Ridley Scott Kitbag

Rozrywka

20.01.2022 16:14

Ridley Scott zmienia tytuł swojego nowego filmu Kitbag

Filmy i seriale Newsy
4
0
0
4
0

Robiony z rozmachem film, w którym zobaczymy m. in. Joaquina Phoenixa i Vanessę Kirby zmienia tytuł. Do tej pory znany jako Kitbag, doczeka się zupełnie innego, choć jeszcze nieznanego tytułu.

Kitbag (już z pewnością nie zobaczymy produkcji pod tym tytułem) opowiadać ma historię Napoleona Bonaparte i cesarzowej Józefiny. W fotelu reżysera zasiadł osławiony Ridley Scott, który uznał najwyraźniej, że tytuł nawiązujący do plecaka nie pasuje do idei produkcji – jak donosi serwis screenrant.com.

Kitbag początkowo miał nawiązywać do słynnych słów Napoleona. Słowo to można tłumaczyć jako „plecak”, co było związane ze słynnym zdaniem „każdy żołnierz nosi w plecaku buławę”, czyli znak władzy marszałka.

Wysokobudżetowa produkcja rozpoczęła niedawno zdjęcia w Anglii (Oxfordshire). Całkiem spora zmiana zaszła w obsadzie – u boku Joaquina Phoenixa, który odegra rolę cesarza zobaczymy Vanessę Kirby (Józefina). Początkowo jej rolę miała odegrać Jodie Comer, jednak zaledwie kilka tygodni temu, reżyser zdecydował się na zmianę obsady odtwórczyni roli żony Napoleona Bonaparte.

Sprawdź też: Ridley Scott – filmy reżysera. Najlepsze filmy Ridleya Scotta

Produkcja skupi się na odtworzeniu początków drogi do potęgi Napoleona i jego ogłoszenia jako Cesarza, ale także jego burzliwego związku z cesarzową Józefiną. Scott nie musi martwić się też o finansowanie – za kwestie budżetu i produkcji odpowiada Apple Studios, które liczy niejako na powtórzenie sukcesu Gladiatora. 22 lata temu, Phoenix i Scott współpracowali razem przy obsypanym nagrodami filmie, opowiadającym o zniewoleniu Maximusa Decimusa Meridiusa (odgrywanego przez Russella Crowe).

Za scenariusz odpowiadać będzie David Scarpa, który ma już za sobą współpracę z Ridleyem Scottem (All the Money in the World). Poza tym, niewiele więcej wiadome jest o samej fabule, jak i reszcie obsady. Premiera nie została jeszcze ogłoszona, ale biorąc pod uwagę początek prac, należy przyjąć, że będzie to późny 2022/początek 2023 roku.

Interesuje Cię sprzęt firmy Apple, a może masz już iPhone’a albo MacBooka? Regularnie donosimy o wszystkim, co dotyczy kultowej firmy. Od nas dowiesz się, jakie plany ma Apple na przyszłość! A wyglądają one dość obiecująco, jednych zainteresują Gogle AR, a innych elektryczne i autonomiczne samochody tego producenta. Jak co roku, gorący okres zapowiada się na jesień, kiedy to pewnie zobaczymy iPhone 14. Apple osiągnęło niebywały sukces, toteż często zastanawiamy się na łamach Scrolla, skąd się on wziął i czym wyróżniają się produkty tej firmy. Śledźcie nas na bieżąco – na pewno dowiecie się, dlaczego 4 z 5 najpopularniejszych smartfonów to iPhone!

Źródło obrazu głownego: joblo.com

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *