących się w serwisie – piosenek, tak popularnych teraz podcastów, ale też tematycznych playlist. Sam również będzie mógł tworzyć swoje listy ulubionych piosenek czy grupować kawałki w zależności od gatunku, wykonawcy czy innych, dowolnych motywów.

Jeśli chodzi o cennik Spotify, to z usługi obecnie można korzystać w czterech planach: Spotify Individual koszt 19,99 miesięcznie (plan dla jednej osoby), Spotify Duo koszt 24,99 zł miesięcznie (plan dla dwóch osób), Spotify Family 29,99 zł miesięcznie (dostępny jest dla maksymalnie sześciu osób, co w przeliczeniu „na głowę” wydaje się najbardziej korzystne) oraz Spotify Student 9,99 zł miesięcznie (plan dla jednej osoby, po zweryfikowaniu statusu studenta).

spotify plus

Kiedy będzie można korzystać ze Spotify Plus?

Nie jest jeszcze znana dokładna data, kiedy będzie można skorzystać z planu Spotify Plus w Polsce. Ten model subskrypcji wciąż znajduje się w fazie testów. Na razie używa go niewielkie grono osób, a szwedzka firma bada ich zadowolenie i dopiero podejmie decyzję, czy taka forma zostanie wprowadzona na stałe.

Z doświadczenia wiadomo, że wdrożenie nowych rozwiązań zajmowało przedsiębiorstwu nawet kilka lat. Na przykład: pierwsze próby bezstratnej jakości streamingu audio wystartowały już w 2017 roku. Jej oficjalna prezentacja miała miejsce jednak dopiero w bieżącym roku, a jeszcze nie pojawiła się na platformie.

Dlatego też trudno przewidzieć, kiedy usługa Spotify Plus wejdzie w życie i czy wiernie w takiej formie, w jakiej jest teraz przedstawiana. Wydaje się jednak, że raczej pojawi się na rynku, jest to tylko kwestia czasu i przeprowadzenia odpowiednich procedur.

youtube lite

Podobne rozwiązania – Youtube Premium Lite

Spotify nie jest jedynym przedsiębiorstwem, które w ostatnim czasie zdecydowało się na obniżenie ceny za usługę premium. Na podobny ruch zdecydował się Youtube, który wprowadził opcję Youtube Premium Lite.

Dotychczasowa płatna subskrypcja Youtube Premium kosztowała w indywidualnym pakiecie 23,99 zł miesięcznie (w pakiecie rodzinnym 47,99 zł) i obejmowała możliwość oglądania wideo bez reklam, dostęp do oryginalnych treści, które znajdziesz tylko na tym serwisie, opcję pobierania muzyki i filmów. A także, to czego pragnie każda osoba, która kiedykolwiek korzystała z serwisu, czyli dalsze odtwarzanie muzyki czy filmu w tle nawet po zminimalizowaniu aplikacji.

Youtube Premium Lite ma być wariantem budżetowym, za który zapłacisz 6,99 EUR miesięcznie (lub lokalny odpowiednik tej kwoty). Za tę cenę jednak zostaną tylko wyłączone reklamy (na wszystkich urządzeniach – komputerach, telefonach i telewizorach), natomiast reszta udogodnień abonamentu Premium, czyli pobieranie, odtwarzanie w tle i korzystanie z Youtube Music Premium, nie będą włączone.

darmowa muzyka

Zobacz też: Tidal vs Spotify — która platforma streamingowa jest lepsza? Zobacz porównanie 2021!

Czy to już koniec Spotify za darmo?

W obecnych czasach niejako przywykliśmy do obecnych wszędzie reklam – czy to w telewizji, czy w internecie. Czasami wybieramy mniejsze zło i decydujemy się na obejrzenie często kilkuminutowego bloku reklamowego w zamian za darmowy dostęp do treści.

Mimo wszystko przerwanie oglądanego filmu czy słuchanego utworu w najbardziej ekscytującym momencie po raz kolejny przez reklamę, może okazać się na dłuższą metę bardzo denerwujące. Dlatego coraz większe grono Polaków decyduje się na płatną subskrypcję rozmaitych platform streamingowych, by móc w spokoju cieszyć się rozrywką.

Jeszcze do końca nie wiadomo, czy darmowe Spotify w ogóle przestanie istnieć, jednak wydaje się, że pakiet Plus idealnie zbalansuje cenę z okrojonymi funkcjonalnościami Premium. Jedyne na co możemy liczyć, to to, że gdy taka usługa już zawita do naszego kraju, będzie rzeczywiście kosztować coś w okolicach dzisiejszych czterech złotych.

8
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Osobiscie wybrałbym youtube premium rodzinne, ale spotify wygrywa tym że jest w większosci obecnych amplitunerów domowych co jest mega udogodnieniem a że mam coraz większa alergię na netflixa itp to za fajny streming muzyczny bez zalu mige zapłacić zamiast durnej telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *