Sims 5 premiera - okładka sims 4

Rozrywka

25.08.2022 09:37

The Sims 5 – kiedy będzie premiera? Jakie wymagania sprzętowe i cenę będą mieć Simsy 5?

Gry
51
13
7
51
13

Nie możesz doczekać się gry The Sims 5 oraz zastanawiasz się, kiedy będzie jej premiera? Fani bestsellerowego symulatora życia snują teorie, że ma on pojawić się w nowej odsłonie. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się, czy spekulacje na temat gry Simsy 5 są prawdziwe.

The Sims 5 – kiedy możemy spodziewać się daty premiery?

Data premiery Sims 5 jest na razie niedoprecyzowana. Zadziwiający jest fakt, że wszystkie pozostałe części były wydawane w mniej więcej 5-letnich odstępach. Natomiast teraz przerwa ta jest znacząco dłuższa. Świat spodziewał się, że Simsy 5 ukażą się w 2019 roku. W zamian za to pojawiają się ciągle nowe dodatki, ale do 4 części kultowej serii.

Mimo wszystko widać światełko w tunelu. Pewien czas temu w sieci pojawiła się informacja, że na zapowiedź Simsów 5 będzie trzeba poczekać do zimy 2021 roku. Przypuszczalna premiera ma się natomiast odbyć w 2023 roku. Sugerowana data może okazać się jednak tylko domniemaniem fanów gry, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość. Nie wiadomo, dlaczego twórcy nie przekazują żadnych informacji. Są przypuszczenia, iż opóźnienie i dłuższa przerwa w wydaniu kolejnej części może być też spowodowana światową pandemią. Jedno wiadomo na pewno, całkowita rezygnacja z wydania kolejnej części byłaby zbyt ogromną stratą, na którą nie mogłoby sobie pozwolić EA.

Sprawdź też: The Sims 4 (PC, Xbox One, PS4)

Czy trailery, które są w sieci, są prawdziwe?

W sieci pojawił się natomiast trailer Sims 5, który wygląda jak jeden z filmów zapowiadających nową serię. Widać w nim przede wszystkim niesamowitą, nowoczesną grafikę oraz płynną grę postaciami, co wzbudziło ogromną nadzieję wśród fanów gry. Niestety wszystkie trailery to jedynie fanowskie zwiastuny gry, a nie produkcje EA. Chociaż wyglądają one profesjonalnie i obiecująco, warto zwrócić uwagę, że nie ukazała się oficjalna zapowiedź Simsów 5. Nie mógł się więc już ukazać jej pierwszy zwiastun.

The Sims 5 – wymagania sprzętowe

W grze Simsy 5 wymagania sprzętowe mogą być znacznie większe od tych, które były w pozostałych częściach serii. Interfejs Simsów 5 ma być dostosowany do rozgrywki na różnych platformach. Oznacza to, że będziesz mógł cieszyć się grą na smartfonach, tabletach, komputerach i konsolach. Co więcej, pojawiły się również informacje, że możliwa będzie gra w trybie multiplayer online. Przez to wymagania sprzętowe powinny być odpowiednie dla prawidłowego działania gry i sprawnego przebiegu tak zaawansowanego trybu rozgrywki.

The Sims 5 – cena

Cena Simsów 5 również nie jest jeszcze znana. Ceny poprzednich wersji podstawowych części gry oscylowały w granicach 200 zł. Można zatem przypuszczać, że nowa wersja, nad którą pracowano dobrych kilka lat, będzie jedną z najnowocześniejszych i najlepiej ulepszonych, przez co cena może być znacząco wyższa od pozostałych. Cena The Sims 4 wynosi nadal 150 zł, mimo że od premiery minęło kilka lat, można zatem wnioskować, iż Simsy 5 będą kosztować między 200 a 300 zł.

Czego możemy spodziewać się w The Sims 5?

Mimo tego, że nikt nie wie, kiedy wyjdą Simsy 5, wiadomo mniej więcej, czego możesz spodziewać się w nowej wersji gry. W mediach pojawiły się jakiś czas temu nieoficjalne informacje o tym, że w The Sims 5, podobnie jak w The Sims 3, ma pojawić się otwarty świat. Twórcy mają obecnie pracować nad stworzeniem jednej mapy simowego świata, na której znajdować się będą: główne miasto, jego przedmieścia, lasy oraz chatki. Istnieje również szansa na tryb rozgrywki z innymi graczami, za pomocą jednej mapy dla wszystkich aktywnych użytkowników, co będzie absolutną nowością w Simsach. W piątej wersji kultowej gry zmienić ma się również sposób przekazywania nastroju sima za pomocą komunikatów znanych z The Sims 3. Simowie będą otrzymywać dodatkowe bonusy według tego, jaki będą mieć humor.

Sprawdź też: Najlepsze kody do The Sims 4 – kody na budowanie, pieniądze i wiele innych

Mimo to, że oficjalnych i potwierdzonych wiadomości na temat Simsów jest mało, jedno jest pewne – kiedy Simsy 5 ukażą się już na rynku, będzie to jedna z największych premier wszechczasów.

Kultowa gra dzieciństwa – The Sims

Czy wiesz, jak The Sims stało się jedną z najbardziej kultowych gier dzieciństwa? Wszystko zaczyna się od osoby Willa Wrighta, amerykańskiego projektanta gier komputerowych. Uwielbiał on tworzyć własne poziomy, a ta pasja przerodziła się w SimCity, symulację, która umożliwiała budowanie i projektowanie całych miast. 

Gra okazała się absolutnym hitem i uznaje się ją za jedną z najbardziej wpływowych produkcji w historii elektronicznej rozrywki. Przyczyniła się ona bowiem do pomysłu powstania The Sims. Wright oprócz samego projektowania chciał skupić się na przeżyciach wirtualnych domowników. Plan zrodził się w 1991 roku, jednak prace nad grą trwały dobrych kilka lat.

Kolejne części serii ukazywały się w równych odstępach czasu – fani są zgodni: czas już na The Sims 5

Ostatecznie, pierwsza część gry The Sims została stworzona przez firmę Maxis, a wydana przez Electronic Arts dnia 31 stycznia 2000 roku, w Polsce premiera miała miejsce 2 marca 2000 roku. Gra nie posiada konkretnego celu, który musisz osiągnąć. Twoim zadaniem jest tak naprawdę kontrolowanie życia Simów, czyli trójwymiarowych, wielopoligonowych obiektów. To Ty organizujesz wirtualnym ludziom czas, pomagasz w osiąganiu życiowych celów, zdobywaniu nowych umiejętności oraz w rozwoju osobistym. Postacie wykonują polecenia takie jak np.: czytanie książki, gotowanie, ćwiczenie zabawa lub rozmowa, w kolejności takiej, jak to Ty sobie życzysz. Musisz jednak zadbać, aby Twoi Simowie mieli zapełniony pasek szczęścia. Jeżeli Tego nie dopilnujesz, wirtualny człowiek będzie miał obniżony nastrój i popadnie w depresję.

Sprawdź też: Mody do The Sims 4 – jak wgrać? Wybieramy najlepsze mody

W 2002 roku gra The Sims została okrzyknięta najlepiej sprzedającą się grą na komputer w historii. Była popularna nie tylko wśród młodych ludzi i pasjonatów gier komputerowych płci męskiej, ale również wśród dziewcząt i kobiet. Dzieci oraz młodzież w szkole wymieniała się informacjami oraz wszelkimi rozszerzeniami i dodatkami związanymi z kultową grą. Na czym tak naprawdę polega jej fenomen? Zastanów się, który człowiek na świecie nie chciałby posiadać władzy, dzięki której mógłby mieć kontrolę nad życiem? Ten symulator właśnie to umożliwia, to Ty sam możesz być Panem simowego losu. Sukces oraz ogromne zainteresowanie grą przyczyniło się do powstania jej kolejnych i ulepszonych części.

Jak rozwijały się poszczególne części The Sims?

Po ogromnym sukcesie pierwszej, podstawowej części The Sims twórcy postanowili urozmaicić ją dodatkami. Takim sposobem od 2000 do 2003 roku pojawiały się rozszerzenia do gry w seriach takich jak m.in.:

 • Światowe życie – dodatek, który dodawał więcej obiektów, zdarzeń i możliwość posiadania wielu sąsiedztw,
 • Zwierzaki – daje Simom możliwość przygarnięcia i opiekowania się różnymi zwierzętami i hodowanie warzyw oraz rozszerza dzielnicę mieszkalną, przez dodanie starówki,
 • Wakacje – umożliwia ufundowanie Simom wakacji w różnych miejscach wypoczynkowych. Można wysyłać Simów na wakacje na plażę, do leśniczówki i na zimowisko. Można samemu tworzyć np. hotele i różne nowe przedmioty i atrakcje np. igloo lub namiot.
The Sims 5 – kiedy będzie premiera? - screen z gry
Dzięki Simsom możemy być tym, kim chcemy, i robić to, na co mamy ochotę

The Sims 2

Dnia 17 września 2004 roku, w Polsce premierę miała druga część The Sims. W ciągu zaledwie kilku dni od tej premiery biła rekordy sprzedaży, które oszacowano na ponad milion kopii. W odróżnieniu od pierwszej części, The Sims 2 posiadało rozbudowany interfejs, lepszą grafikę oraz dodatkowe opcje takie jak np.: wybór znak zodiaku, określenie wieku sima oraz dobór ubioru odpowiednio do okazji. Po pewnym czasie również do tej wersji gry stworzono dodatki:

 • Własny biznes – Simowie mają możliwość założenia własnego biznesu np. restauracji lub kwiaciarni,
 • Cztery pory roku – dodatek wprowadzający pory roku i adekwatne do nich zjawiska pogodowe,
 • Na studiach – dzięki temu dodatkowi Simy mogą pójść na studia, a także zdobywać wysokie oceny w nauce oraz mieszkać w kampusie.

Sprawdź też: Historia serii gier The Sims — najważniejsze informacje o kultowym symulatorze życia

The Sims 3

W Polsce dnia 5 czerwca 2009 roku ukazała się kolejna już 3 część Simsów. Główną zmianą, jaka pojawiła się w tej wersji, to otwarty świat. Simy mogą przemieszczać się poza domem bez konieczności wczytywania reszty mapy. Usunięte zostały obawy i pragnienia, czyli funkcje znane z drugiej wersji gry. W zamian za to pojawiły się chwilowe potrzeby, za których spełnianie gracz otrzymuje punkty szczęścia życiowego. Dodatki, jakie się pojawiły, to m.in.:

 • Zwierzaki – Simowie mają możliwość hodowania pupili,
 • Rajska wyspa – motywem przewodnim dodatku jest morze. Simowie mogą budować łodzie mieszkalne, domy stacjonarne na wodzie, a nawet ekskluzywne nadmorskie hotele na rajskiej wyspie,
 • Skok w przyszłość – w dodatku gracz może przenieść się do miasta z przyszłości.
The Sims 5 – kiedy będzie premiera? - dziecko
Kiedy już potomstwo naszego Sima dorośnie, możemy również kierować jego losami

The Sims 4

Kolejna, a zarazem ostatnia, wydana część gry to The Sims 4. W odróżnieniu od poprzednich części serii, Simowie mają możliwość przeżywania emocji takich jak złość czy radość, które mają wpływ na rozwój postaci. Twórcy zrezygnowali z możliwości przemieszczania się po okolicy bez pojawiających się ekranów ładowania mapy. Związane jest to z dużym przeciążeniem komputerów, które towarzyszyło grze The Sims 3, kiedy świat był otwarty. W przypadku tej wersji wszelkie akcesoria i dodatki możesz pobrać ze sklepu Origin, gdzie dostępne są m.in:

 • The Sims 4: Dzień w spa – gracz ma możliwość odwiedzenia spa, siłowni lub ośrodka masażu,
 • The Sims 4: Przygoda w dżungli – gracz zyskuje dostęp do nowego miasta Selvadorada inspirowanego tropikalną dżunglą Ameryki Południowej oraz szeregu aktywności związanych np. z poszukiwaniem skarbów,
 • The Sims 4: Kraina magii – Sim może wcielać się w postać magika lub czarodzieja,
 • The Sims 4: Wyprawa na Batuu – gracz otrzymuje nowy świat, który jest inspiracją świata Gwiezdnych wojen.

Wyżej wymienione części to wszystkie, które się ukazały. Pozostaje więc pytanie: kiedy wyjdą Simsy 5?

51
13

Podziel się:

Komentarze (7)

To samo można byłoby powiedzieć co do the Sims 3. Po co robili nową wersję skoro mogli dawać więcej dodatków do 3. Po prostu robią ts5 aby wejść na jeszcze lepszy poziom ??‍♀️

wszyscy posiadacze ts3, a przynajmniej większość nienawidzą ts4, ale czy dokupiliście chociaż kilka dodatków? czy próbowaliście się jakoś wciągnąć w tą część simsów, czy po prostu jesteście uprzedzeni przez to, że faworyzujecie poprzednie części? moim zdaniem ts4 to najlepsza część simsów, najlepsza graficznie przede wszystkim, prócz tego jest kilka błędów, ale nie ma gry, która by ich nie miała, mówicie że mnóstwo rzeczy tam brakuje, ale właśnie po to twórcy robią co chwila nowe dodatki, aby niczego w tej grze nie brakowało, a to że komuś nie chce się wydawać na to hajsu to już jego problem, a nie wina twórców, dziękuję za uwagę

The sims 4 to jakaś porażka systemowa. W the sims 3 bez problemu stawiam ścianki i mam obrót z każdej strony domu. W 4ce tego brak . Podobnie z podróżami. I sam wygląd. 3ka dopieszczona. 4 Ka wygląda jak gra na smartfona a nie na PC.
Każdy ma swoje problemy

Pograj w drugą i trzecią odsłonę, to zobaczysz ile rzeczy brakuje w TS4 i jak bardzo jest to okrojona i ułatwiona gra.

Jak dla mnie the sims 4 powinno być ostatnią cześcią tej gry. Lubię bardzo tą grę ale myślę że 5 nie jest potrzebna , w 4 wszystko jest a jeżeli czegoś braknie to myślę że mógłby być to kolejny dodatek do części która już jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *