1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Strony z filmami za darmo – zobacz, gdzie oglądać filmy za free. Aktualna lista stron 2021!

Rozrywka

3 miesiące temu

Strony z filmami za darmo – zobacz, gdzie oglądać filmy za free. Aktualna lista stron 2021!

Filmy i seriale
10
2
0
10
2

Rynek usług VOD w Polsce prężnie się rozwija. Powstaje coraz więcej serwisów i witryn internetowych, które przenoszą światowe kino do domowego zacisza. Za dostęp do największych premier często nie trzeba nawet płacić. Gdzie legalnie obejrzeć filmy online za darmo bez rejestracji? Które portale mają najlepszą ofertę? Na jakie strony uważać?

Gdzie można oglądać filmy za darmo? Czy to legalne?

strony z filmami za darmo

Wiele stron internetowych oferuje filmy za darmo. Spora część z nich to tak zwane serwisy VOD (Video on Demand), co w wolnym tłumaczeniu oznacza „wideo na żądanie”. Na czym polega zasada działania wspomnianych platform? Udostępniają materiały audiowizualne nieodpłatnie w zamian za oglądanie reklam. Każdy opublikowany film lub program telewizyjny poprzedza audycja promocyjna. Funkcjonowanie opisywanych portali reguluje ustawa o radiofonii i telewizji z 29 grudnia 1992 roku. Korzystanie z tego typu usług jest w pełni legalne.

Lista stron z darmowymi filmami

Gdzie można oglądać filmy za darmo bez rejestracji? Lista dostępnych opcji jest dość obszerna. Z całą pewnością nie powinno na niej zabraknąć takich serwisów jak:

cda.pl

Multimedialna platforma hostingowa typu user generated content powstała w 2004 roku. Portal jest tworzony przede wszystkim przez użytkowników, którzy umieszczają na nim filmy online o bardzo różnorodnej tematyce. Pojawiają się tu zarówno autorskie materiały vlogerów i pasjonatów gamingu, jak i pełnometrażowe, kinowe produkcje. Jak zatem wygląda kwestia legalności CDA? Filmy za darmo udostępniane przez odbiorców serwisu podlegają kontroli ze strony administratorów. Materiały, które w jakikolwiek sposób naruszają prawa autorskie osób trzecich, są zgłaszane i usuwane z serwisu; 

vod.pl

Został uruchomiony we wrześniu 2012 roku. Serwis – poza propozycjami płatnymi – udostępnia również filmy za darmo (ponad 250 pozycji). Katalog obejmuje szereg rozmaitych gatunków – począwszy od dokumentów, poprzez horrory i thrillery, a na komediach romantycznych kończąc. Bez wątpienia każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Poszczególne materiały podzielono na kategorie i oznaczono, dzięki czemu użytkownik z łatwością odnajdzie interesujące go tytuły; 

TVP VOD

Filmy za darmo udostępniane w ramach serwisu są w zdecydowanej większości własnością Telewizji Polskiej. Portal, założony w 2010 roku, gromadzi archiwalne oraz aktualne pozycje ramówkowe stacji: programy publicystyczne, kulinarne i rozrywkowe, bajki dla dzieci, dokumenty, spektakle Teatru Telewizji, a także szereg innych materiałów. Dodatkowo abonenci regularnie uiszczający ustawowe opłaty za odbiorniki radiowe i telewizyjne mogą oglądać za darmo również licencjonowane produkcje (Strefa ABO);

YouTube

Całe filmy za darmo można oglądać na kanale Kino Świat VOD, założonym w 2015 roku. Kolekcja obejmuje kilkaset propozycji. Do biblioteki trafiają zarówno niszowe tytuły, jak i popularne, wysokobudżetowe produkcje z pierwszych stron gazet. Co jeszcze ma do zaoferowania prezentowany kanał YouTube? Filmy dokumentalne i animowane dostosowane do różnych grup wiekowych, z dubbingiem, lektorem lub napisami;

Sprawdź, jak wyglądał pierwszy opublikowany film na YouTube!

Netflix Watch Free 

Usługa działa w ramach serwisu Netflix, amerykańskiej platformy streamingowej funkcjonującej na zasadach abonamentu. Portal część swojej oferty udostępnia bezpłatnie bez rejestracji czy logowania. W praktyce każdy użytkownik Internetu może ze wspomnianej oferty skorzystać. Obejmuje ona kilka mniej lub bardziej znanych propozycji w różnych gatunkach. Oferta ta jednak jest zmienna i nie zawsze dostępna.

Uwaga na nielegalne strony z filmami!

Wiesz już, gdzie oglądać filmy za darmo? Poszukując w Internecie odpowiednich miejsc, możesz spotkać także niebezpieczne strony działające na pograniczu legalności lub poza prawem. Do tej kategorii zaliczyć należy między innymi serwis 3filmy.com, ekino.tv czy zalukaj.pl. Filmy za darmo, jakie udostępniają portale, to tak naprawdę linki prowadzące do innych – często pirackich – witryn, które każą sobie słono płacić za dostęp do kinowych nowości. Wiele osób straciło w ten sposób spore sumy pieniędzy.

Warto również uważać na serwis CDA HD (nie mylić z cda.pl). Platforma pozwala użytkownikom na publikowanie w sieci różnych treści audiowizualnych, ale jednocześnie nie bierze żadnej odpowiedzialności za wspomniane materiały i nie kontroluje tego, co pojawia się na łamach serwisu. Nie ma więc pewności czy umieszczane w nim filmy online za darmo rzeczywiście pochodzą ze sprawdzonego, legalnego źródła. Poza tym strona może zawierać złośliwe oprogramowanie szpiegujące. Surfując po sieci należy więc zachować szczególną ostrożność i pamiętać o tym, że atrakcyjna oferta nie zawsze bywa tą najlepszą.

Darmowe filmy na Netflix?

Netflix Free, o którym wspomniano powyżej, to świetny sposób na promocję usług amerykańskiego serwisu VOD. Użytkownik może obejrzeć wyodrębnione wcześniej pozycje, a przy okazji przekonać się, jak funkcjonuje platforma i sprawdzić, czy spełnia ona jego oczekiwania. Przywołane rozwiązanie nie jest jednak pozbawione wad. Filmy na Netflix za darmo są dostępne tylko na komputerze za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Nie da się ich odtworzyć na smartfonie, tablecie czy telewizorze. Poza tym ilość propozycji jest dość mocno ograniczona, zarówno w przypadku produkcji odcinkowych, jak i pełnometrażowych. 

Na tych stronach obejrzysz filmowe klasyki

Lubisz kinowe klasyki? W ofercie platform streamingowych znajdują się również stare filmy za darmo z lektorem lub napisami. Sprawdź które serwisy mają je w swojej kolekcji.

arte.tv

Niemiecki serwis internetowy, który legalnie rozpowszechnia utwory audiowizualne w różnych językach (między innymi francuskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz polskim). Udostępnia filmy online za darmo bez limitu oglądania. Są to przede wszystkim pozycje dokumentalne, krótkometrażowe oraz klasyczne produkcje reprezentujące różne gatunki kina. Celem projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej jest popularyzacja i dystrybucja wysokogatunkowych, wartościowych treści audiowizualnych, a co za tym idzie ubogacanie współczesnej kultury.

ipla.tv

Serwis internetowy, należący do Telewizji Polsat, ma w swojej kolekcji stare polskie komedie z lat 60., 70. i 80. ubiegłego wieku z plejadą gwiazd rodzimego kina w roli głównej. Użytkownik może obejrzeć cały film w bardzo dobrej jakości w dowolnie wybranym momencie bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów. W darmowej bibliotece znajdują się takie pozycje jak na przykład „Poszukiwany, poszukiwana”, „Och, Karol” czy „Kogel Mogel”.

YouTube

YouTube współpracuje między innymi ze Studiem Filmowym TOR. Ma ono swój kanał w serwisie, na którym publikuje klasyczne pozycje polskiego kina stworzone między innymi przez Krzysztofa Zanussiego, Filipa Bajona, Wojciecha Marczewskiego czy Marka Kondriatuka. Filmy za darmo z napisami w wersji angielskiej można oglądać bez ograniczeń. Nie ma konieczności logowania się w serwisie.

Jak widać, oferta jest na tyle różnorodna, że każdy miłośnik dobrego kina znajdzie w niej coś dla siebie bez względu na preferowany gatunek filmowy.

10
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.