1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. Kody i trainery do gier – jak działają, czy ich używać i które są najpopularniejsze? Wszystko, co musisz wiedzieć

Rozrywka

10.05.2021 15:16

Kody i trainery do gier – jak działają, czy ich używać i które są najpopularniejsze? Wszystko, co musisz wiedzieć

Gry
12
0
0
12
0

Czym są trainery i kody do gier? Jak z nich korzystać? Ten kompleksowy poradnik dla pasjonatów gamingu rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania.

Kody i trainery do gier, czyli „cheat” – podstawowe informacje

Najprościej rzecz ujmując, kody do gier PC to ułatwienia pozwalające użytkownikom na zmianę mechanizmów prowadzonej w danym momencie rozgrywki, a w konsekwencji szybsze osiągnięcie zamierzonego celu. Zazwyczaj chodzi o zdobycie przewagi nad wirtualnym przeciwnikiem, pokonanie określonej przeszkody, uzyskanie dostępu do różnego rodzaju bonusów (dodatkowa broń, gratisowe życie itp.) czy odblokowanie ukrytych poziomów. Innymi słowy, „cheat” jest sposobem na obejście zasad obowiązujących w danej grze. Swoistą „drogą na skróty”.

Co to są trainery do gier? Czym różnią się od kodów do gier?

A czym w takim razie są trainery? Działają na podobnych zasadach jak opisane wyżej kody do gier, ale przyjmują inną formę. To nie kilku- bądź kilkunastoliterowe szyfry, lecz kompaktowe, zewnętrzne aplikacje (ich rozmiar nie przekracza zwykle 0,5 MB). Są niewielkie, ale posiadają szereg interesujących funkcji, dzięki którym pasjonat gamingu może dopasować aktualnie realizowaną misję do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Po co oszukiwać? Te komputery poprowadzą Cię do wygranej!

Jak dokładnie używać kodów i trainerów do gier?

Stosowanie przedstawionych wyżej trików nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności ani fachowej wiedzy. Jak zatem używać trainerów? Najpierw należy zainstalować odpowiedni program na dysku twardym komputera. Potem trzeba otworzyć aplikację i zapoznać się z listą oferowanych funkcji oraz przypisanymi do nich skrótami. Na koniec wystarczy uruchomić grę i wywołać wybrany bonus za pomocą kombinacji klawiszy. Często już naciśnięcie jednego przycisku (na przykład F7 lub F10) skutkuje zmianą mechanizmu prowadzonej misji. W efekcie użytkownik zyskuje jeszcze jedno życie, zapas amunicji albo dodatkowe przywileje. Wszystko zależy oczywiście od tego, który rodzaj „wsparcia” w danym momencie wybierze.

A co w takim razie zrobić, by wykorzystać wspomniane wcześniej kody? To już zależy w głównej mierze od samej gry. Są na przykład takie, dla których po uruchomieniu należy otworzyć okno linii komend, a gdy na ekranie pojawi się wiersz polecenia, musimy wpisać dany kod, a następnie zatwierdzić decyzję przyciskiem Enter. Wspomniana sekwencja kroków będzie wyglądać inaczej w przypadku konsol, komputerów firmy Apple czy urządzeń wyposażonych w środowisko operacyjne Android. Wiele zależy również od rodzaju samej rozgrywki, choć w wielu przypadkach opisywana procedura przebiega bardzo podobnie.

Kody do jakich gier są najczęściej wyszukiwane?

Zastanawiasz się, jakie kody do gier Xbox One lub PC budzą największe zainteresowanie wśród pasjonatów gamingu? Duża popularność cechuje między innymi „cheaty” do The Sims 4. Seria symulacji życia zyskała na przestrzeni lat spore grono fanów, którzy chętnie sięgają po różnego rodzaju bonusy. Nie wpływają one znacząco na życie poszczególnych Simów, ale czynią je znacznie łatwiejszym. Komendy można podzielić na kategorie. Jedne szyfry zmieniają sposób funkcjonowania bohaterów, drugie modyfikują ich cechy charakteru, a jeszcze inne – pozwalają na natychmiastowe zwiększenie dostępnego budżetu, dzięki czemu nie trzeba pracować ani oszczędzać, by kupić wymarzony dom albo niezbędne elementy wyposażenia.

Recenzja PS5 spider man
Dzięki kodom nasza postać może dosłownie zyskać supermoce

Pasjonaci gamingu często szukają również kodów do GTA 5 lub innych części przygód należących do cyklu Grand Theft Auto. Dzięki nim można w łatwy i szybki sposób zmienić pogodę (na przykład z deszczowej na bezchmurną) albo zmodyfikować zachowanie głównego bohatera zgodnie z aktualnymi potrzebami czy oczekiwaniami. Ciekawymi rozwiązaniami są „tryb pijaka”, „wybuchająca pięść” oraz szybsze bieganie lub pływanie. Co dają wspomniane „cheaty”? Przede wszystkim służą urozmaiceniu prowadzonej w danym momencie rozgrywki czy ułatwieniu realizowanej misji. Możesz oddać się zabawie bez obaw o policyjne pościgi, nadwyrężone zdrowie czy braki w amunicji. 

Inne popularne wyszukiwania dotyczą takich gier jak: 

 • Roblox,
 • Heroes 3,
 • Skyrim,
 • The Forest,
 • Fortnite, 
 • Minecraft, 
 • Hearts of Iron IV, 
 • Star Stable Online,
 • World of Tanks,
 • Gothic 3.

Czy granie na kodach lub trainerach wciąż jest popularne?

Wiesz, już jakie korzyści niesie za sobą granie na kodach. Czy opisane zabiegi nadal są popularne? A może dawno odeszły do lamusa? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione wyżej pytania. Z pewnością przedstawione wyżej bonusy i udogodnienia budzą duże zainteresowanie wśród wielbicieli różnego rodzaju symulatorów w trybie single player. Stosowanie tego typu praktyk w misjach wieloosobowych nie jest jednak mile widziane. Nierzadko bywa traktowane jako próba oszustwa.

A zatem warto sięgać po kody do gier czy nie? To kwestia indywidualna. Nie ulega wątpliwości, że dzięki „cheatom” prowadzenie misji staje się dużo prostsze, ale z drugiej strony szyfry i trainery często odbierają użytkownikowi satysfakcję ze zwycięstwa.

Najlepsze gry w najlepszych cenach

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.