1. Scroll
 2. /
 3. Technologia
 4. /
 5. Aplikacja Snapseed – edytuj swoje zdjęcia jak profesjonalista

Technologia

02.11.2021 15:29

Aplikacja Snapseed – edytuj swoje zdjęcia jak profesjonalista

Programy i aplikacje
6
1
0
6
1

Snapseed – jakie są najważniejsze funkcje edytora zdjęć i kto może z nich korzystać? Podpowiadamy. Filtry, nakładki, korekcja, czyli wszechstronna obróbka zdjęć dla każdego. Sprawdzamy, czy warto zainstalować Snapseed na smartfonie lub PC!

Snapseed – podstawowe informacje

Szukasz aplikacji, która przemieni Twoje zdjęcia w mini dzieła sztuki fotografii? Zainstaluj na smartfonie, tablecie lub komputerze Snapseed – profesjonalny edytor do zdjęć umożliwiający wieloetapową obróbkę. Aplikacja składa się z rozmaitych funkcji i dodatków w postaci narzędzi, filtrów i nakładek, dzięki którym łatwo odmienisz styl zdjęcia czy usuniesz niepożądane elementy ekspozycji.

snapseed
Aplikacja do edytowania twoich ulubionych zdjęć

Zobacz: Aplikacja InPost — świetny sposób na otwieranie Paczkomatu i nie tylko. Co jeszcze daje aplikacja InPost?

Snapseed to aplikacja mobilna dedykowana użytkownikom urządzeń z systemami Android i iOS. Dostępna jest również nieoficjalna wersja Snapseed na komputer z Windowsem lub MacOS. Aplikacja została opracowana przez firmę Nik Software, ale obecnie właścicielem i głównym twórcą jest Google, który przejął prawa do firmy w 2012 roku. Snapseed najlepiej sprawdza się podczas pracy z tabletem, co potwierdzają opinie użytkowników korzystających z funkcjonalnego edytora za sprawą większej przekątnej ekranu niż w telefonie.

Co oferuje Snapseed?

Aplikacja Snapseed umożliwia edycję zdjęć wykonanych z poziomu smartfona lub tabletu w fotografie wprost z rąk profesjonalistów – nawet bez znajomości technik obróbki. Prosty interfejs przekłada się na nieskomplikowaną obsługę, a dzięki wygodnym elementom sterującym jak przesunięcie palcem po ekranie dostosujesz parametry zdjęć według upodobań.

Kompleksowy edytor zdjęć to aż 29 narzędzi i filtrów, które pozwolą Ci stworzyć wysokiej klasy grafiki. Wśród dostępnych funkcji najważniejsze przy obróbce zdjęć są:

 • zmiana perspektywy;
 • balansowanie bielą;
 • kadrowanie i obracanie;
 • dostosowywanie ustawień do wybranych obszarów;
 • poprawa według punktów kontrolnych;
 • naprawianie z możliwością usunięcia niechcianych postaci;
 • winietowanie;
 • zmiękczanie tła poprzez rozmycie;
 • uwydatnianie struktury;
 • eksport lub zapis plików RAW do JPG;
 • zmiana poziomu jasności;
 • dodawanie tekstu z galerii 38 stylów fontu;
 • dodawanie poświaty, cieni czy efektu ziarna;
 • efekt HDR;
 • poprawa twarzy i pozycji twarzy;
 • wielokolorowe nakładki.
Korekcja w programie Snapseed
Korekcja ostrości w programie Snapseed

W Snapseed nie zabrakło również automatycznego dopasowywania ustawień obrazu dla konkretnego zdjęcia oraz możliwości tworzenia i zapamiętywania prywatnych konfiguracji. Dużym atutem aplikacji jest możliwość edycji punktowej – bez konieczności wprowadzania zmian dla całej fotografii, natomiast w przypadku wykorzystania filtrów – dostosowywanie ich natężenia. Wprowadzone ustawienia możesz edytować w każdej chwili dla uzyskania najbardziej zadowalającego efektu.

Aplikacja Snapseed oferuje możliwość zapisania edytowanego zdjęcia w oryginalnym rozmiarze lub najwyższej jakości, jaką może przetworzyć Twój tablet lub smartfon. Na plus jest również opcja ustawienia ciemnego motywu i udostępniania zdjęć bezpośrednio z poziomu aplikacji na portale społecznościowe jak Facebook, Twitter, a także wysyłanie ich drogą mailową.

Czy Snapseed jest płatny?

Snapseed to obecnie faworyt w opinii użytkowników, jeśli chodzi o aplikacje dostępne na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android nie tylko ze względu na liczbę zaawansowanych funkcji. To profesjonalny edytor zdjęć, który nie podlega płatnym subskrypcjom i jest dostępny dla każdego.

Telefon z aplikacją do obróbki zdjęć na niebieskim tle
Telefon z aplikacją do obróbki zdjęć na niebieskim tle

Zespół Google nie wspiera wersji aplikacji Snapseed na PC, ale instalacja narzędzia na komputery stacjonarne jest możliwa dzięki zainstalowaniu emulatora. W zależności od wyboru rodzaju emulatora możesz liczyć się z pokryciem dodatkowych kosztów. W ramach instalacji Snapseed na Windows lub MacOS możesz korzystać z bezpłatnego okresu próbnego przez 15 dni. Po upływie określanego czasu aplikacja przestanie działać, ponieważ nie jest obsługiwana przez programistów i nie otrzymuje nowych aktualizacji.

Na jakich platformach jest dostępny?

Edytor zdjęć Snapseed od Google przeznaczony jest do działania z systemami operacyjnymi iOS i Android na urządzeniach mobilnych. Aplikacja dostępna jest w 40 językach, a niewielki rozmiar pozwala zainstalować ją na niemal każdym urządzeniu, nie przejmując się zasobami pamięci. Aplikację odnajdziesz w sklepach Google Play oraz AppStore, skąd zainstalujesz ją bezpośrednio na swoim smartfonie lub tablecie.

Snapseed na Google Play
Snapseed na Google Play

Dzięki wykorzystaniu emulatorów narzędzie może działać również na Windowsie i MacOSX. Najlepiej jednak sprawdza się podczas stosowania na urządzeniach mobilnych, dla których została zaprojektowana. Korzystanie ze Snapseed bez oficjalnego wsparcia na PC może skutkować mniej płynną pracą, a cały proces instalacyjny zajmuje więcej czasu niż tradycyjny model instalacji z wiarygodnego źródła. Dodatkowo użytkownik naraża się na instalacje aplikacji spoza oficjalnej dystrybucji, co samo w sobie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa danych.

Zalety aplikacji – czy warto?

Aplikacja Snapseed to doskonałe narzędzie dla profesjonalistów i osób, które wykonują zdjęcia tylko hobbystycznie. W porównaniu z innymi edytorami dostępnymi bezpłatnie na urządzenia mobilne Snapseed obsługuje pliki JPG, PGN, a nawet RAW. Użytkownik otrzymuje kompleksowy zakres funkcji, które uwydatniają walory zdjęć, bazując na wstępnej korekcie lub zaawansowanej zmianie ustawień obrazu, jak jasność, kontrast, perspektywa, naprawianie czy obsługa formatu HDR. Możesz korzystać z indywidualnych parametrów, zapisywać swoje ustawienia oraz szybko uzyskać kompleksową poprawę zdjęcia, zdając się na tryb automatyczny. Edytowane zdjęcia możesz bezpośrednio udostępnić znajomym na portalach społecznościowych.

Aplikacja do edycji zdjęć
Jedna z lepszych aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie

Zajmujesz się fotografią zawodowo, a może lubisz się samodzielnie bawić się ustawieniami obrazu, dodając wielokolorowe filtry i nakładki? Zainstalowanie Snapseed na swoim urządzeniu może okazać się drogą do uzyskania profesjonalnej jakość zdjęć jak z rolki aparatu. Za edycję nic nie zapłacisz, a otrzymasz wiele możliwości obróbki i zaawansowanych funkcji, które ulepszą Twoje zdjęcia w szybki i łatwy sposób. Internauci polubili Snapseed, a ty? Może już korzystasz z aplikacji Snapseed na swoim tablecie lub smartfonie? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu!

6
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.