Tiktoker

Technologia

18.01.2023 09:35

Tiktoker – kim jest? Co robi? Odpowiadamy!

Biznes Online
12
0
2
12
0

Piosenki z TikToka stają się hitami w krótkim czasie. TikTok to jedna z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się platform społecznościowych. Zastanawiasz się, co tak naprawdę robi Tiktoker i w jaki sposób zarabia? Podpowiadamy!

Tiktoker – na czym polega bycie Tiktokerem?

TikTok zyskał popularność stosunkowo niedawno. Tiktokerzy w czasie pandemii Covid-19, tworząc ogromne ilości treści, zapewniali rozrywkę milionom osób. Kim właściwie jest Tiktoker? Najprościej mówiąc, jest to każda osoba nagrywająca lub występująca w krótkich filmikach o różnej tematyce – od komediowej, przez edukacyjną, aż po czysto artystyczną. Któż nie dał się pochłonąć oceanowi tiktokowych treści? TikTok odpowiada na potrzeby nowego pokolenia, które wskutek natłoku informacji ma problemy ze skupianiem się na zbyt długich treściach.

Kto może zostać Tiktokerem?

Tiktokerem może zostać każdy powyżej 13. roku życia. Regulamin zabrania zakładania konta na platformie osobom poniżej określonego wieku. TikTok stara się stosować do regulaminu, usuwając konta osób, które podczas rejestracji mogły zafałszować swoją datę urodzenia. Nie ma wielu innych zasad dotyczących tworzenia contentu w tym serwisie. Warto jednak pamiętać o tym, że zabronione jest tworzenie niedozwolonych treści, takich jak:

 • ukazywanie skrajnej przemocy i nawoływanie do niej,
 • ukazywanie niebezpiecznych osób i organizacji,
 • jawnie atakujących określone grupy,
 • ukazywanie stosowania nielegalnych substancji,
 • brutalne i drastyczne sceny,
 • nagość oraz czynności seksualne,
 • promowanie zachowań autodestrukcyjnych.
tiktoker kim jest
Tiktoker, czyli osoba nagrywająca do krótkich filmików o różnej tematyce

Sprawdź też: Faktoring – co to jest i jak działa? Jaki faktoring wybrać?

Jak zarabiać na Tik toku?

TikTok umożliwia zarabianie na kilka sposobów. Popularnym sposobem na zarobek są prezenty. Można je uzyskiwać podczas transmisji live. Oglądający kupują prezenty za monety, które można wykupić za „prawdziwe” pieniądze. Zasilenie konta jest proste – wystarczy podpiąć kartę debetową lub kredytową do konta na TikToku. Jak prezentuje się tiktokowy cennik?

 • 34 monety: 1.99 zł,
 • 65 monet: 4.99 zł,
 • 330 monet: 23.99 zł,
 • 660 monet: 47.99 zł.

W jaki dokładnie sposób Tiktokerzy zarabiają pieniądze? Otrzymane prezenty zamieniane są na diamenty, które później są monetyzowane i wypłacane na platformie PayPal. Warto pamiętać o tym, że operatorzy platform pobierają dodatkowe opłaty i prowizje, dlatego Tiktoker nie dostaje pełnej kwoty, jaka mogłaby wychodzić z przeliczenia prezentów na pieniądze.

Sprawdź też: Moderator pozywa TikToka. Godzinami oglądała brutalne treści wideo

Pieniądze zarabiać można też poprzez współprace. Są one jednak proponowane najczęściej twórcom z liczbą obserwujących wyższą niż co najmniej kilka tysięcy. Marki nawiązują kontakt z influencerami, którzy zarabiają, promując produkty lub usługi. Niektóre współprace mogą polegać na wysyłaniu produktów, które później influencerzy mogą zatrzymać na własny użytek. Współpraca barterowa jest jedną z najczęściej proponowanych twórcom ze słabiej rozwiniętą społecznością.

TikTok – szybka droga do kariery? Najpopularniejsi Tiktokerzy w Polsce

Najpopularniejsi polscy Tiktokerzy trafiają swoimi treściami głównie do młodych widzów. Każdego zachęcają do oglądania swoich filmików zupełnie innym rodzajem krótkich produkcji. Spora liczba obserwatorów i wpływ na trendy pozwoliły im na rozwój w roli influencerów i nawiązywanie współprac z wieloma markami.

Jednym z najpopularniejszych polskich twórców treści na TikToku jest Filip Zabielski. Urodzony w 1996 roku szybko zyskał popularność, szczycąc się dziś ponad 4 milionami obserwujących. Znany jest z tworzenia komediowych filmików oraz reklamowania wielu marek. Wziął także udział w reality show Fame czy Shame wraz z innymi znanymi Tiktokerami.

Sabina Pawlik może się pochwalić ponad sześcioma milionami obserwujących. Na jej TikToku znajdziesz wiele jej filmików związanych z lifestylem, urodą i najnowszymi trendami. Swoją karierę w internecie rozpoczęła od prowadzenia kanału na YouTube. Używa też pseudonimu Sabinitta.

Tiktokerka sprawdza najnowsze trendy
Tiktokerka sprawdza najnowsze trendy

Maria Jeleniewska jest jedną z najbardziej znanych polskich Tiktokerek. Na swoim koncie ma już ponad trzynaście milionów obserwujących z całego świata. Przygodę z tą platformą społecznościową zaczęła w 2016 roku, mając tylko 14 lat. Współpracowała z wieloma znanymi markami, m.in. H&M czy E. Wedel.

TikTok jest miejscem pełnym ciekawych treści. Najpopularniejsi Tiktokerzy dodają po kilka krótkich filmików dziennie, przyciągając do siebie miliony obserwujących. Współprace potrafią przynosić wiele korzyści nie tylko influencerom, ale też markom. Kto jest Twoim ulubionym Tiktokerem? Daj o tym znać w komentarzu!

Sprawdź też: TikTok na telewizorze? W USA już oglądają

12
0

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *