bluestacks

Rozrywka

17.08.2021 08:18

BlueStacks — czy to najlepszy emulator Androida? Wszystko o BlueStacks

Programy i aplikacje
8
2
0
8
2

System Android to najpopularniejsze oprogramowanie w urządzeniach mobilnych. Wysoka wygoda użytkowania oraz atrakcyjność aplikacji sprawiają, że coraz częściej dostrzegamy potrzebę przeniesienia ich na większy ekran. Z pomocą przychodzi BlueStacks — najlepszy emulator Androida.

Emulator — wersja systemu Android na komputer

Android to system mobilny, który stał się szerzej znany wraz z  powszechnym posiadaniem smartfonów. Obecnie towarzyszy nam nie tylko w telefonach, ale także stał się oprogramowaniem tabletów, zegarków, smartwatchów, nawigacji samochodowych, a nawet telewizorów z funkcją Smart TV. Jego wszechobecność sprawia, że jesteśmy przyzwyczajeni do jego interfejsu oraz ulubionych aplikacji. Wygoda obsługi  sprawia, że użytkownicy częściej wykorzystuj aplikacje mobilne zamiast standardowych programów komputerowych.

Bywa jednak, że ekran smartfona jest zbyt mały, a gra jest na tyle wciągające, że wolelibyśmy zagrać w na dużym ekranie. Jak przenieść system Android na swój komputer? Z pomocą przychodzi emulator, czyli wersja systemu Android na komputer. Jak działa i jakie możliwości stwarza takie rozwiązanie na komputerach?

Emulator to program, który po uruchomieniu na jednym urządzeniu daje możliwość duplikowania funkcji systemy z innego urządzenia. W przypadku Androida zapewnia możliwość korzystania z aplikacji oraz gier mobilnych ze smartfona na systemie Windows. To samo dotyczy popularnych komunikatorów, takich jak Snapchat, czy What’s up oraz wszystkich innych aplikacji, które nie posiadają swoich wersji webowych, a które wygodnie jest odtwarzać na komputerze.

Rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, co sprzyja powstawaniu nowych emulatorów oraz ich coraz nowszych wersji. Wśród wielu dostępnych programów najlepsze oceny użytkowników zbiera emulator BlueStacks. Jak działa i czym wyróżnia się na tle innych? Którą wersje systemu najlepiej ściągnąć?

bluestacks

Zobacz też: Wszystko o Android 12 – kiedy premiera, jakie nowe funkcje, dla jakich urządzeń?

BlueStacks — najlepszy emulator Android

BlueStacks to emulator, który jest najchętniej używany przez użytkowników. Świadczy o tym liczba pobrań oraz pozytywne recenzje, które pojawiają się w sieci. Na czy polega przewaga emulatora BlueStacks na tle innych i jakie rozwiązania zaproponowali jego twórcy?

Emulator BlueStacks zajmuje niewiele pamięci ram, oferując w zamian niezwykle stabilne działanie oraz bardzo dobrą kompatybilność z większością aplikacji Androida. Program jest lekki i jednocześnie szybki. Zaawansowane ustawienia dają możliwość personalizacji i dostosowania systemu wedle swoich preferencji. BlueStacks App Player nastawiony jest głównie na graczy, dzięki czemu zapewnia szybki dostęp do większości popularnych gier mobilnych oraz  pozwala zainstalować najnowsze propozycje gamingowe również spoza głównego katalogu. Jest to możliwość, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem użytkowników.

Popularność BlueStacks sprawiła, że system doczekał się nowej edycji BlueStacks 5. Czym różni się od pierwowzoru? BlueStacks 5 zapewnia jeszcze sprawniejszą instalację oraz szybkość odtwarzania Androida na komputerze. Dodatkowo nowa wersja zajmuje jeszcze mniej pamięci ram i nie obciąża systemu Windows. Oddana do użytku darmowa wersja beta Bluestacks pozwoliła na zebranie feedbacku, na podstawie którego twórcy emulatora ciągle drobne wprowadzają poprawki.

bluestacks

Jak zainstalować i korzystać z BlueStacks?

Aby móc zagrać w gry mobilne oraz używać innych aplikacji na komputerze wystarczy zainstalować emulator BlueStacks, ściągając go z oficjalnej strony oprogramowania. Dostępna jest darmowa wersja oraz licencja umożliwiająca instalację wersji premium. Instalację zaczynamy z poziomu przeglądarki. Gdy emulator jest już zainstalowany, przychodzi czas na jego konfigurację. Od razu możemy wybrać z listy język polski, tak aby dalsze kroki były zrozumiałe.

Sprawdź też: Najlepszy emulator Androida na PC. Uruchamiamy system Android na Windows 10

Korzystanie z BlueStack wymaga posiadania dostępu do konta Google, przez które trzeba zalogować się do systemu. Używając tego samego konta, które wykorzystujemy w smartfonie, od razu zyskamy dostęp do wszystkich zainstalowanych gier i aplikacji mobilnych. Po zalogowaniu od razu widzimy ekran pulpitu emulowanego systemu Android. Teraz pozostaje wybrać jedna z gotowych skórek, aby nadać środowisku systemowemu pożądany wygląd, i gotowe!

Korzystanie z BlueStacks jest bardzo proste. Wyświetlane w przeglądarce okno programu możemy traktować, jak duży wyświetlacz smartfonu. Różnica polega na tym, że nie jest dotykowy, a do obsługi aplikacji niezbędna będzie klawiatura i mysz. W praktyce oznacza to znacznie wygodniejsze sterowanie. Większa moc obliczeniowa komputera zapewnia płynność aplikacji i gier mobilnych.

BlueStacks App Player — jak zainstalować aplikację?

System BlueStacks zapewnia dostęp do wszystkich aplikacji zainstalowanych na smartfonie. Daje także możliwość instalacji innych programów, które nie mieszczą się w pamięci telefonu. Aby ściągnąć nową aplikację, wystarczy klikać w ikonkę sklepu Google Play na dolnym pasku pulpitu. Dalszy proces wyszukiwania jest identyczny, jak w przypadku urządzeń mobilnych. Należy wpisać kilka pierwszych liter, a system sam podpowie nazwę aplikacji. Dalej wystarczy kliknąć „zainstaluj” i poczekać aż system rozpocznie pobieranie. Jest to opcja szczególnie przydatna w przypadku dużych aplikacji, jak na przykład gry mobilne.

Bywa, że smartfon nie ma już na nie miejsca lub sama aplikacja jest zbyt ciężka i telefon zwyczajnie nie daje rady z jej obsługą. Komputer posiada znacznie większą pamięć operacyjna oraz moc obliczeniową, dzięki czemu doskonale radzi sobie z obsługą nawet najbardziej wymagających aplikacji. Przeszkodą w użytkowaniu może być jedynie karta graficzna.

BlueStacks to inteligentne oprogramowanie, które po zainstalowaniu automatycznie wykryje parametry systemu komputera i dostosuje do nich optymalną wartość pamięci RAM i ilość rdzeni procesora. Użytkownicy, którym zależy na jeszcze większej płynności, mogą zmienić te ustawienia, zwiększając parametry do pożądanego poziomu.

To właśnie ta uniwersalność oraz możliwość dostosowania systemu do potrzeb danej aplikacji sprawia, że BlueStacks cieszy się dużo większą popularnością, niż inne emulatory systemu Android. Użytkownicy mogą skorzystać z darmowej wersji oprogramowania lub ściągnąć wersję premium i grać w ulubione gry oraz uruchamiać aplikacje. BlueStacks premium oferuje m.in. takie benefity, jak support o podwyższonym priorytecie, brak reklam oraz możliwość korzystania z subskrypcji na wielu urządzenia w ramach jednego konta.

8
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *