1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. WhatsApp dostaje nowe, ukryte funkcje – sprawdź jak je znaleźć

Technologia

09.11.2021 12:41

WhatsApp dostaje nowe, ukryte funkcje – sprawdź jak je znaleźć

Programy i aplikacje Telefony i tablety
10
0
0
10
0

WhatsApp to dosyć popularna aplikacja służąca do komunikacji. To wie już prawie każdy, ale czy wiedziałeś, że możesz w tym komunikatorze odblokować ukryte funkcje? 

Komunikator WhatsApp nie jest jedyną popularną aplikacją do rozmawiania na świecie. Jego konkurencją jest przodujący Messenger (choć WhatsApp w 2014 roku został wykupiony przez Facebook’a – nie jest to bezpośredni konkurent), Telegram czy też Signal, który jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów. 

Sprawdź też: Komunikator Signal – jak działa? Czy Signal jest lepszy niż Messenger i WhatsApp?

Ukryte funkcje w WhatsApp – 3 nowe dodatki

Niekończący się wyścig szczurów wśród aplikacji przynosi użytkownikom co chwilę nowe dodatki, funkcjonalności – a wszystko po to, aby utrzymać uwagę korzystającego z komunikatora. WhatsApp nie zamierza pozostać w tyle i wprowadza nowe dodatki: możliwość podejrzenia linku, sugerowanie dodania naklejki podczas rozmowy i internetowy edytor zdjęć prosto od WhatsApp. Brzmi ciekawie?

Sugerowane naklejki

Bardzo ciekawa funkcjonalność – w momencie wpisywania wiadomości do kogokolwiek, algorytm analizuje nasze zdanie i emocje, które przekazujemy. Następnie gdy wejdziemy w ikonkę emoji, na dole podświetli nam się piktogram naklejek. Wchodząc w niego ujrzymy zasugerowane obrazki gotowe do wysłania w oparciu o to, co chcieliśmy napisać, lub już to zrobiliśmy. Ciężko sobie wyobrazić wiadomości bez możliwości uzupełniania ich o głupkowate GIF’y i naklejki – WhatsApp ułatwi Ci wyszukiwanie odpowiedniej emotikony.

Edytor zdjęć WhatsApp

Czasem zdarzy się, że nasze zdjęcie, które zrobiliśmy musi zostać przycięte lub trochę upiększone. Nie każdy w końcu rodzi się profesjonalnym fotografem. Jak dokonać zmian na zdjęciu? W okienku tekstowym klikamy piktogram aparatu i otworzy nam się interfejs do zrobienia fotografii. Jeśli chcemy sfotografować coś tu i teraz – fotografujemy. Możemy także wybrać ilustrację z naszej galerii. Gdy wykonamy zdjęcie lub wybierzemy jakiegoś ,,gotowca” możemy ruchem palca w górę wybrać filtry. Na górze ekranu dostrzeżemy możliwość dodania naklejek i emotikon, a także funkcję pisania i rysowania.

Funkcjonalność bardzo dobrze znana z Messengera, zawitała także na WhatsApp. Pozwala ona na podejrzenie zawartości strony bez konieczności wchodzenia w link. Wystarczy podczas wysyłania wiadomości chwilkę poczekać, by podgląd się załadował do wysyłki. Gotowe – od teraz nie musisz otwierać nowej karty w przeglądarce!

Sprawdź też: Aplikacja WhatsApp – co to jest i jak działa? Sprawdź najlepszą alternatywę dla Messengera

Reklama

Czy testowałeś już nowe opcje w WhatsApp? Napisz w komentarzu jakie miałeś odczucia!

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.