cupcut

Poradniki

30.06.2021 20:58

CapCut, czyli capture the moment and cut. Aplikacja, która podbija TikToka

Programy i aplikacje
26
4
8
26
4

Tworzenie kreatywnych filmów jest teraz możliwe z aplikacją CapCut! Lubisz wyróżniać się na TikToku? A może chcesz zaimponować znajomym swoją twórczością? Sprawdź, czym jest CapCut i do czego służy ta aplikacja!

Aplikacja CapCut — co to jest i do czego służy?

CapCut to bezpłatna aplikacja, która umożliwia edycję wideo i tworzenie krótkich filmów z niesamowitymi efektami. Jest prosta w obsłudze i dzięki niej możesz stworzyć wideo, które doskonale wpasowuje się w konwencję cieszącego się od kilku lat wielką popularnością TikToka! Sprawdzi się również podczas montażu prostych filmów na serwis YouTube. Aplikacja umożliwia edycję długości wideo oraz pozwala zadbać o wizualną jakość obrazu, dzięki wielu opcjom poprawiającym barwy i ciekawym efektom graficznym. Z CapCut mogą korzystać zarówno użytkownicy systemu Android, jak i iOS.

CapCut — jak dokładnie działa? Jak można wykorzystać ją w praktyce?

capcut
Żródło: https://apps.apple.com/us/app/capcut-video-editor/id1500855883#?platform=iphone

Jak działa CapCut? Aplikacja charakteryzuje się przyjaznym interfejsem. Podczas pierwszego korzystania, program automatycznie zapyta Cię o wyrażenie zgody na dostęp do zdjęć i filmów znajdujących się w galerii urządzenia. Po zaakceptowaniu warunków możesz przystąpić do montażu. W celu edycji wideo otwórz je za pomocą aplikacji ze swojej galerii zdjęć i filmów na smartfonie.

Aplikacja oferuje podstawowe funkcje edycji wideo, takie jak skracanie długości oraz przyśpieszanie lub zmniejszanie tempa filmu, a także dodawanie ciekawych przejść. CapCut pozwala tworzyć filmy składające się z przesłanych zdjęć. Możesz również nałożyć na całe wideo filtry umożliwiające zmianę jego kolorów. Baza efektów oferuje użytkownikowi szeroki wybór nakładek w różnych odcieniach, które dopasujesz do swojej wizji. Niektóre z nich mogą nawet poprawić Twój wygląd i urozmaicić go profesjonalnym makijażem. Poza tradycyjnymi efektami możesz dodawać do wideo naklejki lub napisy, które pozwolą Ci przekazać informację bez konieczności posługiwania się opisami.

Zobacz też: TikTok – co to jest, jak działa i czy warto go używać? Wszystko, co musisz wiedzieć o TikToku

Największą zaletą CapCut jest dostęp do biblioteki multimediów, z której możesz wybrać ścieżkę audio i podłożyć ją do filmu. Aplikacja umożliwia wykorzystanie przy edycji utworów chronionych prawami autorskimi, dzięki czemu możesz dobrać ulubiony kawałek do montowanego wideo bez obawy o ich publikację bez zgody autora.

Edytor wideo CapCut a TikTok — skąd popularność aplikacji?

Aplikacja CapCut zyskała największy rozgłos, dzięki fanom TikToka — który umożliwia dzielenie się krótkimi treściami wideo z pozostałymi użytkownikami. Na TikToku najważniejsza jest kreatywność i dobra zabawa, a osoby angażujące się w swoje produkcje zyskują dużą popularność, dzięki korzystaniu właśnie z CapCut!

Domeną TikToka jest podążanie za trendami wyznaczającymi przez użytkowników, a jednym z nich stało się publikowanie wideo edytowanego w aplikacji. Społeczności spodobało się dodawanie unikalnych efektów i przejść, dlatego CapCut stał się jednym z częściej pobieranych aplikacji do edycji filmów na smartfonie.

Zrób trend CapCut z TikToka — wskazówki

Chcesz wyróżnić się na TikToku? Popularnym trendem jest publikowanie filmików z efektem 3D, który możesz stworzyć za pomocą aplikacji CapCut Podpowiadamy, jak wykonać takie wideo w kilku prostych krokach.

Do stworzenia unikalnego filmu będzie potrzebnych Ci parę Twoich zdjęć wykonanych z różnych perspektyw. Najlepiej, jeśli zostały zrobione w podobnych odstępach czasu, świetle i stanowią mini serię ujęć. Otwórz aplikację CapCut na swoim telefonie i rozpocznij tworzenie nowego projektu. Następnie wybierz zdjęcia, które chcesz, by znalazły się w Twoim wideo. Po załadowaniu się multimediów kliknij jedno z nich i przejdź do sekcji „Style”. Wybierz efekt „3D Zoom” i powtórz to przy każdej fotografii. Następnie zapisz projekt i gotowe! Możesz podzielić się swoim filmem wśród obserwujących na TikToku.

Prosta edycja wideo, a może urozmaicenie filmów poprzez dodawanie atrakcyjnych treści i naklejek? Sprawdź wszystkie możliwości aplikacji CapCut i uchwyć swój moment!

26
4

Podziel się:

Komentarze (8)

Mam problem ponieważ nie wiem dlaczego ale cały czas jak wchodzę w TikToka i chce użyć szablonu i wchodzi mi automatycznie w CapCut to nie mogę zrobić nic bo pisze że nie mam połączenia z internetem próbowałam wyłączyć telefon i włączyć i nic nie pomaga usunęłam CapCut i zainstalowałam ponownie i cały czas tak mam na początku było inaczej i specjalnie kupiłam sobie dwa doładowania i wbiłam na telefon żeby zrobić sobie dużo internetu i nic mam dalej tak samo odświeżałam strony i dalej tak mam naprawdę nie wiem dlaczego tak jest bardzo mi jest przykro z tego powodu ponieważ teraz nie mogę nic zrobić na CapCut a szkoda mi usunąć tej aplikacji bo w głębi duszy czuje że mi się to naprawi ale już powoli przestaje wierzyć wiecie tu o co chodzi plis pomocy ja już nie mam sił do tego daje CapCut słabą ocenke a na początku wybijało skale 100 ?

Mam problem ponieważ nie wyskakuje mi na TIKTOKU użyj szablonu CapCut, dlaczego ? Mam pobrana apke zalogowałam się poprzez tiktoka i dalej nie ma (( pomóżcie

A czy muzyka do podkładów która tam jest dostępna jest free? Czy trzeba w opisie pisać co to za melodia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *