Spotify cena

Poradniki

18.05.2021 06:33

Spotify Premium – ile kosztuje? Jakie opcje są w ofercie?

Programy i aplikacje
3
0
0
3
0

Strumieniowe odtwarzanie muzyki zrewolucjonizowało rynek muzyczny. Wśród aplikacji dostarczających taką usługę prym wiedzie Spotify, który jest bezpłatny, lecz występuje też w wersji Spotify Premium. Jaka jest jego cena? Czym różnią się oba warianty? Czy warto zdecydować się na płatną subskrypcję? Czy można dostać Spotify Premium za darmo? Sprawdź poniżej!

Spotify – jak działa? Co oferuje?

Spotify jest platformą umożliwiającą odtwarzanie muzyki z całego świata, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Dostępna jest nie tylko na komputery i smartfony, lecz także na telewizory, konsole, głośniki czy też radia samochodowe. Obecnie coraz więcej producentów urządzeń multimedialnych decyduje się wyposażyć swoje produkty w dedykowaną aplikację. Dzięki Spotify możesz słuchać utworów swoich ulubionych artystów w wysokiej jakości, bez konieczności pobierania na swoje urządzenie. Ponadto Spotify opracował specjalne algorytmy, które, na podstawie wcześniej słuchanej przez Ciebie muzyki, zasugerują Ci kolejne utwory i zespoły. Ta opcja świetnie sprawdzi się, jeśli chciałbyś poszerzyć swoje muzyczne horyzonty. Również na podstawie wcześniej słuchanych przez Ciebie utworów, Spotify codziennie przygotowuje „Daily mix”, w kilku gatunkowych odsłonach, gdzie przeplatane są często przez Ciebie odtwarzane piosenki, z innymi, podobnymi. Na tym jednak nie koniec możliwości oferowanych przez Spotify. 

Spotify Premium karta podarunkowa
Karta podarunkowa Spotify Premium to dobry pomysł na prezent

Na tej platformie znajdziesz również swoje ulubione podcasty. W odróżnieniu od Youtube, możesz podczas słuchania zablokować telefon i schować go do kieszeni, co może okazać się doskonałą opcją, jeśli lubisz jednocześnie słuchać i na przykład wykonywać prace domowe. Aplikacja nie jest jednak w pełni darmowa – aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji, należy wykupić wersję premium. Podczas korzystania z wersji darmowej, nie masz zupełnej kontroli nad tym, czego słuchasz. Możesz wybrać artystę, album, playlistę, lecz utwory będą odtwarzane losowo i reklamami. Możesz pominąć aktualną piosenkę, jednakże liczba takich zabiegów została ograniczona do 6 na godzinę. Bezpłatna wersja wyklucza również możliwość pobierania na pamięć swojego urządzenia (do aplikacji) wybranych albumów i playlist, by słuchać ich, będąc offline. Odtwarzać można wyłącznie podczas połączenia z internetem.

Sprawdź też: Aplikacja Spotify – co to jest? Jak działa? Najważniejsze informacje

Spotify Premium za darmo? Ile trwa okres próbny?

Istnieje pewien sposób, aby korzystać ze Spotify Premium za darmo przez pewien czas. Producent aplikacji, chcąc przekonać swoich użytkowników, że warto zapłacić, by móc w pełni wykorzystywać jej potencjał, oferuje okres próbny. Co prawda, wynosi on miesiąc, lecz z pewnością przez ten czas sam zdążysz się przekonać, że warto zdecydować się na subskrypcję. Promocja skierowana jest do nowych użytkowników, którzy do tej pory nie korzystali jeszcze ze Spotify Premium. Jeśli więc zakładasz lub dopiero co założyłeś konto na tej platformie, koniecznie skorzystaj z oferty i wypróbuj wszystkie możliwości, jakie daje wersja Premium.

Karty upominkowe Spotify Premium dostępne w naszym sklepie

Ile kosztuje Spotify? Jakie są opcje?

Jeżeli po miesiącu darmowego korzystania ze Spotify Premium, zdecydujesz się na przedłużenie subskrypcji, możesz skorzystać z kilku dostępnych planów. Pierwszym, podstawowym, jest „Individual”. Jest to opcja obejmująca jedno konto, a jej koszt wynosi 19,99 zł miesięcznie. Drugą, korzystniejszą opcją jest „Duo”. To opcja przeznaczona dla par, mieszkających pod tym samym adresem. Cena wynosi 24,99 zł za miesiąc i poza podstawowymi możliwościami Spotify Premium, w tym planie zyskujesz również „Duo Mix”, czyli codziennie aktualizowaną playlistę, która zawiera ulubione utwory Twoje i Twojego partnera. 

Jeśli w Spotify Premium chciałbyś wyposażyć całą swoją rodzinę, opcja „Family” jest zdecydowanie dla Ciebie. Ten plan umożliwia korzystanie aż 6 członkom rodziny, mieszkających pod tym samym adresem, w cenie zaledwie 29,99 miesięcznie. Ten plan również nieco różni się od pozostałych – poza spersonalizowaną playlistą, zawierającą ulubione utwory każdego członka rodziny, możesz również skorzystać z blokady wulgarnych treści. Za sprawą tej funkcji, rodzice mogą sprawować kontrolę nad tym, aby ich dzieci nie słuchały utworów, których nie powinny.

Ostatnim z planów jest „Student”. To opcja, która różni się od „Individual” tylko ceną. Dla studentów, którzy studiują na jednej z zatwierdzonych przez Spotify uczelni, przygotowano specjalną, niższą cenę. Za 9,99 zł miesięcznie zyskujesz dostęp do wszystkich funkcji Spotify Premium. Aby skorzystać z tej zniżki, należy udowodnić swój status studenta, przesyłając zdjęciu lub skan dokumentu potwierdzającego.

Spotify cena
Cennik pakietów na Spotify

Czy warto wykupić Spotify?

Spotify to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników muzyki i podcastów. Bardzo trudno obecnie znaleźć artystę, który nie zamieszcza tam swojej twórczości. Pomimo tego, iż darmowa wersja daje bardzo wiele możliwości, warto zdecydować się na wersję premium. Brak możliwości wyboru konkretnego utworu i częste reklamy, podczas niektórych okazji mogą być uciążliwe (na przykład podczas imprezy lub wielogodzinnej jazdy samochodem).

Dodatkowo, jeśli często podróżujesz, możliwość pobrania ulubionych playlist na Twoje urządzenie uchroni Cię przed wysokimi kosztami połączenia internetowego za granicą lub pozwoli na słuchanie ulubionych albumów w miejscach z ograniczonym zasięgiem. To funkcje, które niektórym na pierwszy rzut oka mogą okazać się mało istotne, jednak po dłuższym korzystaniu z tej aplikacji, mogą okazać się bardzo użyteczne. Zestawiając ze sobą koszty wykupienia subskrypcji i wachlarz możliwości, które Spotify Premium oferuje, można z całą pewnością stwierdzić, że warto zainwestować. Koniecznie przetestuj Spotify Premium przez miesiąc za darmo, a przekonasz się, jak duży potencjał drzemie w tej aplikacji.

Sprawdź: Recenzja Mi True Wireless Earbuds Basic 2 – co potrafią słuchawki bezprzewodowe w cenie burbona

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *