1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Czy warto robić zakupy Joom Sklep? Opinie, recenzje, co można kupić?

Poradniki

2 tygodnie temu

Czy warto robić zakupy Joom Sklep? Opinie, recenzje, co można kupić?

Online
1
1
0
1
1

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób robi w sieci w Chinach. Dlatego też wzrost popularności notuje sklep Joom, który ma być konkurencją dla znanego już Aliexpress. Sprawdź, czym jest Joom i czy warto z niego korzystać!

Joom – czy to alternatywa dla Aliexpress i innych chińskich platform handlowych?

Portale typu Aliexpress stały się prawdziwą ikoną zakupowego szału w Chinach. Wydawać się mogło, że dla tak dużej platformy handlowej nie ma żadnej konkurencji, tymczasem na rynku już od pewnego czasu funkcjonuje Joom. Na dodatek prezentuje się całkiem przyzwoicie i znaleźć można na niej mnóstwo chińskich gadżetów, które są w bardzo niskich cenach.

Joom to młoda i niezwykle dynamicznie rozwijająca się marka, która daje możliwość zakupu produktów tylko i wyłącznie od chińskich producentów. To, co wyróżnia ten portal od konkurencyjnych, to fakt, że zakupów nie robimy bezpośrednio u producenta, a niejako pośrednika, którym jest firma. Nie oznacza to jednak wyższych cen, ponieważ konkurencja na platformie jest na tyle duża, że można na niej znaleźć mnóstwo promocji.

Joom

Pośredniczenie portalu w zakupach jest jednak dobrą informacją dla kupujących, ponieważ nie musimy się obawiać tego, że przesyłka nie dotrze do nas. Nie będziemy mieli także problemu, gdy będziemy starali się o zwrot pieniędzy. Wszystko jest kontrolowane przez platformę, dzięki czemu mamy gwarancję satysfakcji z zakupionych produktów.

Jak działa Joom?

Działanie Joom jest niezwykle proste. Firma współpracuje z wieloma sprzedawcami, którzy mają odpowiednią renomę w Chinach. Dobre układy i właściwa polityka firmy sprawiają, że oferowany produkty znajdziemy w cenach niższych, niż u konkurencji. Firma gwarantuje do tego wysoki poziom bezpieczeństwa dokonywanych transakcji.

Każdy z klientów otrzymuje gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli okaże się, że coś poszło nie tak, jak powinno. Z pewnością dla większości ludzi zakupy w Chinach są o wiele bardziej stresujące, niż na platformach z Polski typu Allegro. Niedochodzące przesyłki, wydłużony czas dostawy, to niekiedy norma na platformach sprzedażowych z chińskim asortymentem. Plusem Joom jest jednak sprawnie funkcjonujący dział obsługi klienta.

logo joom

Jeśli towar z zamówienia nie dotrze, to klient otrzyma zwrot pieniędzy. Co więcej, zamówienia są dostarczane za darmo, co nie jest wcale takie oczywiste u konkurencji. To z pewnością atut Joom, bo jak wiadomo większość osób zwraca uwagę na koszty przesyłki.

Najlepsze promocje na Joom?

Promocje to w przypadku tego portalu handlowego słowo klucz. Organizowane są na niej cyklicznie różne promocje polegające na obniżkach cen. Nie ma nawet dnia bez takich specjalnych okazji. Same ceny produktów prezentują się bardzo dobrze, ponieważ przeceny w niektórych przypadkach sięgają nawet 80 procent. Wchodząc na stronę główną platformy Joom możesz zobaczyć, jakie produkty są przecenione. Do tego należy doliczyć jeszcze kody rabatowe dla osób, które korzystają z aplikacji mobilnej. Dzięki temu praktycznie w każde dni tygodnia można kupić produkty od zaufanego sprzedawcy po mocno obniżonych cenach.

Zobacz: Wish – co to jest i do czego służy? Kilka słów o mniej znanym konkurencie AliExpress w Polsce

Aplikacja mobilna Joom

W dzisiejszych czasach zdecydowanie częściej robimy zakupy przy użyciu aplikacji mobilnych, które dostępne są na telefony i tablety. Joom nie pozostaje w tyle i również oddaje do dyspozycji użytkowników specjalną apkę. Osoby, które chcą zamawiać produkty do Polski mogą korzystać z niej w każdym miejscu przy pomocy swojego smartfona. Samo korzystanie z aplikacji jest dla klientów przejrzyste i wygodne. Mało tego, każdy nowy użytkownik otrzymuje dodatkowo na start kod promocyjny na 10 procent do wykorzystania przy pierwszych zakupach. Warto dodać, że w samej aplikacji jest zdecydowanie więcej promocji, niż na stronie internetowej.

Aplikacja mobilna Joom

Jakie są opinie użytkowników?

Platforma handlowa Joom co prawda nie funkcjonuje tak długo, jak Aliexpress czy Alibaba, to może się jednak pochwalić wieloma klientami. W powszechnej opinii panuje przekonanie, że Joom może rywalizować z największymi platformami głównie pod względem cen, które są bardzo atrakcyjne. Niestety wybór asortymentu nie jest tak szeroki, jak u konkurencji, ale sklep nadrabia to darmową dostawą towaru, który szybko dociera. Nie ma także problemów w przypadku zwrotów i reklamacji, co w przypadku chińskich sklepów może być dla wielu zaskakujące.

Opinia użytkownika
Źródło: natty.pl

Czy warto robić zakupy na Joom?

Robienie zakupów od sprzedawców z Chin to zawsze pewne ryzyko, ale w przypadku Joom zostało ono zminimalizowane praktycznie do zera. Platforma jest z pewnością przeznaczona dla wszystkich osób, które lubią kupować różne gadżety i nie jest to dla nich obce zajęcie. Dzięki takim zakupom możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale wiąże się to z dłuższym oczekiwaniem na przesyłkę i niekiedy słabą jakością wykonania zamówionego towaru. Atutem Joom jest także to, że asortyment jest stale rozbudowywany, a zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej możesz znaleźć mocno przecenione rzeczy oraz wiele promocji.

1
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.