1. Scroll
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. 8 darmowych aplikacji do przerabiania zdjęć. Sprawdź najlepsze apki do obróbki fotografii!

Poradniki

5 miesięcy temu

8 darmowych aplikacji do przerabiania zdjęć. Sprawdź najlepsze apki do obróbki fotografii!

Programy i aplikacje
8
0
0
8
0

Na rynku znajdziesz różne aplikacje do przerabiania zdjęć, za które nie zapłacisz ani grosza. Wielość propozycji może nierzadko przyprawić o zawrót głowy. Która z nich jest najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji? Jakie oprogramowanie do edytowania fotografii wybrać?

Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć – jakie mają funkcje, jak wybrać najlepszą? Podstawowe wskazówki

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza aplikacja do zdjęć? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Wiele zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Pomyśl, do czego tak naprawdę ma Ci służyć dane oprogramowanie. Co chcesz dzięki niemu uzyskać? Efekt czarno-białej fotografii czy sepii? A może zamierzasz poprawić nieco swój portret, by lepiej wyglądał na Facebooku bądź Instagramie? 

Zauważ, że zakres funkcji oferowanych przez darmowy edytor zdjęć bywa bardzo różny. Jedne aplikacje pozwalają na prostą obróbkę fotografii (rozjaśnienie scenerii, usunięcie czerwonych oczu, dodanie zabawnych, graficznych elementów do fotografii w postaci serduszek, uśmiechów itp.), inne są natomiast bardziej rozbudowane i wymagają nieco większej wiedzy (zaawansowany retusz zdjęć, tworzenie fotomontaży).

Edycja zdjęć w telefonie z Adroidem lub iOS – dostępność aplikacji w zależności od systemu

Aplikacje do obróbki zdjęć zapisanych w telefonie tworzone są zarówno na system operacyjny Android, jak i iOS. Tego typu aplikacje w darmowej wersji oferują dość okrojony zakres funkcji – zazwyczaj pozwalają na podstawowy retusz fotografii, zawierają zestawy kilku gotowych rozwiązań i podpowiedzi, jak przerobić zdjęcie. Za dostęp do większej liczby opcji trzeba zapłacić (od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych). Co otrzymujesz w zamian? Więcej efektów specjalnych, możliwość eksportu fotografii w wybranym formacie czy udostępnienia jej na portalach społecznościowych bezpośrednio z poziomu oprogramowania. 

Darmowe aplikacje do przerabiania zdjęć – Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express to aplikacja na telefony komórkowe i tablety z systemem Android, iOS lub Windows. Służy do edytowania i retuszowania fotografii, a także robienia kolaży ze zdjęć i udostępniania ich w sieci (na portalach społecznościowych, drogą mailową lub za pośrednictwem różnych komunikatorów internetowych). Zawiera setki gotowych motywów, które ułatwiają urzeczywistnienie artystycznej wizji twórcy oraz wykreowanie wyjątkowej, unikalnej kompozycji. Użytkownik niezbyt wprawiony w edytowaniu fotografii może skorzystać z przejrzystego samouczka i dowiedzieć się, czego potrzebuje do stworzenia zdjęć z efektami.

Niewątpliwym atutem opisywanej aplikacji jest łatwość obsługi. Funkcja inteligentnej edycji ułatwia poprawianie zdjęć, a korekta punktowa pozwala na precyzyjne usuwanie różnego rodzaju skaz i niedoskonałości widocznych na obrazie. Dzięki czemu każda fotografia będzie wyglądać perfekcyjnie. Wszystkie procesy przebiegają niemal automatycznie, a wykonanie poszczególnych operacji zajmuje zaledwie kilka sekund. 

 • Największa zaleta: przejrzysty samouczek.

Darmowe aplikacje do przerabiania zdjęć – Snapseed

Snapseed to kolejna aplikacja do zdjęć, którą możesz zainstalować na swoim smartfonie. Świetnie współpracuje zarówno z Androidem, jak i iOS-em. Pozwala na edytowanie zdjęć zapisanych w różnych formatach, nie tylko JPG, ale także RAW (DNG). Użytkownik ma do dyspozycji niespełna 30 narzędzi i różnego rodzaju filtrów korekcyjnych bądź artystycznych, między innymi Glamour Glow (poświata dodawana do portretów w celu lepszego uwydatnienia znajdujących się na nim postaci), Retrolux (efekt postarzenia fotografii inspirowany stylem vintage) czy HDR (wielokrotna ekspozycja).

Dzięki dostępnym opcjom w szybki sposób możesz poprawić swoje zdjęcie i uczynić z niego prawdziwe dzieło sztuki. Program jest doceniany przez użytkowników przede wszystkim z uwagi na dużą funkcjonalność (zawiera szereg profesjonalnych rozwiązań, a jednocześnie nie sprawia trudności w obsłudze). 

 • Największa zaleta: możliwość pracy na zdjęciach zapisanych w różnych formatach.

Darmowe aplikacje do przerabiania zdjęć – VSCO

VSCO to program do obróbki zdjęć na telefon, który przypadnie do gustu wielbicielom tradycyjnych fotografii analogowych. Dostępne w programie filtry pozwalają na stworzenie klimatycznych fotografii inspirowanych stylem retro. Aplikacja posiada również szereg standardowych narzędzi do poprawy perspektywy, ostrości czy regulacji nasycenia kolorów.

W każdej chwili możesz udostępnić efekty swojej pracy społeczności fotografów–amatorów i poszukać dodatkowej porcji inspiracji. Dodatkowo masz okazję do wzięcia udziału w cotygodniowych wyzwaniach tylko dla zarejestrowanych użytkowników.  Niewątpliwą zaletą opisywanego rozwiązania jest łączenie funkcji komunikatora i programu do obróbki zdjęć. 

 • Największa zaleta: możliwość udostępniania swoich zdjęć innym użytkownikom.

Darmowe aplikacje do przerabiania zdjęć – Darktable

Darktable to bezpłatny program komputerowy przeznaczonych do edycji zdjęć w surowym formacie RAW. Z pewnością jego możliwości docenią nie tylko amatorzy, ale również profesjonaliści. Dzięki niemu usuniesz szum z fotografii, dokonasz korekty kolorów i odzyskasz szczegóły obrazu z prześwietlonych lub zaciemnionych fotografii. W rezultacie obraz będzie wyraźniejszy i bardziej czytelny. 

Darktable - program do przeróbki zdjęć
Darktable – Open-source’owy edytor RAW rozwijany jest już od 12 lat

Choć obsługa aplikacji wymaga nieco wprawy, to bez wątpienia przywołana pozycja jest warta uwagi. Przede wszystkim ze względu na bogactwo różnych funkcji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że prezentowany program nie jest projektem skończonym. Cały czas się rozwija i rozbudowuje. W przyszłości może być więc naprawdę poważną konkurencją dla popularnych płatnych programów do obróbki zdjęć. 

 • Największa zaleta: może być stosowany nawet przez profesjonalistów.

Darmowe aplikacje do przerabiania zdjęć – FastStone Image Viewer

FastStone Image Viewer to aplikacja do przerabiania zdjęć, która posiada bogatą bibliotekę różnego rodzaju funkcji, na przykład kadrowanie, zmianę rozmiaru obrazu, redukcję czerwonych oczu, usuwanie szumów czy klonowanie. Znajdziesz w niej również rozmaite narzędzia do wyostrzania zdjęć, regulacji kolorów itp. Słowem wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć perfekcyjne zdjęcie.

W programie możesz swobodnie przeglądać zapisane zdjęcia, materiały video czy obrazy i modyfikować je zgodnie ze swoimi potrzebami, ponieważ pełni funkcję przeglądarki multimediów. 

 • Największa zaleta: program pełni funkcję przeglądarkę multimediów.

Darmowe aplikacje do przerabiania zdjęć – Pixlr

Pixlr to przeglądarkowa aplikacja do obróbki fotografii. Użytkownik może pracować w dwóch przestrzeniach roboczych – Pixlr X oraz Pixlr E. Pierwsza służy do prostej edycji zdjęć, druga – zawiera bardziej zaawansowane narzędzia, na przykład do korekcji tonacji czy świateł. Co ważne, nie trzeba instalować żadnego oprogramowania na dysku komputera czy w pamięci telefonu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę aplikacji. Platforma nie wymaga rejestracji

Użytkownik programu ma do dyspozycji szereg gotowych szablonów, które dodatkowo usprawniają proces obróbki zdjęć oraz tworzenia kolaży. Na uwagę zasługuje również fakt, że Pixlr jest dostępny w polskiej wersji językowej, co może ułatwić korzystanie z aplikacji niektórym użytkownikom. 

 • Największa zaleta: możliwość pracy w dwóch przestrzeniach roboczych.

Darmowe aplikacje do przerabiania zdjęć – Photoscape X

Photoscape X to ulepszona wersja PhotoScape. W bibliotece znajdziesz mnóstwo rozmaitych filtrów oraz narzędzi do upiększania zrobionych fotografii, między innymi te do tworzenia efektów zdjęć analogowych czy postarzanych. Możesz dodawać do swoich obrazów różne elementy graficzne, na przykład figury geometryczne (koła, kwadraty, trójkąty itp.) oraz kształty (serca, koniczynki, gwiazdki itp.) i dowolnie je modyfikować.

Photoscape X służy więc nie tylko do modyfikowania już istniejących fotografii. Za jego pomocą możesz tworzyć różne materiały graficzne, wykorzystując zdjęcia udostępnione na tak zwanej wolnej licencji. Obsługa oprogramowania nie powinna sprawić większych trudności nawet laikowi. 

 • Największa zaleta: możliwość tworzenia materiałów graficznych.
GIMP najpopularniejszy program graficzny
GIMP to potężne narzędzie do przerabiania zdjęć

Darmowe aplikacje do przerabiania zdjęć – GIMP

GIMP to program do edytowania zdjęć po polsku. Pozwala zarówno na zaawansowaną, jak i niezbyt skomplikowaną obróbkę fotografii. Posiada szereg rozbudowanych funkcji, na przykład opcję pracy na warstwach czy maskach. Umożliwia modyfikację rysów twarzy, tworzenie zabawnych fotomontaży i kolaży.

GIMP bywa bardzo często wykorzystywany nie tylko do edytowania i poprawiania fotografii, ale również projektowania plakatów, ulotek czy innych materiałów reklamowych. Chętnie sięgają po niego amatorzy i profesjonaliści. Szerokie zastosowanie i bogata biblioteka narzędzi czynią go jednym z najlepszych programów dostępnych na rynku.  

 • Największa zaleta: opcja pracy na warstwach i maskach.

Darmowy program do przerabiania zdjęć wybierz po zastanowieniu się, o jakie elementy chciałbyś wzbogacić swoje zdjęcia. Wiele osób decyduje się na przerabianie ich przed publikacją na mediach społecznościowych, ponieważ nie wymaga to żadnych specjalistycznych umiejętności. Użytkownik odpowiada za wizję oraz końcowy rezultat edycji, samą pracę jednak wykonuje za niego aplikacja. Właśnie dlatego warto eksperymentować i wybrać program idealny dla siebie.

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.