jaki internet na kartę

Poradniki

31.01.2023 12:29

Jaki internet na kartę w 2023? Oferty internetu mobilnego

Android i iOS Telefony i tablety
2
0
0
2
0

Jaki wybrać internet na kartę w 2023 roku? Przeglądamy oferty internetu mobilnego od Play, Orange, Plus i T-Mobile. Zestawienie znajdziesz w artykule.

Wybór dostawcy i pakietu internetu na kartę nie należy do najprostszych. Tym bardziej, że na rynku istnieje wielu dostawców internetu mobilnego. Na którą ofertę się zdecydować? Jaki jest najlepszy internet na kartę do domu? W artykule przedstawiamy najpopularniejszych dostawców i oferowane przez nich pakiety internetu na kartę.

Jaki internet na kartę bez limitu?

Przeanalizowaliśmy oferty internetu na kartę czołowych i mniej znanych dostawców w Polsce. Sprawdzimy, jaki internet mobilny oferuje między innymi Play, Orange, Plus i T-mobilne. Dzięki temu zestawieniu dowiesz się, jaki jest najlepszy internet na kartę w 2023 roku.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Internet na kartę Play

Play pojawił się na polskim rynku telekomunikacyjnym w 2007 roku. W ciągu kilku ostatnich lat zbudował silną, konkurencyjną markę. Z ofert sieci Play korzysta ponad piętnaście milionów Polaków.

Dostępne pakiety internetu Play w Polsce:

 •  Miesiąc bez limitu GB

Cykliczny pakiet internetu Play z pełną prędkością dla 100 GB, bez limitu. Koszt 50 zł. Aktywacja w aplikacji Play24 lub przez kod. Aby móc korzystać z pakietu należy mieć włączoną taryfę Internet na Kartę 2.0.

 • Tydzień bez limitu GB

To pakiet jednorazowy, aktywny przez 7 dni. Oferuje 30 GB z pełną prędkością. Jest to internet bez limitu, ale po wykorzystaniu 30 GB zostanie zmniejszona prędkość. Koszt 20 zł. Aktywacji pakietu można dokonać w aplikacji Play24 lub wysyłając kod.

 • Dzień bez limitu GB

Pakiet dzień bez limitu, to jednorazowy pakiet, aktywny 24 h od zakupu. W pakiecie dostępnych jest 10 GB internetu na kartę. Internet bez limitu, ale po przekroczeniu 10 GB zostanie ograniczona prędkość. Koszt 5 zł. Pakiet aktywować można w aplikacji Play24 lub przesyłając kod.

W Play internet na kartę, sieć rozdaje GB i udostępnia „2 x większy pakiet GB w tej samej cenie tylko w Play24”. Promocja dostępna jest tylko w aplikacji Play24. W promocji otrzymujesz:

 • Miesiąc bez limitu GB – 200 GB internetu na kartę zamiast 100 GB, koszt 50 zł
 • Tydzień bez limitu GB – 60 GB internetu na kartę zamiast 30 GB, koszt 20 zł
 • Dzień bez limitu GB – 25 GB internetu na kartę zamiast 25 GB, koszt 5 zł
jaki internet na kartę wybrać
Który operator sieci posiada najlepszą ofertę internetu na kartę?

Red Bull Mobile

Pod koniec 2022 roku Play wyłączył ofertę Red Bull Mobile. Oferta na kartę i abonament nie jest dostępna na stronie operatora. Z oficjalnych informacji wynika, że obecnie trwają prace nad nową ofertą. Red Bull Mobile uspokaja klientów, gwarantując, że po wygaśnięciu umowy, numery nadal będą aktywne. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawi się nowa oferta internetu bez limitu.

Internet na kartę Orange

Orange jest liderem na polskim rynku telefonii stacjonarnej i internetu. Obecnie z usług Orange korzysta około osiemnastu milionów Polaków.

Sieć posiada bardzo rozbudowaną ofertę internetu na kartę. W Orange internet na kartę, można otrzymać darmowe GB internetu po każdym doładowaniu. Ilość GB darmowego internetu uzależniona jest od kwoty doładowania. Ważność darmowych GB również jest ograniczona.

 • 2,5 GB dodatkowego internetu na kartę przy doładowaniu kwotą 5 zł, ważność 2 dni
 • 5 GB dodatkowego internetu na kartę przy doładowaniu kwotą 10 zł, ważność 5 dni
 • 15 GB dodatkowego internetu na kartę przy doładowaniu kwotą 30 zł, ważność 31 dni
 • 25 GB dodatkowego internetu na kartę przy doładowaniu kwotą 50 zł, ważność 93 dni
 • 50 GB dodatkowego internetu na kartę przy doładowaniu kwotą 100 zł, ważność 155 dni
 • 100 GB dodatkowego internetu na kartę przy doładowaniu kwotą 200 zł, ważność 310 dni

W Orange internet mobilny na kartę jest dostępna promocja „2 razy więcej GB w usługach Bez limitu za aktywację w Mój Orange”. Promocja jest ściśle powiązana z aplikacją Mój Orange i obowiązuje do odwołania. Każdy kto aktywuje usługę „Rozmowy, SMS-y, MMs-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” w aplikacji Mój Orange lub poprzez konto Mój Orange otrzyma bonus w postaci podwojenia GB. Przy zakupie usługi w wariancie cyklicznym, ilość GB zostanie podwojona przez kolejne 2 doładowania.

Sprawdź też: Karta eSIM – co musisz wiedzieć o wirtualnej karcie eSIM?

W Orange internet mobilny na kartę ostatnią propozycją sieci jest „Elastyczny pakiet internetowy”. W ramach tej usługi można zakupić jednorazowy lub odnawialny pakiet internetu na kartę. Otrzymujemy tyle GB internetu, za ile złotówek zamierzamy wykupić pakiet. Za złotówkę otrzymujemy 1 GB internetu na kartę a pakiet jest ważny dzień. Za 100 złotych otrzymujemy 100 GB internetu na kartę ważnych 100 dni.

nju mobile

nju mobile to marka usług telefonii komórkowej oraz internetu, która działa w sieci Orange. Dla posiadaczy telefonów na kartę nju mobile proponuje ofertę nju komórkowy. Usługę można zakupić na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej nju.

Usługa na telefony na kartę nju mobile, to koszt 29 złotych miesięcznie. Na start dostępnych jest 20 GB internetu na kartę. Wartość GB internetu mobilnego jest zwiększana wraz ze stażem. Już po pół roku otrzymamy 40 GB, po roku 50 GB, a po dwóch latach 60 GB internetu na kartę.

oferty internetu na kartę
Ofert na rynku nie brakuje – wybierz mądrze, aby jak najdłużej cieszyć się internetem!

Nju mobile oferuje jako starter usługę „rozmowy za nie więcej niż 19 złotych”, w której internet jest płatny, ale nie więcej niż 19 złotych. Gdy zostanie osiągnięta ta kwota, do końca cyklu usługi otrzymujemy pakiet 3 GB, w tym do wykorzystania w roamingu w UE 3,28 GB. Po pół roku w nju na kartę otrzymujemy 6 GB, po roku 7,5 GB, a po dwóch latach 9 GB.

Jeśli przenosisz swój numer z nju mobile, to nju uwzględnia staż przy naliczaniu GB. Jeśli przenosisz numer z Orange lub od innego operatora, to na start otrzymasz 20 GB internetu mobilnego. Istnieje możliwość dokupienia pakietu dodatkowych 9 GB za 9 złotych do wykorzystania w Polsce. W ramach tego pakietu jest 1,73 GB w roamingu UE.

W nju internet mobilny w bezpłatnej usłudze za staż „im dłużej, tym lepiej” otrzymasz:

 • w pakiecie za 29 złotych

60 GB na start, po pół roku 120 GB, po roku 150 GB, po 2 latach 180 GB internetu mobilnego, w ramach pakietu 5,57 GB do wykorzystania w roamingu w UE

 • w nju internet dodatkowy w pakiecie za 19 złotych

do numeru głównego 20 GB na start, po pół roku 40 GB, po roku 50 GB, po 2 latach 60 GB internetu mobilnego, dodatkowa karta SIM z internetem mobilnym, 3,65 GB w roamingu w UE, opłata miesięczna 19 złotych jest doliczana do podstawowego rachunku.

Sprawdź też: Czy rejestracja numeru jest obowiązkowa? Rejestracja karty SIM – co trzeba wiedzieć?

Internet mobilny Plus

Plus należy do czołówki dostawców usług telefonii i internetu. W ofercie sieci Plus znajdziemy różne oferty internetu na kartę. Największą promocją jest 1500 GB internetu mobilnego na lata.

Aby skorzystać z promocji należy włączyć promocję kodem, następnie doładować konto i włączyć jeden z pakietów. Jeśli doładujemy konto kwotą 30 złotych, otrzymujemy 30 GB internetu. Za kwotę 40 złotych otrzymujemy 35 GB internetu mobilnego, ale to nie wszystko. W sumie w ramach pakietu otrzymamy 100 GB co miesiąc przez okres dwunastu miesięcy. W nagrodę za nieprzerwane korzystanie z pakietu otrzymamy Extra 300 GB internetu mobilnego. Razem to daje 1500 GB Internetu bez limitu, a niewykorzystane GB nie tracą ważności.

W Plus na kartę pakiety dodatkowych GB internetu, możemy otrzymać wraz z doładowaniem. Przy doładowaniu za 5 zł zyskamy 2 GB internetu mobilnego, który ważny jest przez 5 dni. Przy kwocie 10 zł – 4 GB internetu na kartę, który jest ważny przez 10 dni.

W Plus na kartę pakiety internetu mobilnego są dostępne także w wysokości:

 • 5 GB internetu mobilnego Plus za 5 złotych, ważność 5 dni
 • 10 GB internetu mobilnego Plus za 10 złotych, ważność 10 dni
 • 30 GB internetu mobilnego Plus za 30 złotych, ważność 30 dni

W Plus internet na kartę po 3 miesiącach możemy włączyć promocję 50% więcej za staż. Poza tym, za każde doładowanie większe od 20 złotych, obowiązuje promocja Wściekłe 5 GB.

Sprawdź też: Dual SIM standby – czym jest i do czego służy?

Plush

Plush jest marką stworzoną przez sieć Plus. I to właśnie w Plush znajdziemy identyczną ofertę, którą oferuje Plus, czyli 1500 GB internetu mobilnego na lata. Ponadto, za zgody marketingowe możemy otrzymać 200 GB internetu mobilnego za darmo. Bonusowe GB internetu na kartę możemy zyskać doładowując konto – podobną ofertę znajdziemy w sieci Plus. Przy doładowaniu za 30 złotych otrzymujemy 15 GB internetu na kartę, który jest ważny przez 30 dni, a takie aplikacje jak Facebook, Whatsapp, Instagram, Messenger nie pobierają transferu.

W sieci Plush na telefony komórkowe dostępne są pakiety:

 • 20 GB internetu na kartę za 40 zł
 • 15 GB internetu na kartę za 30 zł

W ofercie Plush znajdziemy także pakiety internetowe w abonamencie:

 • 60 GB internetu mobilnego

po 6 miesiącach 90 GB, po 12 miesiącach 120 GB, umowa na czas nieokreślony, kwota 30 zł miesięcznie.

 • 200 GB internetu mobilnego

Z umową na czas nieokreślony, z dostępem do sieci 5G od Plusha na dedykowanych urządzeniach, kwota 60 zł miesięcznie

 • jednorazowy pakiet 10 GB za 10 złotych

pakiet dostępny jest w każdym abonamencie

aero²

W internet mobilny w aero² jest możliwość zamówienia karty SIM Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Aby uzyskać kartę BDI należy postępować zgodnie z instrukcjami, podamy na stronie aero².

Na start możemy skorzystać z darmowego pakietu testowego, który ważny jest przez 30 dni, a do wykorzystania jest aż 30 GB internetu mobilnego.

Dostępne pakiety internetu mobilnego w aero²:

 • 3 GB za 5 zł
 • 7 GB za 10 zł
 • 30 GB za 30 zł
 • 70 GB za 50 zł

Lyca Mobile

Lycamobile oferuje darmową kartę SIM na pakiety internetowe. Wszystkie pakiety są ważne przez 30 dni i w każdej chwili można dokupić wybrany pakiet. Darmową kartę SIM można zamówić przez internet lub kupić w kiosku.

Dostępne w Lycamobile pakiety internetu na kartę:

 • internet M – 5 zł, 1 GB  
 • internet L – 7 zł, 2 GB
 • internet XL – 10 zł, 5 GB
 • internet 2XL – 15 zł, 10 GB
 • internet 3 XL – 25 zł, 30 GB
 • internet 4XL – 35 zł, 50 GB

Internet mobilny w tej sieci działa tylko w telefonie i phablecie.

internet na abonament
Może jednak abonament, a nie karta?

klucz mobile

Klucz mobile również działa za sadach prepaid. Konto można doładować za pomocą doładowań sieci Plus. Wszystkie dostępne na stronie pakiety internetowe mają ważność 30 dni.

Dostępne pakiety internetu mobilnego:

 • klucz premium – 100 GB internetu w dzień + 200 GB w nocy, cena 50 zł
 • 80 GB internetu mobilnego, cena 39,90 zł
 • 10 GB internetu mobilnego, cena 9,90 zł
 • 2 GB internetu mobilnego, cena 5 zł
 • 1 GB za 3 zł

wRodzinie

wRodzinie jest przeznaczona głównie dla osób starszych oraz słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam. Dostępne pakiety internetowe:

 • 300 MB o ważności 30 dni za 5 zł
 • 500 MB o ważności 30 dni za 7 zł
 • 1 GB o ważności 50 dni za 9 zł
 • 10 GB o ważności 60 dni za 30 zł
 • 20 GB o ważności 60 dni za 40 zł

Internet mobilny T-Mobile

T-mobile, to kolejny ważny gracz liczący się na rynku telekomunikacyjnym. Jest dostawcą telefonii oraz internetu T-mobile na kartę.

Z T-mobile na start, kupując starter za 5 zł otrzymamy 7 GB internetu mobilnego, który ważny jest 7 dni. Niewykorzystane GB nie przepadają, aby przedłużyć ich ważność należy doładować konto przed upływem ważności bonusu.

Sprawdź też: Czym jest nano-SIM? Rodzaje kart SIM, które musisz znać!

W T-mobile internet jest dodawany jako bonus do doładowań. Przy doładowaniu za 5-9 zł otrzymamy 2 GB internetu w T-mobile. Ilość GB wzrasta wraz z kwotą doładowania. 111 GB internetu w T-mobile uzyskamy przy doładowaniu za minimum 200 złotych.

Heyah

W Heyah dostępna jest oferta internetowa za 19,99 złotych co miesiąc. W ramach pakietu otrzymujemy 50 GB internetu na kartę, a dostawa karty SIM jest darmowa.

TuBiedronka

W TuBiedronka dostępne są pakiety jednorazowe:

 • 1 GB za 5 zł, ważny 30 dni
 • 3 GB za 10 zł, ważne 30 dni

Z TuBiedronka można zyskać Extra internet, 5 GB po doładowaniu za 20 zł oraz 10 GB po doładowaniu za 30 zł.

Abonament kontra karta – co jest bardziej opłacalne?

Oferta na kartę daje bardzo dużą elastyczność i nie wymaga zawierania umowy między operatorem a odbiorcą usług. W takiej sytuacji właściciel telefonu decyduje kiedy i za jaką kwotę doładuje telefon oraz jaki pakiet wybierze. Obecnie dość dużo osób korzysta z takiego rozwiązania, dlatego operatorzy posiadają w swoich ofertach specjalne pakiety internetowe dla takich użytkowników.

Jeśli dużo podróżujemy po kraju i świecie, to warto rozważyć korzystanie z internetu na kartę. Najlepszy będzie internet mobilny bez limitu, wtedy nie musimy martwić się, że nagle zabraknie nam internetu. Internet na kartę jest też dobrym rozwiązaniem dla osób, które często korzystają z telefonu czy tabletu. Poza tym, każdy tablet wyposażony w slot na kartę SIM, można używać w taki sam sposób jak telefon. Zatem, jaki będzie najlepszy internet na kartę do tabletu? Warto rozważyć ofertę od Orange lub Plush.

Sprawdź też: Wszystko o wyrabianiu duplikatu karty SIM. Jak wyrobić, kiedy się przydaje, opłaty

Jeżeli nie chcemy być rozliczani w systemie miesięcznym i sami chcemy decydować o tym, jaki pakiet wybierzemy i kiedy go kupimy, to internet na kartę jest dla nas. Opłacalność takiego rozwiązania zależy od intensywności korzystania z internetu. Jeżeli podstawowe pakiety nam wystarczają i nie wydajemy więcej niż wysokość abonamentu, to jest to w granicach opłacalności. Natomiast, gdy przekraczamy kwotę abonamentu, jaką oferuje nasz dostawca, to warto rozważyć przejście na abonament.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *