jak zrobić live na tiktoku

Poradniki

11.01.2024 10:20

Jak zrobić live na TikToku? Porady na 2024 rok

Programy i aplikacje
4
0
0
4
0

Jako początkujący TikToker zastanawiasz się, jak zrobić live na TikToku? Sprawdź ten poradnik. Przed Tobą aktualne porady na 2024 rok, które pomogą Ci przeprowadzić transmisję na żywo. Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania.

Niewątpliwą zaletą platformy jest to, że nie potrzeba spełnić karkołomnych wymogów co do bycia na żywo. Live’y to doskonała okazja na poznanie ludzi oraz ich zainteresowań, więc i samemu bez skrępowania możesz podzielić się własnymi. Kto wie, może niektóre ze znajomości zawiążą się na stałe? A może Twój live okaże się na tyle wciągający, że zdobędziesz rzeszę fanów? Nie dowiesz się, dopóki nie zrobisz live na TikToku. Przygotuj się na swoją pierwszą transmisję z naszym poradnikiem.

Jak zrobić live na TikToku? Oto, co musisz wiedzieć

Aby zrobić live na TikToku najpierw trzeba spełnić pewne wymagania – bez obaw, jest ich raptem kilka i nie należą do uciążliwych. W następnej kolejności wystarczy sprzęt, czyli oczywiście Twój smartfon. Ten służył Ci zresztą do przeglądania TikToka. A ostatecznie o sukcesie Twojego live’a na TikToku zadecyduje tylko i wyłącznie Twoja osoba. Jak i to, jak interesujący content jesteś w stanie zagwarantować swoim widzom.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Zanim zrobisz live na TikToku – wymagania

Przed uwolnieniem własnej kreatywności musisz spełnić wymagania nałożone przez platformę TikToka. Na jedno z tych wymagań nie masz żadnego wpływu – możesz jedynie wykazać się cierpliwością. A mowa o koniecznej pełnoletności. Ale bez obaw, potencjalna sława nie ucieknie teraz jak piach przez palce. Jeżeli nie spełniasz tego warunku, to po prostu poczekaj na swoją kolej. Prędzej czy później każdy otrzymuje swoje 5 minut. To, czy w przyszłości będzie to więcej czasu, zależy od tego, jak wiele pracy włożysz w każdego swojego live’a.

strona internetowa platformy tiktok
Wszystkie zasady TikToka poznasz także na ich stronie internetowej

1. Musisz mieć ukończone 18 lat 

Absolutny wymóg. Aby wejść na żywo na TikToku musisz mieć co najmniej 18 lat. A jak zrobić live na TikToku mając 17, 16 czy 15 lat? Cóż, nie ma takiej możliwości. TikTok zmienił swoje zasady i jeszcze dwa lata temu była możliwość prowadzić live’a mając te 2 wiosny mniej. Ten obowiązek powstał z rozsądku i jest stworzony dla zachowania bezpieczeństwa Twojego i pozostałych użytkowników platformy.

2. Musisz zdobyć ponad 1000 obserwujących

Nie jest to warunek trudny do spełnienia. A to z tego względu, że jeśli tworzysz na TikToku wartościowy content, to obserwujący znajdą się w mgnieniu oka. Poza tym o obserwujących na TikToku generalnie jest łatwo – liczby w porównaniu do takiego YouTube’a są zwykle znacznie większe. To zasługa filmików krótkiego formatu.

Sprawdź też: Tiktoker – kim jest? Co robi? Odpowiadamy!

3. Musisz posiadać odpowiednie wyposażenie

A przez odpowiednie wyposażenie rozumiemy naładowany smartfon. Jak zrobisz live na TikToku możesz na stałe podpiąć telefon do ładowania. Choć w tym przypadku miej na uwadze, czy urządzenie nie nagrzewa się do granic możliwości. Oprócz tego pomyśl, czy wraz ze wzrostem oglądalności nie będzie warto zainwestować w lampę pierścieniową dla lepszego oświetlenia sceny. Gadżetów na live’y na TikToku nigdy mało. Nie tylko podniosą jakość samej transmisji, ale i wzbudzą zainteresowanie przewijających.

4. Konto do zrobienia live na TikToku musi pozostać aktywne

Czyli nie mogłeś złamać nigdy żadnych zasad, które spowodowałyby banicję konta. Ważnym jest, aby przestrzegać reguł zarówno podczas transmisji na żywo, jak i podczas normalnego użytkowania z TikToka. Bądź uczciwy i stosuj się do netykiety. Tylko tyle i aż tyle. To też Twoja wizytówka w świecie popularnych TikTokerów, która może przynieść korzyści w przyszłości.

Jak włączyć live na TikToku w kilku prostych krokach

aplikacja tiktok na smartfonie
Wszystko zaczyna się od włączenia aplikacji…
 1. Otwórz TikToka.
 2. Naciśnij ikonkę plusa u dołu ekranu.
 3. W dolnej belce wybierz opcję “Live”.
 4. Możesz teraz edytować informacje o swojej transmisji.
 5. Wciśnij czerwony przycisk u dołu, by rozpocząć transmisję na żywo i gotowe! Wiesz już, jak zrobić live na TikToku.

Gdzie znajdę powtórkę z live’a?

 1. Wybierz opcję profilu u dołu.
 2. Przejdź do menu na górze.
 3. Wybierz narzędzia twórcy i centrum LIVE.
 4. Po przejściu w powtórki właśnie tam znajdziesz zapis swojej poprzedniej transmisji.

Czym zajmuje się moderator, jak zrobię live na TikToku?

Jak sama nazwa wskazuje – moderowaniem. Dba on o porządek w komentarzach i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników na transmisji. Każdy większy twórca ma swojego moderatora, a nawet kilku z nich. Moderatorem można zostać z samej chęci pro bono albo będąc zatrudnionym. W drugim przypadku głównie przez content creatorów zajmujących się treściami w sieci na pełny etat.

Sprawdź też: TikTok – co to jest, jak działa i czy warto go używać? Wszystko, co musisz wiedzieć o TikToku

Mojego live na TikToku nikt nie ogląda, co zrobić?

Przyczyn kiepskiej oglądalności może być naprawdę dużo. Jak zrobisz live na TikToku, to oczekujesz jednak, że przyniesie on jakieś wymierne korzyści. Co, gdy tak się nie dzieje? Ze swojej strony możesz zadbać tylko i wyłącznie o jakość transmisji, realizując na nią jakiś pomysł. Mimo to nadal wiele zależy od samego algorytmu – w internecie potrzeba dodatkowo odrobiny szczęścia.

włączanie aplikacji tiktok na telefonie
Jesteś pewny, że Twoje urządzenie jest wystarczające na live’y na TikToku?

Przygotuj się, zanim zrobisz live na TikToku

Nigdy nie podchodź do live’ów bez przygotowania. Przez pierwsze minuty możesz zaangażować ludzi w small talk, aż pojawi się ich więcej. Następnie bądź pewny tego, co chcesz tym razem przekazać na live’ie i jak chcesz, żeby finalnie wyglądał. To istotne przy chęci zdobycia popularności. Jeżeli ludzie zaglądają tylko po to, aby Ciebie posłuchać, bez względu na to, o czym mówisz, to masz sporo szczęścia. Takim komfortem mogą pochwalić się najpopularniejsi z twórców.

Zapewnij sobie odpowiednie warunki do nagrywania

Czyli jeżeli u sąsiada przeprowadzany jest remont, to albo przesuń live’a w harmonogramie, albo zadbaj o wygłuszenie pomieszczenia. Najważniejsze, aby widzowie byli w stanie wyraźnie Cię słyszeć. I widzieć – dlatego naświetlenie Twojej sylwetki oraz twarzy jest niezwykle ważne. Jakość Twojego live’a bez wątpienia ściągnie zainteresowanie. Przygotuj sobie w domu taki kącik na każdy moment, w którym będziesz mieć ochotę zrobć live na TikToku.

Wybierz odpowiednią porę na zrobienie live na TikToku

Zależnie od Twojej docelowej widowni. Trzeba jednak założyć, że godziny poranne są słabym pomysłem na zrobienie live na TikToku – chyba że w weekendy. Z drugiej strony może panować wtedy względnie mniejsza konkurencja wśród TikTokerów. Jednak na najwyższą oglądalność można liczyć w godzinach popołudniowych oraz wieczornych, kiedy użytkownicy platformy są już w domach po pracy lub szkole.

Wchodź w interakcje z widzami

Niesamowicie ważny podpunkt. Jak robisz live na TikToku, to koniecznie rozmawiaj z widzami. Staraj się w miarę możliwości odpowiadać również na ich pytania. A jakiekolwiek wspólne gry i zabawy na pewno sprawią, że zyskasz sobie nowych obserwujących. Na pewno, jeśli uznają je za udane. Ciekawa i angażująca transmisja na żywo to klucz do sukcesu i zbudowania widoczności na TikToku.

Sprawdź też: TikTok bez rejestracji – czy to możliwe? Jak oglądać bez konta?

Określ czas transmisji

Lepiej, żeby częstotliwość transmisji miała większe znaczenie od jej długości. Możesz śmiało zrobić live na TikToku trwający 30 minut i przeprowadzać taki regularnie na co dzień. Będzie to lepsze rozwiązanie niż kilkugodzinna transmisja raz na kilka dni. Postaraj się także o stałą porę live’a. Pozwoli to widzom wyczekiwać na Ciebie, a o ewentualnych nieobecnościach możesz poinformować w swoich mediach społecznościowych.

Zadbaj o social media

Nie żyj wyłącznie TT. Swoją widoczność musisz budować jeszcze na innych platformach. A poza tym pomogą Ci w prowadzeniu Twojego głównego kanału. O tym, czy robisz live na TikToku możesz poinformować na X lub Instagramie. Wszelkie współprace, za które otrzymasz wynagrodzenie, sporo zyskają na sponsorowanych postach również poza TikTokiem. Summa summarum, właściwe zadbanie o swój wizerunek i social media z pewnością opłaci się nie tylko finansowo, ale i w budowaniu rozpoznawalnej marki.

Upewnij się, czy masz stabilne połączenie z internetem

Nic tak nie zniechęca do oglądania, jak przerwane połączenie z transmisją na żywo. Zanim zrobisz live na TikToku koniecznie upewnij się, czy masz szybkie i stabilne łącze z internetem. Najlepiej ustawić telefon możliwie najbliżej routera. Pamiętaj, że im dalej od niego, tym słabsze połączenie z siecią. Nie pozwól sobie na kłopoty z transmisją, bo w przeciwnym razie potencjalny widz uda się do kogoś innego. Samemu też nie przerywaj kontaktu z widzem zbędnym obsługiwaniem urządzenia, którym prowadzisz live’a – postaraj się sprawdzać interesujące Cię rzeczy z użyciem innego, drugiego.

Stwórz strategię działania

Jeśli szczególnie zależy Ci na sukcesie, to musisz działać zdecydowanie. Dlatego zastanów się dobrze, jakie treści chcesz transmitować i z którymi chcesz być kojarzony. Monotematyczność, choć wydałaby się nudna, pozwoli tak naprawdę zbudować Twoje imię w sieci. Stali widzowie będą później oczekiwać tego samego, kiedy staniesz się dla nich autorytetem w jakimś zakresie. O zmianach możesz myśleć wtedy, kiedy działanie nie przynosi pożądanego rezultatu.

Zalety zrobienia live na TikToku

logo 3d tiktoka
TikTok bez wątpienia trzeba dziś brać pod uwagę, gdy myślimy o rozwoju w internecie
 • Masz większą szansę na przyszłych widzów dzięki łatwej w obsłudze i zachęcającej do przewijania aplikacji.
 • Otrzymujesz od widzów prezenty, a to daje opcję zarabiania przez internet.
 • Sama obecność na TikToku pozwoli zbudować widoczność w internecie i na innych platformach, na przykład YouTube.

Live na TikToku czy Instagramie?

Zrobienie live na TikToku jest dużo bardziej korzystne dla młodych twórców, a to z powodu funkcji odkrywania w aplikacji. Live na Instagramie będzie lepszym rozwiązaniem dla osób, które mają już tysiące obserwujących i to do nich próbują trafić próbują kierować swoje treści. To na TikToku mamy większą szansę dotrzeć do nowych odbiorców. Tylko należy wziąć pod uwagę średnią wieku użytkowników – na TikToku dominuje mimo wszystko młoda widownia.

Jak zrobić live na TikToku – podsumowanie

Dotarłeś do końca naszego poradnika, jak zrobić live na TikToku. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, a odpowiedzi nie pojawiły się w rzeczonym artykule, śmiało daj o nich znać w sekcji komentarzy. Mamy nadzieję, że porady co do prowadzenia transmisji na żywo pomogą Ci zarówno uzyskać nowych widzów, jak i ich przy sobie zatrzymać.

morele w google news
4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *