tiktok duży telewizor

Rozrywka

23.11.2021 11:17

TikTok na telewizorze? W USA już oglądają

Newsy Online
6
0
0
6
0

Czy oglądanie serwisu TikTok na telewizorze ma jakikolwiek sens? Jak ten wybitnie dostosowany do smartfonów serwis, w którym dostępne materiały mają orientację pionową, prezentuje się na dużym ekranie w orientacji poziomej? Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych już mogą to sprawdzić.

TikTok to jeden z tych serwisów internetowych, obok których ciężko przejść obojętnie. Jedni, zwłaszcza młodsi, wprost go uwielbiają. Inni, przede wszystkim nieco starsi, dziwią się, jak takie coś ma w ogóle prawo funkcjonować w przestrzeni internetu. Co nie podlega jakiejkolwiek dyskusji, to wielka popularność serwisu.

Materiały, dostępne na TikToku, publikowane są w orientacji pionowej. Oznacza to, że ich oglądanie na dużym telewizorze wydaje się nie mieć większego sensu. Tymczasem, jak ogłosili przedstawiciele platformy, klienci ze Stanów Zjednoczonych mogą już instalować aplikację serwisu na popularnych telewizorach.

TikTok dostępny na telewizorach LG, Samsung i Android TV

Zgodnie z komunikatem TikToka, aplikacja dostępna jest na telewizorach Samsung, LG i Android TV. Co istotne, dostawca aplikacji deklaruje, że ta została odpowiednio przystosowana do użytkowania na dużym, domowym telewizorze. Dzięki temu, wrażenia z oglądania dostępnych w niej treści mają być jeszcze lepsze, niż na smartfonie.

Niestety, polscy miłośnicy TikToka mogą, w tym momencie poczuć się rozczarowani. Na telewizorach sprzedawanych w naszym kraju próżno, na tę chwilę, szukać tej aplikacji. Nie wiadomo również, kiedy i czy kiedykolwiek się pojawi. Mając jednak na uwadze, jak wielką popularnością cieszy się ten serwis społecznościowy również nad Wisłą, wydaje się, że to wyłącznie kwestia czasu.

Ulubiony serwis nastolatków na polskim telewizorze? Da się to zrobić

Choć oficjalnej aplikacji TikToka nie znajdziemy w telewizorach, w dalszym ciągu możemy przeglądać ten serwis na dużym ekranie. Jak to zrobić? Sposoby są przynajmniej dwa. W pierwszym wystarczy skorzystać z jednej z technologii bezprzewodowego przesyłania obrazu, w zależności od posiadanego smartfona – Chromecast albo AirPlay. W drugim – użyć przeglądarkowej wersji TikToka, za pomocą przeglądarki internetowej zainstalowanej w telewizorze.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że pionowy interfejs smartfonowego TikToka, nie jest szczególnie wygodny na dużym, poziomym telewizorze, dlatego komfort  korzystania z serwisu może być nieco niższy. Jest jednak sposób również na to – odpowiedni telewizor!

Kilkanaście miesięcy temu, w Polsce zadebiutował Samsung The Sero, czyli telewizor, który obraca się do orientacji pionowej, w zależności od potrzeb użytkownika. To rozwiązanie, które istotnie sprawia, że przeglądanie pionowych treści na dużym telewizorze jest wyjątkowo przyjemne.

Co najczęściej oglądacie na TikToku? Których twórców polecacie?

Przeczytaj również: TikTok – co to jest, jak działa i czy warto go używać? Wszystko, co musisz wiedzieć o TikToku

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *