HyperX Cloud Alpha Wireless pudełko i słuchawki

Recenzje

11.08.2022 09:29

HyperX Cloud Alpha Wireless – recenzja słuchawek

Dźwięk Gadżety Peryferia
26
0
0
26
0

HyperX Cloud Alpha Wireless to nowy bezprzewodowy headset uznanego producenta. Czy warto kupić HyperX Cloud Alpha Wireless? Dowiesz się z recenzji!

HyperX Cloud Alpha Wireless stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na dobrej jakości bezprzewodowe słuchawki dla graczy. Czas już najwyższy uwolnić się od kabli i grać w pełni swobodnie, nieważne, czy na kanapie, czy przy biurku. HyperX bez wątpienia dobrze czuje temat, bo w portfolio firmy znajdziemy całkiem sporo udanych modeli, także bezprzewodowych. 

Czym zatem wyróżnia się HyperX Cloud Alpha Wireless? Na jego zakupie z pewnością skorzystają wszyscy spragnieni długiego czasu pracy na baterii, bo to prawdziwy rekordzista w tym zakresie. Headset charakteryzuje się także typowo gamingową charakterystyką dźwięku (ze wszystkimi tego plusami i minusami), jednak z przewagą w postaci dwukomorowych przetworników. 

Sprawdź też: HyperX Cloud II Wireless – recenzja słuchawek

Zapomnij o ładowaniu

Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś planuje przeznaczyć 800 zł na słuchawki, to będzie interesować go przede wszystkim jakość dźwięku. Jednak moim zdaniem mocarna bateria jest najjaśniejszym punktem na długiej liście zalet HyperX Cloud Alpha Wireless. Dlatego to od tej kwestii chciałbym zacząć recenzję headsetu. 

Przede wszystkim po pierwszym tygodniu korzystania z HyperX Cloud Alpha Wireless byłem absolutnie przekonany, że coś jest z nimi nie tak. W sensie, że egzemplarz, który otrzymałem do testów, jest uszkodzony. No bo jak inaczej: codziennie korzystałem z headsetu średnio po godzinkę albo dwie dziennie, mija prawie tydzień, a tutaj ciągle komunikat „battery level is 100%”. Wniosek mógł być tylko jeden: „Niemożliwe, to musi być awaria”, prawda? 

HyperX Cloud Alpha Wireless w pudełku opakowanie
HyperX Cloud Alpha Wireless czekają na rozpoczęcie zabawy

Otóż niekoniecznie. W materiałach marketingowych znajdziemy informację, iż te słuchawki HyperX mają zapewnić żywotność baterii do 300 godzin. I to nie jest ściema – przy niskim poziomie głośności Cloud Alpha Wireless będzie działać przez prawie dwa tygodnie grania NON STOP 24h na dobę. Korzystając z nich 8 godzin dziennie, z ładowarki skorzystamy rzadziej niż raz w miesiącu – bateria w czytniku e-booków Kindle nie wytrzymuje tak długo! 

Sprawdź też: HyperX Cloud Flight – recenzja. Jak wypada ten bezprzewodowy headset?

HyperX Cloud Alpha Wireless – pierwsze wrażenie

Radocha i fascynacja wywołane absurdalnie długim czasem pracy na jednym ładowaniu przyszły dopiero po jakimś czasie korzystania z recenzowanego headsetu. HyperX Cloud Alpha Wireless nie robi aż tak piorunującego pierwszego wrażenia, ale już od początku jest nieźle. W samym pudełku znajdziemy zupełnie standardowy zestaw: słuchawki, nadajnik USB, odczepiany mikrofon oraz filtr do niego, a także kabelek USB-C do ładowania i kilka papierków, typu karta gwarancyjna czy instrukcja użytkowania.

Co do samego wyglądu – sprzęt HyperX trafia do nas na testy regularnie, jednak gdybyście postawili przede mną Cloud Alpha Wireless, Cloud II Wireless i Cloud Flight, to nie daje sobie żadnej szansy, że prawidłowo rozpoznałbym, który jest który. Nie jest to jednak wada. HyperX nadaje swoim headsetom pewien charakterystyczny, dosyć unikatowy styl, który po prostu może się podobać i nie da się go pomylić z produktami żadnej innej marki.

HyperX Cloud Alpha Wireless z boku z włączonym mikrofonem
Mikrofon można w każdej chwili odczepić, jeżeli nie jest potrzebny

Bezpośrednio z wyglądem zwykle łączy się też jakość wykonania. Także i pod tym względem HyperX tradycyjnie już „dowozi”. Miłe w dotyku materiały są przy tym bardzo wytrzymałe – nic nie trzeszczy, ani się nie odkształca. Nauszniki ze specjalnej pianki zostały pokryte przepuszczającą powietrze eko-skórą, dzięki czemu uszy się nie pocą nawet podczas kilkugodzinnych sesji. 

Jakość dźwięku

No dobrze, sporo już powiedziałem o Cloud Alpha Wireless, ale prawie nic o jakości dźwięku. Tutaj sprawa jest dość prosta, choć audiofile się ze mną raczej nie zgodzą, to szczerze mówiąc niewiele jest na rynku headsetów w cenie powyżej 600 zł, które nie radzą sobie świetnie w grach. Słuchawki HyperX wypadają bardzo dobrze w swoich kategoriach, ale warto zauważyć, że m.in. dzięki dwukomorowym przetwornikom Cloud Alpha Wireless brzmią nieco… inaczej.

Sprawdź też: HyperX Pulsefire Haste – recenzja. Mysz od zadań specjalnych

W teorii specyficzna konstrukcja słuchawek ma zapewniać czystszy niż u konkurencji dźwięk i skuteczniejsze oddzielenie średnich i wysokich tonów od basów. W praktyce? Porównałem pracę Cloud Alpha Wireless z podobnie wycenionymi SteelSeries Arctis 7P+ oraz Logitech G Pro X Lightspeed

Nie mam wątpliwości, że propozycja HyperX w grach, filmach i muzyce brzmi trochę „zimno”. To prawdopodobnie właśnie zasługa dwukomorowych przetworników, że można odnieść wrażenie kompletnego innego charakteru dźwięku. Szczególnie brzmienie basów wydaje się zupełnie odmienne – kiedy u SteelSeries i Logitecha niskie tony dosłownie trzęsą słuchawkami, Cloud Alpha Wireless zdaje się je dosłownie przesyłać gdzieś do naszej podświadomości. 

HyperX Cloud Alpha Wireless leży na stole
HyperX Cloud Alpha Wireless może się podobać

Oczywiście dzięki oprogramowaniu HyperX NGENUITY możemy korzystać z korektora i bawić się ustawieniami headsetu. Nie chcę też, żebyście pomyśleli, iż basy w recenzowanych słuchawkach są jakieś gorsze – o nie, te w Cloud Alpha Wireless brzmią naprawdę nieźle. Moim zdaniem dzięki nietypowej konstrukcji słuchawek HyperX da się z nich wyciągnąć jeszcze więcej, o dziwo szczególnie ciekawie słuchało się na nich muzyki. 

Dźwięk przestrzenny DTS Headphone:X

We wspomnianej wcześniej aplikacji NGENUITY możemy odpalić specjalny tryb dźwięku przestrzennego DTS. W zauważalny sposób zmienia on brzmienie headsetu. Jak łatwo się domyślić – najlepiej sprawdza się on w grach takich jak CS:GO czy Valorant, w których ułatwia lokalizowanie przeciwników na podstawie wydawanych przez nich odgłosów. Jeśli chodzi o gry i filmy, to moim zdaniem domyślne ustawienia brzmią przyjemniej, aczkolwiek pewnie niektórym „dopakowany” dźwięk się spodoba. 

W ogólnym rozrachunku w kwestii dźwięku nic nie można im zarzucić – HyperX Cloud Alpha Wireless to jedne z najlepszych słuchawek gamingowych, jakie można kupić. Brzmią one nieco inaczej niż konkurencja, ale to właśnie zasługa doskonałego rozdzielenia wysokich i niskich tonów. Do tego dorzucamy świetną izolację od dźwięków otoczenia, efekty przestrzenne DTS i voilà! – kolejny hit od HyperX.

HyperX Cloud Alpha Wireless pałąk
Jakość wykonania, jak zwykle w przypadku HyperX, nie budzi żadnych zastrzeżeń

Mikrofon i dodatki

Jak na sprzęt dla graczy przystało, mamy także odłączany mikrofon wyposażony w diodę informującą o wyciszeniu oraz piankę pełniącą funkcję popfiltra. Oczywiście nie ma on startu do pełnowymiarowych konstrukcji typu HyperX QuadCast, ale też nie ma czego się wstydzić w porównaniu z konkurencją. Zbierany przez mikrofon dźwięk jest bardzo czysty i wyraźny, całkiem nieźle radzi sobie także z separacją odgłosów otoczenia. 

Naturalnie najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem na wyciszenie mikrofonu jest… odpięcie go. Żebyśmy jednak nie musieli uciekać się do takich rozwiązań, na obudowie znajduje się osobny przycisk, wyłączający rejestrację naszego głosu. Guziczek do wyciszania mikrofonu jest lekko wypukły, dzięki czemu nawet w nagłej i stresującej sytuacji łatwo trafimy na niego palcem. 

Sprawdź też: HyperX Alloy Origins 60 – recenzja klawiatury. Piszże tęczą!

Dla kontrastu przycisk odpowiadający za włączanie i wyłączanie HyperX Cloud Alpha Wireless jest wklęsły, zatem nie ma szans, abyśmy je ze sobą pomylili. Tym bardziej że oprócz pokrętła głośności (znajdującego się na prawym nauszniku) na obudowie słuchawek nie znajdują się żadne inne przełączniki. Po testach Razer Kaira Pro to bardzo odświeżające, że nie muszę uczyć się obsługi headsetu ani zastanawiać się, czy dany przycisk muszę teraz przytrzymać, kliknąć dwa razy czy po prostu szybko smyrnąć palcem. Czasami mniej znaczy więcej i tak jest w przypadku HyperX Cloud Alpha Wireless.

Czy warto kupić HyperX Cloud Alpha Wireless?

Jak łatwo domyślić się z treści całej recenzji, moja opinia o testowanych słuchawkach jest jednoznacznie pozytywna. Naturalnie znajdująca się obecnie na poziomie 850 zł cena (w dniu premiery wynosiła 999 zł) będzie dla wielu graczy zaporowa, jednak HyperX Cloud Alpha Wireless to jeden z najlepszych headsetów na rynku. To się ceni! 

HyperX Cloud Alpha Wireless przyciski i pokrętło
Tylko dwa przyciski i pokrętło gwarantują bezproblemową i niewymagającą treningu obsługę HyperX Cloud Alpha Wireless

Za tę kasę oczywiście możemy oczekiwać genialnej jakości wykonania, idealnego komfortu i świetnego dźwięku. To wszystko tutaj otrzymujemy, ale jest coś więcej. Dwukomorowe przetworniki sprawiają, że HyperX Cloud Alpha Wireless nadają się nie tylko do gier, ale także filmów i przede wszystkim muzyki. Do tego należy dołożyć fenomenalną wytrzymałość baterii, która po prostu kładzie konkurencję na łopatki. 

Dlatego też szukając dobrych słuchawek do komputera PC lub konsoli PS5 i PS4, musisz rozważyć zakup HyperX Cloud Alpha Wireless. 

26
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *