whatsapp

Technologia

30.11.2021 11:16

WhatsApp dostanie funkcję z Facebooka! Co nowego w aplikacji?

Newsy Online
7
0
0
7
0

Komunikator, choć spod skrzydeł Facebooka, różni się kilkoma funkcjonalnościami. W fazie beta testów WhatsAppa znalazł się nowy dodatek, który za niedługo, być może, ujrzy światło dzienne. Co to takiego? Więcej w artykule.

Utrzymanie uwagi użytkownika jest bardzo istotne, stąd deweloperzy głowią się jak spowodować, by przez cały czas ktoś “był z nimi”. Zespół rozwijający komunikator, pracuje nad wprowadzeniem możliwości zareagowania na otrzymane wiadomości przy użyciu emotikon. Znamy tą funkcję doskonale z Facebooka i Messengera. 

Na stronie zamieszczono zrzut ekranu z testów prowadzonych na WhatsAppie. Spoglądając na zrzut ekranu, możemy dostrzec, że interfejs przypomina praktycznie jeden do jednego ten z komunikatora Messenger. Spektakularnych nowości raczej nie mamy co się spodziewać. Użytkownicy otrzymają możliwość reagowania emoji takimi jak: like, serce, uśmiech itd. Choć testowana opcja nie jest czymś nowym, w innych aplikacjach jest dość popularna i chętnie używana. Dlaczego zatem by jej nie dodać?

Pewne plotki odnośnie planów wprowadzenia emotikon pojawiały się już pewien czas temu. Niedawno opublikowano wiadomość, że udostępniono możliwość reakcji na wiadomości. Na ten moment emotikon do wyboru jest tylko 6, a więc same podstawowe. Ponadto, tylko posiadacze iOS’a mogą wypróbować nową funkcję, właściciele Androidów muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Beta testy odbywają się w zamkniętej grupie osób. Co więcej, niestety data premiery aktualizacji WhatsAppa nie jest nikomu znana. Bez obaw, nowa funkcja z pewnością znajdzie się w komunikatorze. 

Nowości w WhatsApp – co zostało niedawno dodane?

Co jakiś czas twórcy aplikacji dodają nowe funkcje do komunikatora. Na początku listopada użytkownicy otrzymali trzy drobne usługi – sugerowane naklejki, edytor zdjęć i podglądanie linków. Pierwszy dodatek jest dość intrygujący. 

Aplikacja analizuje na bieżąco wysyłane wiadomości i w zależności od humoru, tonu konwersacji, podpowiada odpowiednie naklejki. Dla przykładu, jeśli napiszemy znajomemu, że mieliśmy ciężki dzień w pracy i jesteśmy wściekli – WhatsApp zaproponuje nam rozwścieczone, małe ilustracje. Muszę przyznać, że ta funkcja naprawdę dobrze działa. 

O pozostałych dodanych dodatkach możecie przeczytać w naszym artykule, gdzie szczegółowo opisaliśmy nowe zmiany. A czy Ty korzystasz z emoji podczas wysyłania wiadomości?

Sprawdź też: WhatsApp po rekordowej karze za złamanie RODO: są zmiany w polityce prywatności

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *