Apple TV

Poradniki

31.05.2021 20:21

Subskrypcja Apple One – co to dokładnie jest, jak działa i ile kosztuje?

Android i iOS Online
11
1
0
11
1

Masz iPhone’a lub Macbooka? Sprawdź, czy warto płacić za Apple One. Na rynku pojawia się coraz więcej usług abonamentowych, aż trudno nie pogubić się w nowych ofertach. Subskrypcja Apple One może być dla Ciebie – czym jest i ile kosztuje Apple One?

Apple One co to jest?

Apple One to jedna z wielu usług subskrypcyjnych świadczonych przez  znane amerykańskie przedsiębiorstwo Apple. Ta oferta wyróżnia się innowacyjnością, bo jej celem jest umożliwienie zakupu wszystkich subskrypcji za jednym razem oraz w niższej cenie. Jeśli zdecydujesz się na zakup abonamentu Apple One, w ramach jednej opłaty zyskujesz dostęp do czterech flagowych usług, czyli Apple TV+, Apple Music, iCloud oraz Apple Arcade. Nowe rozwiązanie jest częścią spójnej strategii, która zmierza do powiększania i uatrakcyjniania tzw. ekosystemu Apple systemu połączonych ze sobą sprzętów elektronicznych.

Cena Apple One

W sklepie Apple możesz wybrać jedną z dwóch dostępnych opcji indywidualną lub rodzinną. Oferta indywidualna kosztuje w Polsce 24,99 zł miesięcznie, natomiast pakiet rodzinny kosztuje 39,99 zł na miesiąc i obejmować może maksymalnie 6 osób. Wybierając 4 usługi w ramach abonamentu, zaoszczędzisz pieniądze – wykupienie pojedynczych subskrypcji więcej kosztuje. Trzeba przyznać, że cena Apple One jest zachęcająca na tle konkurencji, która oferuje pojedyncze rozwiązania, a nie cały pakiet usług rozrywkowych i nie tylko. W cenie abonamentu masz rozrywkę, pomocne narzędzia i przyjemność z pracy w zaawansowanym i przejrzystym systemie Apple, którą docenią jego fani.

apple one cena
Ceny pakietów Apple One / Źródło: apple.com

Co wchodzi w skład Apple One?

W ramach abonamentu Apple One otrzymujesz dostęp do czterech pojedynczych usług subskrypcyjnych Apple TV+, Apple Music, iCloud oraz Apple Arcade. Apple TV+ zawiera sporą i wciąż powiększającą się bazę filmów i seriali wraz z docenianymi przez krytyków produkcjami Apple Original (np. The Morning Show, Foundation). Apple Music umożliwi Ci dostęp do ponad 75 milionów piosenek. Apple Arcade zawiera natomiast ponad 180 gier. Dysk w chmurze iCloud oferuje możliwość przechowania wielu zdjęć, filmów i innych plików w ramach Apple One możesz użytkować 50 GB lub 200 GB w zależności od wybranego pakietu.

apple one
Dwie z 4 usług w Apple One / Źródło: apple.com

Apple Music i Apple TV kontra Spotify i Netflix

Czy zawarte w abonamencie subskrypcje są dobrą alternatywą dla ofert największych rywali z branży? Porównajmy oferty najbardziej konkurencyjne Apple Music i Spotify oraz Apple TV+ i Netflix.

Pakiet Apple ma dużą przewagę nad oddzielnymi subskrypcjami przede wszystkim pod względem bogactwa oferty, ceny oraz wygody. Wystarczy posiadanie konta Apple ID i jedna płatność miesięcznie, by mieć dostęp do nieograniczonej rozrywki bez reklam na wszystkich urządzeniach. Słabością Apple One może być dla wielu Apple TV+, gdyż ma mniejszą i bardziej ubogą w hity bibliotekę programów, seriali i filmów. Platforma wciąż jest rozbudowywana i z każdym rokiem staje się mocniejsza, starając się pokonać największego konkurenta, którym jest Netflix.

Zobacz też: Spotify Premium – ile kosztuje? Jakie opcje są w ofercie?

Powinieneś wiedzieć, że Apple Music oraz Spotify to podobne aplikacje, ale nie takie same. Na czym polegają różnice? Jeśli interesuje Cię oferta Apple Music, musisz wykupić abonament (lub skorzystać z bezpłatnego miesiąca próbnego). W przypadku Spotify możesz korzystać z aplikacji za darmo (model freemium), ale wiąże się to z wieloma uciążliwymi ograniczeniami (dużo reklam, brak trybu offline, limitowane przełączanie utworów). Dopiero po aktywacji Spotify Premium otrzymujesz dostęp do wszystkich funkcji, na czele z pożądanym brakiem reklam.   

Do zalet Apple Music można zaliczyć:

 • dostęp do ponad 75 milionów piosenek oraz radia na żywo, unikatowych playlist i programów autorskich,
 • dostęp od jednej do sześciu osób (pakiet rodzinny),
 • odtwarzanie dźwięku w technologii Dolby Atmos (dźwięk 3D),
 • pobieranie utworów i tryb offline,
 • opcję słuchania na dowolnym urządzeniu (obsługuje również systemy Android oraz Windows),
 • możliwość odtwarzania muzyki wraz z tekstem (karaoke!).

Z drugiej strony Spotify oferuje:

 • ponad 70 milionów utworów, podcastów i playlist,
 • darmową i dostępną dla każdego wersję Freemium,
 • dostęp dla jednej lub sześciu osób (pakiet rodzinny),
 • pobieranie i odtwarzanie muzyki offline, brak reklam w trakcie odtwarzania dla użytkowników Spotify Premium,
 • dostęp do aplikacji na urządzeniach obsługujących każdy system,
 • pomijanie piosenek bez limitu (w darmowej wersji nie możesz przewijać).

Na rynku dystrybutorów filmów i seriali znajdziesz zdecydowanie większe zróżnicowanie ofert, ponieważ wiele produkcji jest tworzonych przez same platformy VOD (Apple Original, Netflix Original). Twój wybór zależy od osobistych preferencji. Obie usługi oferują takie same funkcjonalności (dostęp na dowolnej platformie, tryb offline). Warto dodać, że serwisy chcą przystosować się też do najmłodszych odbiorców – istnieje możliwość tworzenia profili przeznaczonych dla dzieci, które ograniczają dostęp do treści dla starszych widzów. 

apple one oferta
Źródło: apple.com

Netflix ma w swojej ofercie trzy plany subskrypcyjne: podstawowy, standardowy oraz premium. Ceny pakietów Netflix różnią się w zależności od liczby osób, które mogą oglądać w tym samym czasie oraz preferowanej jakości obrazu. W przypadku Apple TV+ jest tylko jeden pakiet do wyboru (lub zakup w zestawie Apple One). Wybierając Apple TV+, możesz dzielić się swoimi ulubionymi serialami z rodziną, ponieważ jedna subskrypcja przypada na jedną chmurę rodzinną. Twoja satysfakcja z korzystania Apple TV+ oraz Netflix zależy w dużej mierze od tego, jakie filmy i seriale lubisz – oba serwisy systematycznie wzbogacają bibliotekę oraz dostarczają widzom również własne produkcje.

Chmura Apple i Apple Arcade jak działają?

Poza dostarczaniem muzyki, filmów i seriali, firma Apple zapewnia również rozrywkę w postaci gier wideo, a także możliwość przechowywania swoich plików w chmurze Apple. Co to jest iCloud? Na czym polega Apple Arcade?

Chmura Apple (iCloud) to przestrzeń w sieci na przechowywanie swoich danych. Innymi słowy, możesz trzymać tam wszystkie ważne dla Ciebie pliki w bezpiecznej i prywatnej przestrzeni internetu. Do iCloud masz dostęp zawsze i wszędzie, a jedyne czego potrzebujesz, to tylko połączenie z internetem. Warto zaznaczyć, że iCloud jest usługą przeznaczoną tylko dla produktów Apple (iPhone, iPad, Mac). Nie można również pominąć tego, że istnieje wiele firm, które również udostępniają tzw. chmurę w internecie, ale to właśnie iCloud słynie z wysokich standardów bezpieczeństwa, więc ryzyko wycieku Twoich danych jest znikome. Pierwsze 5 GB jest darmowe dla użytkowników sprzętu Apple, dodatkowe 50 GB kosztuje 3,99 zł, 200 GB – 11,99 zł/mies. lub 2 TB, czyli 2000 GB – 39,99 zł/mies.

Apple Arcade jest usługą abonamentową, która za miesięczną opłatą (24,99 zł/mies.) daje Ci dostęp do bazy ponad 180 gier. Oferta stale rozrasta się o nowe tytuły, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Apple Arcade zawiera wiele różnorodnych gatunków gier łamigłówki, role play, platformówki, symulatory i wiele więcej. Dużym plusem jest możliwość grania na różnych urządzeniach marki Apple (iPhone, iPad, Mac, Apple TV). Co więcej, istnieje też opcja podłączenia kontrolera (Xbox Wireless Controller, PlayStation DualSchock 4 oraz wiele innych), co czyni rozgrywkę jeszcze ciekawszą i emocjonującą. 

Czy warto płacić za Apple One?

Apple One warto wybrać, jeśli chcesz płacić raz i mniej, a przy tym mieć nieograniczony dostęp do rozrywki i użytecznych narzędzi. Użytkownik iPhone’a doceni z pewnością konkurencyjną cenę i komfort korzystania na wszystkich urządzeniach w ekosystemie firmy Apple.

Zobacz też: Chmura internetowa – co to jest, jak działa i jak jej używać? Przechowywanie danych w chmurze – poradnik

Apple TV+ oraz Netflixa szczególnie różni baza filmowa. Ten drugi to światowy lider w segmencie VOD produkujący wiele popularnych i uznanych przez krytyków i widzów produkcji. Apple stara się go dogonić, sukcesywnie powiększając ofertę i tworząc oryginalne produkcje. Jeśli natomiast porównamy Spotify i Apple Music, okaże się, że serwisy nie różnią się szczególnie. Na korzyść amerykańskiej platformy przemawia jednak brak reklam w abonamencie oraz bogatsza biblioteka muzyki i podcastów.

Podsumowując – abonament Apple One jest opcją wartą rozważenia szczególnie przez użytkowników i fanów amerykańskiej marki. Jesteś zainteresowany bazą muzyki, filmów, seriali czy podcastów dostępną w Apple Music i Apple TV+? Chcesz korzystać z udogodnień takich jak dysk w chmurze iCloud? Jeśli chcesz mieć wszystkie usługi pod ręką, płacić mniej i pracować w ulubionym systemie, Apple One spełni Twoje oczekiwania. Bardzo korzystną opcją jest szczególnie pakiet rodzinny oferujący większe możliwości w jeszcze lepszej cenie dla nawet pięciu dodatkowych osób. Rozważ ofertę pod kątem atrakcyjności ceny i usług, na których Ci zależy – mamy nadzieję, że tekst pomoże Ci w podjęciu decyzji.

11
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *