Poradniki

17.03.2022 14:46

iCloud logowanie – jak to zrobić krok po kroku

Android i iOS Programy i aplikacje
6
2
0
6
2

Usługa iCloud cieszy się olbrzymią popularnością, jednak nie wszystko, co jest z nią związane, jest intuicyjne. Zapraszam do naszego poradnika na temat logowania do iCloud – chmury do przechowywania danych od Apple.

iCloud jest rozwiązaniem od firmy Apple, które jest domyślnie dostępne na wszystkich ich urządzeniach oraz z ograniczoną funkcjonalnością na sprzęcie innych producentów. Jabłuszkowa firma zadbała, żeby używanie ich sprzętu odbywało się w zamkniętym środowisku, gdzie użytkownik ma dostęp do tych samych plików i funkcjonalności, niezależnie od urządzenia. Wiele firm oferuje możliwość przechowywania danych w chmurze, jednak zdecydowana większość najlepiej ocenia właśnie tę od Apple. Tak więc zaczniemy od początku. Logowanie iCloud – jak się zalogować?

Jak się logować do iCloud?

Nawet jeżeli nie masz żadnego urządzenia od Apple – możesz korzystać z usługi iCloud. Jest ona dostępna na stronie internetowej icloud.com, którą należy otworzyć w przeglądarce. Daje ona dostęp do głównej funkcjonalności iCloud Drive z 1 GB miejsca na pliki oraz funkcji dodatkowych jak Keynote, Numbers i Pages. Na podanej stronie należy wprowadzić swoje Apple ID, hasło oraz potwierdzić logowanie przez podanie kodu wysłanego na zaufany adres e-mail. W sytuacji, kiedy nie korzystałeś dotychczas z usług tej firmy – niezbędne będzie założenie konta, co jest możliwe z poziomu strony icloud.com. Trzeba będzie podać kilka informacji, na szczęście nic ponad standard – imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail.

Estetyczna strona główna iCloud. - Scroll
Opcję utworzenia Apple ID znajdziesz w lewym dolnym rogu

Jeżeli posiadasz jedno z urządzeń ozdobionych nadgryzionym jabłkiem, to te dane powinny być Ci już znane. Apple ID i urządzenie z systemem iOS są niezbędne do uzyskania pełnej funkcjonalności produktów tej firmy. Dodatkowo gwarantuje to podniesienie darmowego limitu przechowywanych danych do 5 GB. 

Firma Apple przygotowała też dedykowaną aplikację do użytku z iCloud. Na urządzeniach od tej firmy jest ona domyślnie zainstalowana, więc wystarczy ją uruchomić z poziomu menu. Na komputerach personalnych z zainstalowanym systemem Windows 10 udostępniono opcję pobrania aplikacji z Windows Store. Proces logowania się do iCloud jest identyczny niezależnie od systemu operacyjnego, na którym program został uruchomiony.

Czyli iCloud to zwykła chmura?

Odpowiadając na pytanie – nie, iCloud nie jest zwykłą chmurą do przechowywania danych. Wydaje się, że każda firma technologiczna oferuje jakąś wersję przechowywania plików na ich serwerach. Produkt Apple ma jedną, znaczącą przewagę – jego główna funkcjonalność została zaprojektowana pod specyficzne środowisko. Dzięki używaniu iCloud wszelkie pliki są dostępne z każdego produktu tej firmy, niezależnie, czy używasz swojego iPhone’a, iPada, MacBooka czy czego tam jeszcze. Kluczowe jest, żebyś był na tym urządzeniu zalogowany tym samym kontem.

Dzięki użyciu iCloud nie musisz się martwić o synchronizację swoich kontaktów pomiędzy urządzeniami, więc upgrade do nowszego modelu wymaga tylko zalogowania się w aplikacji. Dodatkowo wszelkie inne ustawienia też są synchronizowane. Przykładem może być zapamiętanie danych logowania do portalu na Twoim MacBooku – od teraz wejście na ten sam portal z iPhone’a nie będzie wymagało wprowadzania hasła. Jest to jedna z najwygodniejszych opcji i dająca zdecydowaną przewagę Apple nad innymi producentami.

Używasz sprzętu tej firmy? Jakie są Twoje doświadczenia z iCloud? Podziel się z nami w komentarzach.

Sprawdź też:

Interesuje Cię sprzęt firmy Apple, a może masz już iPhone’a albo MacBooka? Regularnie donosimy o wszystkim, co dotyczy kultowej firmy. Od nas dowiesz się, jakie plany ma Apple na przyszłość! A wyglądają one dość obiecująco, jednych zainteresują Gogle AR, a innych elektryczne i autonomiczne samochody tego producenta. Jak co roku, gorący okres zapowiada się na jesień, kiedy to pewnie zobaczymy iPhone 14. Apple osiągnęło niebywały sukces, toteż często zastanawiamy się na łamach Scrolla, skąd się on wziął i czym wyróżniają się produkty tej firmy. Śledźcie nas na bieżąco – na pewno dowiecie się, dlaczego 4 z 5 najpopularniejszych smartfonów to iPhone!

6
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.