poparazzi

Poradniki

30.06.2021 21:23

Aplikacja Poparazzi — jak działa i do czego służy? Wszystko o popularnej aplikacji, która walczy z mitem idealnego selfie

Programy i aplikacje
7
0
0
7
0

Social media zyskują nowy wymiar, dzięki Poparazzi — nowej aplikacji do zamieszczania w sieci zdjęć swoich znajomych, która podbija App Store. Nie lubisz ciągle pojawiających się selfie? Irytuje Cię brak autentyczności? Wypróbuj Poparazzi!

Aplikacja Poparazzi — co to jest i jak działa?

Poparazzi to aplikacja społecznościowa, w której robi się zdjęcia znajomym, tworząc ich profil. Jak działa? Interfejs użytkownika z pozoru przypomina Instagram, ale haczyk tkwi w tym, że to nie Ty jesteś odpowiedzialny za dodawanie swoich zdjęć. Głównym celem Poparazzi jest stworzenie z innymi użytkownikami relacji polegającej na wzajemnej obserwacji, ponieważ to właśnie oni są odpowiedzialni za wygląd Twojego profilu. Poniekąd stajesz się „paparazzi” swoich znajomych, a oni Twoimi fotoreporterami. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu należy utworzyć swój profil i zacząć zapraszać znajomych do wspólnego korzystania.

Użytkownik publikujący zdjęcie w Poparazzi musi oznaczyć na nim znajomego, którego wizerunek przedstawia. Następnie przed zamieszczeniem go na profilu osoby znajdującej się na zdjęciu, trafia ono do akceptacji przez oznaczonego użytkownika. Zatwierdzenie treści jest jednoznaczne z opublikowaniem zdjęć na profilu.

aplikacja poparazzi

Jeśli nie chcesz, aby niekorzystne zdjęcie zostało opublikowane na Twoim koncie, możesz je usunąć w każdej chwili, a także zablokować użytkownika, którego publikacje Ci nie odpowiadają.

Zobacz też: CapCut, czyli capture the moment and cut. Aplikacja, która podbija TikToka

Aplikacja obecnie dostępna jest jedynie dla użytkowników systemu iOS. Deweloperzy zapowiadają również wypuszczenie na rynek Poparazzi dla systemów Android! Dokładna data premiery jeszcze nie jest znana, ale na oficjalnej stronie internetowej Poparazzi można przeczytać o trwających pracach nad wersją aplikacji dla użytkowników korzystających z tego systemu.

Fenomen aplikacji do zdjęć Poparazzi — dlaczego stała się tak popularna?

W krótkim czasie po wydaniu Poparazzi stała się ona jedną z częściej pobieranych aplikacji na smartfony z iOS. Jak można wywnioskować z opinii użytkowników — do korzystania z aplikacji przekonuje oryginalny pomysł i nowy model dzielenia się zdjęciami w mediach społecznościowych, który odwraca do góry nogami znany wszystkich świat popularnego Instagrama. W aplikacji nie można zamieszczać selfie oraz zdjęć wykonywanych w odbiciu lustra, ponieważ program rozpoznaje fotografię po oznaczonej na niej osobie i odrzuca ich publikację.

Poparazzi powstała z myślą o utrzymaniu pozytywnych relacji z najbliższymi osobami i stworzeniu środowiska, które nie jest sztucznie wykreowane poprzez popularne trendy występujące w innych serwisach. Dodawane zdjęcie nie może zostać skomentowane, ale możesz wyrazić swoją reakcję na nie, dodając emotikonę. Zaletą aplikacji jest również brak możliwość edycji zdjęć, co może spodobać się głównie miłośnikom fotografii analogowej.

Jak używać Poparazzi? Czy warto?

W Poparazzi można wyróżnić dwa główne moduły aplikacji — zdjęcia przedstawiające Ciebie oraz sekcję, w której znajdziesz fotografie swoich przyjaciół. Kolejny moduł służy wykonywaniu fotografii, do czego wykorzystuje aparat w Twoim smartfonie. W Poparazzi odnajdziesz również panel, który wyświetla zdjęcia innych osób korzystających z aplikacji.

Każde zdjęcie, które chcesz wrzucić do sieci, wymaga oznaczenia osoby i nie możesz być nią Ty. Przed rozpoczęciem należy sprawdzić, czy w gronie obserwujących jest osoba, która znajduje się na fotografii. Jeśli Twój przyjaciel jeszcze nie ma aplikacji, również możesz dodać zdjęcie z jego wizerunkiem. W znaczniku wpisz wtedy jego imię, co ułatwi mu dopasowanie zdjęć do jego profilu, gdy założy aplikację. Co więcej, jeśli zdjęcie bardzo Ci się spodoba, możesz je udostępnić w innych mediach społecznościowych — na Twitterze, Instagramie lub Snapchacie.

Ciekawe funkcjonalności w aplikacji Poparazzi

Poparazzi jak nazwa wskazuje, zmienia użytkowników w „paparazzi”, ale zamiast uganiać się za celebrytami, możesz fotografować rzeczywistość taką, jaka jest. Najciekawsze funkcje aplikacji kryją się w prostocie. Brak komentarzy, filtrów oraz konieczność zaproszenia znajomych sprawia, że Poparazzi jest unikalne. Aplikacja oferuje użytkownikom wiele ciekawych funkcji, dzięki którym dodawane zdjęcia są bardziej atrakcyjne! Co znajdziesz w aplikacji?

Pierwsze otwarcie Poparazzi wzbudza ciekawość, ponieważ twórcy zadbali o stworzenie zachęcającej grafiki, która wprowadza w klimat kreatywności i spontaniczności. Atutem są również wibracje podczas dotyku ekranu, co nie ma odzwierciedlenia w innych mediach społecznościowych na smartfonie.

Zobacz też: Aplikacja Instagram Lite – co to jest, jak działa i czym różni się od klasycznego Instagrama? Wszystko, co musisz wiedzieć

Tworzenie jest bardzo proste — w głównym ekranie znajdziesz przycisk odpowiadający za zrobienie zdjęcia. Możesz również naciskać go kilkukrotnie, aby powstał gif. Otrzymasz wtedy krótką historię składającą się z kilku zdjęć. Maksymalny limit zdjęć w takiej formie fotograficznej Poparazzi wynosi 9!

Aplikacja Poparazzi a współczesne ruchy społeczne i trendy

Korzystanie z aplikacji otwiera nowe postrzeganie mediów społecznościowych i pozwala zakończyć erę selfie. Idea Poparazzi odzwierciedla działania niektórych ruchów społecznych, które walczą z obaleniem zniekształconego przekazu medialnego. Użytkownicy chętnie uciekają przed nadmierną konsumpcją i jej promowaniem w świecie do serwisów społecznościowych, które stronią od obłudy i działań na pokaz.

Czy Poparazzi przypadnie do gustu użytkownikom popularnych mediów, którzy nie widzą istoty problemu? Nowe trendy wskazują na to, że jest to możliwe. W sieci pojawia się coraz więcej zamkniętych social mediów, czyli serwisów umożliwiających komunikację jedynie określonej grupie znajomych. Członkostwo warunkowane jest wysłaniem zaproszenia do znajomego, z którym chcesz współdzielić media — podobnie, jak wygląda to w Poparazzi. Trendem jest autentyczność i właśnie tym aplikacja zamierza zawojować rynek.

Poparazzi kierowane jest głównie do osób, które unikają świata sztucznych kreacji i często spędzają wolny czas poza domem. Aplikacja umożliwia im uwiecznianie miłych chwil i sprzyja ukazywaniu swojego naturalnego oblicza. Rozwój mobilnej fotografii stale stawia przed nami nowe perspektywy, a w którym kierunku pójdzie dalej, zależy również od Ciebie!

Korzystasz już z Poparazzi na smartfonie? Kto z Twoich obserwujących najlepiej sprawdza się w roli fotoreportera? Zaangażuj znajomych do wspólnego korzystania z aplikacji i podzielcie się wrażeniami!

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *