jak pobrać film z yt

Poradniki

13.02.2024 09:29

Jak pobrać film z YT? Wideo z YouTube na różne urządzenia

Komputery Programy i aplikacje Telefony i tablety
5
0
0
5
0

W tym poradniku dowiesz się, jak pobrać film z YT. Przedstawię Ci na to 5 sposobów. Przyjrzymy się także temu, który z nich będzie najlepszym, mając na uwadze urządzenie docelowe. A na sam koniec zgłębimy temat legalności takiego materiału.

Spodobało Ci się jakieś wideo na YouTube i chcesz zapisać je potomnym? Może coś szczególnie poruszyło Cię na rzeczonym serwisie i pragniesz skomentować jakiś materiał? Wobec tego nauczymy Cię, jak pobrać film z YT i tego, co konkretnie możesz dalej z nim zrobić. Jest to kompleksowy poradnik o pobieraniu wideo z czerwonej tuby. W razie ewentualnych pytań skieruj się do sekcji komentarzy, a my, jeśli znamy odpowiedź, postaramy się pomóc. No to do rzeczy.

5 sposobów na to, jak pobrać film z YT

Oczywiście nie są to jedyne sposoby na to, jak pobrać film z YT. Wybraliśmy najlepsze, takie, którym można zaufać i te, które nie tylko są wygodne, ale i gwarantują najlepszy rezultat. O innych narzędziach wspomnimy jeszcze w dalszej części tekstu. Zatem nie zwlekajmy i rzuć na nie okiem.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Sposób nr 1: YouTube Premium

Pobieranie filmów z poziomu YouTube nie jest darmowe, dlatego że wymaga opcji Premium, której subskrypcję trzeba odnawiać każdego miesiąca. Cena YouTube Premium na szczęście nie jest tak wysoka, jak można by się tego spodziewać. Wśród benefitów wymienia się pozbawione reklam odtwarzanie wideo czy, no właśnie, możliwość pobrania filmu z YT.

przeglądanie youtube na laptopie
I to wszystko bez reklam?

Żeby pobrać film z YT Premium wystarczy, że odpalisz wybrany filmik, a pod nim odnajdziesz opcję Pobierz. Po jej wciśnięciu film zacznie się pobierać. Od tej pory będziesz mógł włączyć film i obejrzeć go nawet pomimo braku dostępu do sieci. Co staje się niezwykle wygodne, na przykład w przypadku podróży i braku darmowego Wi-Fi lub kiepskiego zasięgu na urządzeniu.

Jednak minusem, i to całkiem kluczowym, jest to, że pobranego filmu nie będziesz mógł przenieść, edytować ani wrzucić na żaden z serwisów. Przyczyną jest to, że pobrane filmy na YT zapisują się jedynie w ich aplikacji, nie są dostępne bezpośrednio z poziomu urządzenia. Jest to jednak legalna metoda, która nie pozostawia żadnych wątpliwości, czy taki film można w ogóle pobrać.

Sposób nr 2: 4K Video Downloader+

Serwis 4K Download w swojej ofercie posiada szereg darmowych narzędzi, pozwalających m.in. na pobieranie filmów z YT lub innych platform społecznościowych, np. TikToka albo Instagrama. Najważniejszym z narzędzi pozostaje oczywiście 4K Video Downloader+, który można pobrać zupełnie za darmo na wykorzystywane przez nas urządzenie.

4K Video Downloader+ pozwala pobierać filmy z następujących serwisów:

 • YouTube,
 • Vimeo,
 • TikTok,
 • SoundCloud,
 • Facebook,
 • Twitch,
 • i więcej.
ikonki na telefonie mediów społecznościowych w tym youtube i instagram
Pobierz je wszystkie!

Jednakże i w swojej darmowości ma swoje limity, dlatego prezentuje aż 3 różne plany w odmiennych cenach z jednorocznym dostępem lub wykupieniem dożywotniej licencji. Najdroższy z planów przekracza barierę 200 złotych, ale i tak nie jest to wygórowana cena za narzędzie dla chociażby prowadzących kanały commentary. Wszak wtedy zależy nam na czasie, a trudno o lepszy sposób z możliwością kolejkowania pobrań wielu materiałów.

Sposób nr 3: SaveFrom

SaveFrom jest narzędziem alternatywnym dla 4K Video Downloadera. Jest w stanie wykonać niemalże to samo, co on. Największą różnicą jest akurat to, że z SaveFrom można pobierać filmy z YT z poziomu przeglądarki. Nie potrzebujesz do tego żadnego oprogramowania, po prostu wklejasz link i pobierasz wideo. Pobranie autorskiego programu jest tylko ewentualnością, ale w takim wypadku bardziej polecamy ten wyżej wymieniony.

Sprawdź też: Jak pobrać film z FB na komputerze lub telefonie?

Bądź jednak ostrożny i nie klikaj w wyskakujące reklamy różnego pochodzenia, którymi twórca prawdopodobnie rekompensuje sobie utworzenie darmowego narzędzia. Pojawiają się głównie przy pobieraniu filmów.

Sposób nr 4: Wtyczki i rozszerzenia do przeglądarki

Wtyczki i rozszerzenia są jednym z najpopularniejszych sposobów na to, jak pobrać film z YT. Główne ze względów wygody. W końcu nie musisz pobierać żadnego programu na swój komputer. Nie musisz też wchodzić na żaden serwis specjalne po to, żeby wkleić link i nacisnąć pobierz. Wtyczki zwykle umieszczają taki przycisk pod każdym wideo, po którego naciśnięciu pobieranie filmu powinno nastąpić od razu.

Przed pobraniem samej wtyczki zalecamy, by wcześniej dobrze się z nią zapoznać. Zwróć uwagę na jej oceny i liczbę pobrań. Im więcej użytkowników pozytywnie ocenia rozszerzenie, tym lepiej – to świadczy o zapewnieniu przez nią bezpieczeństwa. Jeżeli ocena utrzymuje się gdzieś w okolicach 2.0 lub 3.0 lepiej poważnie się zastanowić, czy na pewno działa jak należy i nie wystawi nas na niebezpieczeństwo.

Sposób nr 5: VLC Media Player

Być może jesteś już użytkownikiem tego oprogramowania. Za jego pomocą można oglądać m.in. wideo z napisami pobranymi z internetu. Mało osób o tym wie, ale może się przydać także w przypadku zamiaru pobrania filmu z YT. Wymaga to kilku, wbrew pozorom nie tak skomplikowanych kroków.

 1. Wybierz zakładkę Plik, a następnie Otwórz strumień w sieci.
 2. Wklej link z filmu YouTube, aby zacząć go odtwarzać za pomocą VLC.
 3. Z zakładki Narzędzia wybierz Informacje o kodeku.
 4. Odnajdź URL wideo, a później wklej go do swojej przeglądarki.
 5. Naciśnij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zapisz jako, aby pobrać film z YT na swoje urządzenie.
laptop macbook leżący na łóżku
Tak proste, że zrobisz to nie wstając z łóżka

Jest to jedno z lepszych rozwiązań. Z programu VLC korzysta naprawdę duża ilość osób, a sama marka wzbudza zaufanie. Warto z niego skorzystać, zwłaszcza jeśli gości na naszym komputerze już od jakiegoś czasu.

Jak ściągnąć wideo z YouTube na komputer

Jeżeli planujesz wykorzystać ten materiał do dalszej pracy albo chcesz po prostu zachować jego kopię, to możesz pobrać film z YT na komputer za użyciem 4K Video Downloader+. Pamiętaj, że bazowo program ten nic nie kosztuje. Warto pomyśleć o płatnej wersji programu tylko wtedy, gdy masz zamiar wykorzystywać go częściej niż raz na jakiś czas.

 1. Uruchom 4K Video Downloader+ na swoim komputerze.
 2. Wejdź na YouTube, wybierz interesujący Cię film i skopiuj adres do filmu z przeglądarki.
 3. Użyj opcji Wklej link w programie.
 4. Zdecyduj o jakości pobieranego filmu – pamiętaj, że im lepsza jakość, tym większy rozmiar pliku.
 5. Kliknij Pobierz i gotowe. Teraz poczekaj, aż film z YT się pobierze.

Sprawdź też: Najpopularniejszy film na YT — ranking wszechczasów oraz filmy, które w 2021 mają najwięcej wyświetleń na YouTube

Wideo w rozdzielczości 4K w zależności od długości może ważyć nawet do kilkudziesięciu gigabajtów. Korzystaj z takiej możliwości tylko wtedy, gdy naprawdę zależy Ci na jakości wideo. W przeciwnym razie film z YT w rozdzielczości Full HD lub nawet samym HD w zupełności wystarczy, a tym samym zaoszczędzisz trochę miejsca na dysku.

A jak na komputer Mac?

Dedykowanym dla urządzeń Mac programem do pobierania filmów z YT jest MacX YouTube Downloader. Pozwala na pobieranie wideo o dowolnej rozdzielczości – nawet 8K, jeżeli to możliwe. Jak to zrobić? Podobnie jak w przypadku innego oprogramowania, skopiuj link do wideo z YouTube i wklej go w uruchomionym programie. Następnie poproś o analizę i wybierz interesującą Cię rozdzielczość i format wideo. Kiedy już podejmiesz decyzję, naciśnij opcję Pobierz. Nie jest to nic trudnego, aczkolwiek może przydać się podstawowa znajomość języka angielskiego – program nie jest po polsku.

Jak pobrać film z YT na telefon?

Aby pobrać film YT na telefon z systemem Android możesz wykorzystać któryś z wymienionych na początku sposobów. I w zasadzie takie byłoby najlepsze rozwiązanie. W przypadku samego Androida, istnieją w sklepie Google Play takie narzędzia, jak Video Downloader. Jednak nie sposób zagwarantować, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Lepiej użyć przeglądarki na telefonie i pobrać jakiś film z użyciem konwertera, a później zapisać plik na urządzeniu.

oglądanie filmu youtube na telefonie położonym na klawiaturze laptopa
Film na telefonie to po prostu zawsze film pod ręką

Możesz wypróbować którąś z aplikacji. Google Play zapewnia jednak minimum bezpieczeństwa, a w najgorszym wypadku po prostu aplikacja nie zadziała i ją usuniesz. Tutaj rada od nas – staraj się nie pobierać aplikacji do pobierania filmów z YT z innego niż oficjalnego źródła. Wszelkie pliki .apk z podejrzanych stron mogą być nie tylko szkodliwe dla Twojego urządzenia, ale i dla danych, które mogą się na nim znajdować.

Co w przypadku posiadania iPhone’a?

Jedną z takich propozycji byłaby aplikacja VideoCopy z App Store. Mimo wszystko zastosowałbym się do rad powyżej. Wracając do wspomnianej aplikacji – pozwala ona na pobranie kilku filmów dziennie. I zdarza się, że nie wszystkie filmy z YT jest w stanie pobrać. W związku z tym najlepszym sposobem pozostaje albo zmiana urządzenia, albo wykorzystanie wbudowanej przeglądarki Safari i jakiś internetowy konwerter.

Sprawdź też: Nie tylko YT? Alternatywa dla YouTube – najlepsze strony [TOP10]

Pobieranie filmów z YouTube Premium

Proces pobierania filmów z YouTube Premium jest tak prosty, jak byśmy sobie tego życzyli. Gdyż, jak wspominaliśmy na początku, wystarczy skierować wzrok pod odtwarzacz danego filmu i nacisnąć jeden przycisk odpowiadający za pobranie filmu na YT. Nic więcej. Gdybyśmy w trakcie pobierania stracili połączenie z internetem, YouTube wraz z jego odzyskaniem będzie kontynuować pobieranie. Wygodne.

czerwone logo youtube na niebieskim tle
Naprawdę szkoda, że i Premium ma jakieś ograniczenia

Szkoda, że to rozwiązanie nie jest darmowe, a ponadto, kiedy już za nie płacimy, to nie możemy wykorzystać wideo w żaden inny sposób niż za użyciem YouTube Premium. Co więcej, pobrane filmy można obejrzeć offline jedynie przez 29 dni (w niektórych krajach ten czas skrócono nawet do 48 godzin).

Czy ściąganie filmów z YT jest legalne?

W świetle ustawy o prawie autorskim można byłoby powiedzieć, że ściąganie filmów z YT jest legalne tak długo, jak masz zamiar korzystać z nich tylko i wyłącznie prywatnie. To znaczy pobrać, obejrzeć i nigdzie nie udostępniać. Wrzucenie takiego materiału na YouTube z własnego kanału z pewnością się do tego nie zalicza, wówczas trzeba mieć do tego pełne prawo i pisemną zgodę autora.

YouTuberzy, którzy chcieliby wykorzystać fragment cudzego materiału w swoim, mogą to zrobić, ale pod pewnymi warunkami. Tutaj również stosujemy ustawę o prawie autorskim mówiącą, że urywek utworu można przytoczyć w zakresie wyjaśnienia, analizy, nauczania lub praw gatunku. Oznacza to, że typowe kanały commentary mogą śmiało posługiwać się urywkami cudzych materiałów. Niezwykle ważnym jest tylko pamiętać o wyświetlaniu źródła pochodzenia i uznania autorstwa.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *