emulator androida OBRAZ GLOWNY

Poradniki

30.06.2021 13:28

Najlepszy emulator androida na PC. Uruchamiamy system Android na Windows 10

Android i iOS Windows
7
3
0
7
3

Zastanawiasz się czasem, czy istnieje jakaś opcja, aby uruchomić swoje ulubione aplikacje z telefonu na komputerze? Jeśli tak, to trafiłeś w dobre miejsce, bowiem w dzisiejszym artykule wybieramy emulator Androida na PC. 

Emulator Androida – co to jest?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, co to jest emulator, warto na początku krótko wyjaśnić, czym jest Android. Otóż Android, to nic innego, jak system operacyjny, który przeznaczony jest głównie na urządzenia mobilne, takie jak smartfony, tablety, czy telefony. Od 2005 należy on do amerykańskiego giganta – Google. 

Skoro wiesz już, co to jest Android, to najwyższy czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie – co to jest emulator Androida? Emulator Androida to aplikacja, która umożliwia telefonowi imitowanie funkcji systemu operacyjnego Android na komputerze. 

emulator androida

Pozwala zainstalować aplikacje, których głównym przeznaczeniem jest system Android na komputerze lub laptopie i korzystać z nich natywnie. Emulator zapewnia prawie wszystkie możliwości prawdziwego urządzenia, które korzysta z systemu Android. Możesz symulować przychodzące połączenia telefoniczne i wiadomości tekstowe, określać lokalizację urządzenia oraz – co najważniejsze – uzyskujesz dostęp do Sklepu Google Play. 

Sklep Google Play na Windows 10 – do czego może się przydać?

Jak już wspominaliśmy, emulator androida na PC pozwala korzystać z wielu aplikacji, które pierwotnie miały funkcjonować jedynie na urządzeniach, które korzystały z systemu Android. Jedną z takich aplikacji jest Sklep Google Play. Zastanawiasz się pewnie, do czego może się przydać ta aplikacja? Oto kilka propozycji: 

 • Dzięki niej możesz grać w gry na telefon na swoim komputerze – jedną z najbardziej popularnych funkcji, jaką oferuje emulator androida na Windows, jest niewątpliwie możliwość testowania różnych tytułów mobilnych na swoim osobistym komputerze. Gry na Androida z dnia na dzień stają się coraz popularniejsze. Dowód? Wystarczy wspomnieć o sukcesie Call of Duty: Mobile, czy Brawl Stars, nie wspominając już o tym, że japoński gigant – SONY – również planuje mocno wejść na rynek gier mobilnych. 
 • Aplikacje na telefon mogą też działać na Twoim komputerze – drugą przydatną funkcją, którą zapewnia emulator, jest korzystanie z aplikacji mobilnych na swoim komputerze. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest to funkcja całkowicie nieprzydatna. Z drugiej jednak strony, zapewnia ona większą wygodę, a czasem nawet pozwala na darmowy dostęp do różnych funkcji danej aplikacji. Przykład? Aplikacja Pocket Casts, która pozwala dodawać i słuchać poszczególne odcinki podcastów. Wersja na PC jest płatna, natomiast aplikacja na telefon jest całkowicie darmowa. 

Sprawdź: Aktualizacja Androida. Jak zmienić wersję Androida na nowszą?

Emulator Androida na PC – który najlepszy?

Wybierając najlepszy emulator androida, należy przede wszystkim skupić się na indywidualnych potrzebach. W zależności od tego, czy chcesz czerpać jak największą przyjemność z grania, czy korzystać z różnych aplikacji mobilnych, na rynku jest wiele emulatorów, które są godne polecenia. Oto kilka z nich: 

 1. BlueStacks jest znany wielu użytkownikom jako najbardziej wszechstronny emulator Androida na rynku i nie bez powodu. Oprócz działania zarówno na systemie Windows, jak i Mac, ten emulator jest wyposażony w mnóstwo funkcji, które znacząco wpływają na wrażenia płynące z rozgrywki: od narzędzia do mapowania klawiszy, po możliwość tworzenia niestandardowych schematów sterowania, kończąc na różnych funkcjach, które pomagają zmniejszyć zużycie zasobów podczas uruchamiania najbardziej wymagających gier. Jest to również najbezpieczniejszy emulator na rynku, bowiem posiada on certyfikat zgodności z RODO. Na sam koniec warto wspomnieć, że BlueStacks zaufało już ponad 500 mln osób na całym świecie. 
 1. Nox to kolejny emulator systemu Android na PC dla graczy. Nox, tak samo jak BlueStacks, również posiada narzędzie do mapowania klawiszy. Warto również wspomnieć, że Nox obsługuje również kontrolery, co dla wielu graczy może być bardzo przydatną funkcją. Na sam koniec warto dodać, że ten emulator jest dostępny całkowicie za darmo, a twórcy regularnie dbają o to, aby dodawać kolejne aktualizacje, które wprowadzają szereg usprawnień. 
 1. MeMU to kolejny doskonały emulator Androida, który wydaje się całkiem dobrze radzić sobie z grami. Jedną z jego największych funkcji jest obsługa chipsetów AMD i Intela. Jest skierowany do graczy podobnie jak Bluestacks i Nox, ale można go również wykorzystać jako narzędzie zwiększające produktywność. Podobnie jak w przypadku Nox, Memu również jest często aktualizowany, co z pewnością zachęca, aby dać mu szansę. 

Sprawdź: Przegląd wersji systemu Android — od 1.0 do 12

 1. Xamarin to środowisko IDE podobne do Android Studio. Różnica polega na tym, że można go podłączyć do takich usług, jak Microsoft Visual Studio, aby uzyskać jeszcze lepsze środowisko programistyczne. Podobnie jak Android Studio, ma wbudowany emulator do testowania aplikacji lub gier. Xamarin jest bezpłatny do użytku osobistego.
 1. Genymotion to emulator Androida, przeznaczony głównie dla programistów. Umożliwia testowanie aplikacji na różnych urządzeniach bez konieczności ich posiadania. Możesz skonfigurować emulator dla różnych urządzeń z różnymi wersjami Androida, aby dopasować go do swoich potrzeb. Na przykład możesz uruchomić Nexusa One z Androidem 4.2 lub Nexusa 6 z Androidem 6.0. Podobnie jak Xamarin, Genymotion również jest darmowy do użytku osobistego. Jego najbardziej użyteczną funkcją jest dostępność zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i w chmurze. 

Emulator Androida Online – system operacyjny bez instalacji?

Jak pewnie już zdążyłeś zauważyć, aby uruchomić aplikacje oraz gry z Androida na Twoim komputerze, konieczna jest instalacja odpowiedniego emulatora. Na szczęście, nie jest to koniecznie. Istnieje wiele emulatorów, z których pomocą można uruchomić aplikacje w przeglądarce internetowej. 

Emulator Androida online pozwala uruchomić prawie wszystkie aplikacje na Androida w swojej przeglądarce internetowej. Działa ze wszystkimi głównymi przeglądarkami internetowymi, takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari itp. Nie trzeba pobierać żadnego pliku, aby korzystać z internetowego emulatora Androida. Te emulatory mogą być również używane do grania w gry na Androida na PC i do testowania aplikacji mobilnych. Co zatem jest potrzebne, aby emulator online sprawnie działał? 

emulator androida
 • Ponieważ jest to emulator Androida online, potrzebujesz działającego Internetu, aby z niego korzystać;
 • Plik APK aplikacji na Androida, której chcesz użyć;
 • Przeglądarka internetowa, taka jak Google Chrome, Firefox, Safari, Edge itp.
 • Dowolny system operacyjny.

Po spełnieniu wyżej wymienionych warunków można zacząć szukać odpowiedniego emulatora online. Poniżej kilka propozycji: 

 • TestObject to oparty na chmurze emulator Androida, który jest bardzo podobny do Manymo. Aby rozpocząć korzystanie z TestObject, wystarczy utworzyć nowe konto, a następnie przeciągnąć i upuścić plik APK. Na koniec pozostaje jedynie cieszyć się z możliwości korzystania ze swojej ulubionej gry lub aplikacja na komputerze. 
 • Appetize to kolejny internetowy emulator Androida na liście. Ten jest również podobny do Manymo i TestObject, ale różnica jest taka, że jest on całkowicie darmowy. 

W ten sposób możesz zainstalować prawie wszystkie aplikacje na Androida w przeglądarce internetowej. Emulator Androida Online sprawia, że rzeczy, które początkowo wydawały się trudne i skomplikowane, nagle stają się proste i poręczne. Nie musisz pobierać ani instalować żadnych plików, aby korzystać z internetowego emulatora Androida. 

7
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *