Webflow

Poradniki

18.02.2022 14:59

Czym jest Webflow? Stwórz swoją stronę internetową

Online Programy i aplikacje
6
0
0
6
0

Każda poważniejsza działalność w XXI wieku ma swój „website”. Proces powstawania witryny może być czasochłonny i złożony, jednak wcale nie musi taki być. Jak stworzyć stronę internetową w prosty sposób? Z pomocą przychodzi Web App – Webflow.

Webflow – co to jest?

Webflow to Web App, czyli program do witryn sieciowych, pracujący na serwerze producenta. Oznacza to, że nie musisz niczego pobierać, aby móc z niego korzystać. Webflow pozwala na szybką i prostą w obsłudze budowę stron internetowych bez konieczności kodowania. Jest to możliwe, dzięki jego unikalnemu designowi, który bardziej przypomina Photoshopa niż inne narzędzia web-designerskie. Ten specyficzny interfejs wynika z głównej idei Webflow – ułatwienia kreacji stron www dla osób bez umiejętności koderskich. Wystarczy skorzystać z narzędzi zawartych w witrynie, aby dostosować stronę do swoich preferencji. Dzięki temu program świetnie się sprawdza przy tworzeniu platform e-commerce, blogów, czy przy przenosinach jakiegokolwiek biznesu do internetu.

Sprawdź też: Czym jest Dark Net i jak do niego wejść? Zbiór informacji o ciemnej stronie internetu

Jakie możliwości daje nam Webflow?

Webflow oferuje swoim użytkownikom mnóstwo możliwości. Przede wszystkim, poza prostym w użyciu interfejsem, program wyróżnia się mnóstwem dostępnych szablonów strony gotowych do wykorzystania. Oczywiście, są to tylko wzory, których szczegóły można do woli zmieniać i personalizować. Narzędzia programu pozwalają zaimplementować zaawansowane animacje, które przykują uwagę odwiedzających stworzoną witrynę. Ponadto, tworzenie strony internetowej na Webflow może iść w parze z optymalizacją jej elementów pod SEO. Dzięki takim funkcjom, jak intuicyjne porządkowanie danych czy alternatywne opisy grafik o wiele łatwiej wypozycjonujesz link do twojej strony, przez co zachęcisz do siebie więcej osób. Co więcej, program posiada bardzo dobry system CMS, ze wbudowanymi edytorami treści. Dzięki nim użytkownicy Twojego serwisu będą na przykład mogli korzystać z wewnętrznej wyszukiwarki, czy też dodawać własne treści – oczywiście pod Twoim nadzorem. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi na stronach blogowych lub tematycznych.

Webflow co to
Webflow, czyli program do witryn sieciowych, który pozwala w łatwy sposób zbudować swoją stronę internetową!

Webflow idealnie sprawdzi się podczas tworzenia platformy e-commerce. Dzięki ogromnym możliwościom personalizacji designu można w prosty sposób wykreować internetowy sklep, odstający od innych marek samym wyglądem. Program potrafi także automatycznie przeliczać podatek VAT sprzedawanych produktów, dostosowując obliczenia do położenia klientów. Dzięki temu przedsiębiorstwo może bezproblemowo obsługiwać kupujących z całego świata. Piękne animacje, o których wspomnieliśmy wcześniej, mogą zostać użyte także w sklepie internetowym, np. przy designie koszyka.

Czy Webflow jest darmowy?

Czy witryna stworzona na Webflow to darmowa strona internetowa? I tak, i nie. Program pozwala korzystać praktycznie ze wszystkich dostępnych opcji zupełnie za darmo, jednak ogranicza użytkowników do możliwości stworzenia jedynie dwóch witryn. Poza tym obie strony mogą zostać udostępnione jedynie w hostingu Webflow, co oznacza, że link zamiast standardowego .com lub .pl będzie miał na końcu .webflow.io. Aby móc przenieść się ze stworzoną w programie stroną na inny hosting, czy choćby zmienić końcówkę linku, należy wykupić jeden z przygotowanych planów. Najtańszy z nich kosztuje 12$ miesięcznie i pozwala upublicznić jedną witrynę z aż setką możliwych podstron. Oczywiście, im droższy plan, tym więcej opcji na tworzenie strony www, jednak najmniej kosztowna opcja w zupełności wystarczy na potrzeby Twojej pierwszej platformy.

Oferta Webflow
Oferta Webflow | Źródło: webflow.com

Webflow jest po prostu solidnym website builderem. Nie można się więc dziwić, że coraz szybciej zyskuje na popularności. Estetyczne animacje, setki motywów – opcji tworzenia strony internetowej jest naprawdę ogrom. Jeśli zastanawiasz się nad publikowaniem swoich treści w sieci, koniecznie wypróbuj Webflow. Pierwsza strona i tak przecież nic nie kosztuje!

Sprawdź też: Midomi – strona do rozpoznawania muzyki. Lepsza od Shazam?

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *