kazaplan co to

Poradniki

26.01.2023 09:22

Kazaplan – projektowanie wnętrz online

Online Programy i aplikacje
3
3
0
3
3

Kazaplan, czyli inaczej planer 3D to darmowy program do projektowania wnętrz. Jak z niego korzystać? Co warto o nim wiedzieć? Z jakimi problemami najczęściej borykają się użytkownicy? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Zapraszam do lektury! 

Projektowanie wnętrz to zazwyczaj domena profesjonalistów. Ci potrafią jednak być dość drodzy, przez co zatrudnienie ich może wykraczać poza budżet zaplanowany na remont, czy też budowę domu lub wykończenie mieszkania. W sieci można znaleźć jednak sporo programów do projektowania wnętrz online. Jeden z nich to Kazaplan, który jest polecany, a także udostępniany między innymi przez taki sklep jak Leroy Merlin. 

Kazaplan – co to jest? Leroy Merlin Planner 3D

Czym tak właściwie jest Kazaplan? Program do projektowania wnętrz kazaplan to proste w działaniu, a także intuicyjne narzędzie, które sprawia, że projektowanie domu jest łatwiejsze, niż mogłoby się kiedykolwiek wydawać. Z pewnością powinny się tym zainteresować osoby, którym zależy na zaprojektowaniu wnętrz w swoim domu, lecz nie chcą w tym celu wynajmować często dość drogich architektów wnętrz, którzy potrafią chcieć naprawdę sporo za swoje usługi. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Kazaplan dostępny jest na przykład jako Leroy Merlin Planner 3D. Ten francuski sklep oferujący materiały potrzebne do wykończenia wnętrz zdecydował się na wyciągnięcie ręki do swoich klientów, którzy chcą lepiej przygotować się do zakupów i zdecydował się na udostępnienie im narzędzia Kazaplan właśnie jako Leroy Merlin Planner 3D. 

Sprawdź też: Zostań grafikiem! Grafika komputerowa – co to jest i jak zacząć?

Czy Kazaplan jest darmowy? 

Wiele osób zastanawia się, czy Kazaplan jest darmowy. Sam w sobie program Kazaplan jest płatny, co można zobaczyć na serwisie poświęconym temu narzędziu. Nie jest to też narzędzie tanie, gdyż w zależności od wersji potrafi kosztować 299 euro, 399 euro lub nawet 990 euro miesięcznie. Na szczęście nie oznacza to, że nie da się skorzystać z programu Kazaplan za darmo. 

Leroy Merlin Planner 3D to właśnie nic innego, jak darmowy program do projektowania wnętrz, który jest oparty na narzędziu Kazaplan i powstał w efekcie współpracy pomiędzy Leroy Merlin a przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za stworzenie narzędzia Kazaplan. 

kazaplana za darmo leroy merlin planner 3d
Czy z programu da się korzystać za darmo? W pewnym sensie jest to możliwe!

Leroy Merlin korzysta z programu Kazaplan już naprawdę długo, gdyż po raz pierwszy ten sklep udostępnił swoim klientom Leroy Merlin Planner 3D będący darmowym programem do projektowania wnętrz jeszcze w 2015 roku, czyli prawie osiem lat temu. Można z niego korzystać do dziś. W tym celu wystarczy jedynie wejść na odpowiednią stronę internetową dostępną w serwisie Leroy Merlin. Tam też znajduje się instrukcja obsługi tego planera 3D. Z pomocą Kazaplan można tworzyć projekty nie tylko 2D, ale też 3D. 

Jak działa Kazaplan?

Wiele osób obawia się, że nie będzie wiedzieć, jak korzystać z Kazaplan. Na szczęście program ten jest niezwykle intuicyjny i obsługa go nie powinna stanowić większego problemu. Na samym początku mamy do wyboru to, czy chcemy zaprojektować wnętrze, czy też może ogrodzenie. Gdy wybierzemy wnętrze, to musimy ustawić dokładne wymiary pomieszczenia, czy też takie parametry jak grubość oraz wysokość ścian. Następnie możemy już przechodzić do pracy. 

Wykorzystując darmowy program do projektowania wnętrz Kazaplan udostępniany przez Leroy Merlin można korzystać z obszernej bazy produktów tego sklepu w celu wykończenia wnętrza i w ten sposób sporządzić sobie listę potrzebnych zakupów, bez których nie uda sie ukończyć pomieszczenia. 

Program cieszy się sporą popularnością – nic zresztą dziwnego!

Problemy z Kazaplan

Kazaplan to program, który raczej zbyt często nie ma dużych problemów. W historii bywały jednak momenty, gdy użytkownicy nie mogli z niego korzystać w normalny sposób. Stało się tak na przykład w 2021 roku. Wtedy strona przestała działać i niemożliwe było planowanie wnętrz z pomocą programu Kazaplan, a także uruchomienie żadnego z zapisanych wcześniej projektów, co rozzłościło wielu internautów. Przez większość czasu Kazaplan działa jednak dobrze, a jakiekolwiek problemy są raczej rzadkością, więc nie trzeba się o nie martwić.

Sprawdź też: Najlepsze darmowe programy i aplikacje do projektowania ogrodu. Proste i niezwykle efektowne!

Opinie o programie

Program Kazaplan jest dość często polecany, gdy ludzie szukają programów do projektowania wnętrz. Przede wszystkim chwali się go za bardzo intuicyjną obsługę, gdyż wszystkie elementy można w prosty sposób przeciągać. Poza tym jest to program, który dostępny jest w języku polskim, co wcale nie jest zasadą, gdy chodzi o programy do projektowania wnętrz online. 

Mimo tego, że pgoram zbiera raczej pochwały za niektóre swoje aspekty, to nie każdy jest jego wielkim miłośnikiem. Wynika to przede wszystkim z tego, że na dłuższą metę możliwości oferowane przez program Kazaplan są mniejsze niż w wypadku innych programów do projektowania wnętrz. Przez to zaprojektowanie idealnego, wymarzonego wnętrza może się okazać znacznie trudniejsze. 

Ponadto niektórzy twierdzą, że Kazaplan to program dla bardzo cierpliwych, gdyż przez brak niektórych funkcji dokładne planowanie wnętrza to naprawdę irytujące zadanie wymagające dokładności, a także sporych ilości czasu. Kazaplan nie jest więc uważany za najlepszy program na rynku. Mimo to, gdy sprawdzamy dostępne możliwości, warto dać mu szanse, gdyż przede wszystkim można uzyskać do niego darmowy dostęp. 

3
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *