Technologia

26.11.2021 12:44

iPhone się skończy za 10 lat? Jakie plany ma Apple w przyszłości?

Android i iOS Newsy Telefony i tablety
8
0
0
8
0

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Apple ma świadomość tego, że nie może cały czas polegać na iPhone, a to jego sprzedaż wciąż generuje połowę przychodu. Jaki plan ma gigant z Cupertino? 

Wielu analityków bacznie śledzi postępowania kluczowego producenta telefonów. Ming-Chi Kuo to osoba zajmująca się analizowaniem poczynań amerykańskiej firmy. Właśnie wedle niego, Apple planuje wprowadzić autorski headset AR – czyli okulary z rozszerzoną rzeczywistością. Dokładna data premiery nie jest znana, ale ma rzekomo nastąpić w okolicy drugiej połowy roku 2022. Wierząc w jego zapewnienia, zestaw powstaje już bardzo długo i to właśnie on może być produktem, który ma zastąpić iPhone’a.

Analityk uważa, że żywot telefonów kiedyś się skończy – przewiduje on, że smartfonowi z jabłkiem na obudowie pozostanie jeszcze około 10 lat. Proces wygaszania iPhone’ów (o ile taki nastąpi), z pewnością będzie rozłożony na dłuższy okres czasu. Kilka lat pozwoli zdecydowanie na dopieszczenie technologii rozszerzonej rzeczywistości. W międzyczasie, gdy zestaw AR będzie już dostępny wśród ludzi i społeczność zacznie się z nim oswajać – firma dostanie unikalną chwilę, aby np. zakończyć produkcję swoich telefonów.

Jeśli słowa analityka okażą się prawdziwe i headset AR wejdzie w życie w 2022 roku, może to zapowiadać częściowe plany wykluczenia telefonów w przyszłości.

Sprawdź też: Gogle AR od Apple: to już ostatnia prosta?

“Celem Apple jest zastąpienie iPhone’a AR w ciągu dziesięciu lat, co oznacza, że ​​popyt na zestawy słuchawkowe AR przekroczy co najmniej miliard sztuk w ciągu dziesięciu lat. Głównym beneficjentem będzie jedyny dostawca ABF firmy Apple, Unimicron.”

-powiedział Ming-Chi Kuo

Czy to możliwe, że gogle AR wyprą iPhone?

Należy jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że rynek wirtualnej rzeczywistości w dalszym ciągu rozwija się. W 2016 roku to było coś raczkującego, a obecnie coraz więcej wychodzi aplikacji i gier na okulary VR. Pomimo, że gogle do wirtualnej rzeczywistości różnią się od okularów AR, jedno jest pewne – cała ta branża rozwija się coraz prężniej. Nie wiemy, czy zestaw AR od Apple będzie osobnym urządzeniem, czy to tylko dodatek do iPhone’a. Pierwsze egzemplarze być może zostaną stworzone, by stanowić akcesorium telefoniczne, choć wydaje mi się, że gigant z Kalifornii ma większe ambicje i będzie to niezależne urządzenie. 

Po Internecie krążą spekulacje, że gogle AR będą wyposażone w parametry podobne do iMaców, choć niektóre źródła donoszą, że firma pracuje nad nowym, indywidualnym chipem i parametrami. Wedle analityka, jeżeli jego słowa się potwierdzą, Apple będzie miało duże wyzwanie, by sprzedać wiele sztuk swojego nowego produktu. Gogle z jabłkiem powinny osiągnąć sprzedaż w wielkości miliarda, by dorównać swoim telefonom.

Dodatkowo, aplikacji dostępnych dla użytkowników okularów, powinno być całkiem sporo – trzeba czymś zachęcić klientów. Tylko czy wygodniejsze będzie używanie gogli z rozszerzoną rzeczywistością od noszenia telefonu w kieszeni? Czy podoba Ci się pomysł w jakim kierunku może pójść Apple? 

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.