1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. iCloud na Windows z wbudowanym generatorem haseł? Nowy update od Apple!

Technologia

12.11.2021 13:44

iCloud na Windows z wbudowanym generatorem haseł? Nowy update od Apple!

Programy i aplikacje
8
0
0
8
0

Użytkowników iCloud na Windowsie nie brakuje, chociaż daleko tej wersji od ideału.. Mimo wszystko Apple z każdym update stara się zmienić tę kolej rzeczy, a kolejny z nich uczynił „okienkową” chmurę firmy z Cupertino bardziej funkcjonalną.

Apple iCloud w wersji na Windows otrzymał aktualizację, która dodaje wbudowany generator haseł oraz wsparcie dla plików Apple ProRaw i ProRes. Kolejną nowością jest możliwość dodawania lub usuwania innych użytkowników do udostępnionych plików lub folderów na iCloud drive.

iCloud na Windows – co zmienia update?

Dodanie wbudowanego generatora haseł do Windowsowej wersji iCloud czyni tę aplikację o wiele bardziej atrakcyjną. Dzięki niej w przeglądarkach będzie można korzystać z loginów i haseł, które znajdują się w Pęku Kluczy Apple, czyniąc pracę łatwiejszą i bezpieczniejszą.

Choć w sieci nie brakuje o wiele lepszych i bardziej zaawansowanych rozwiązań, które zadziałają nie tylko na PC, ale też na Macu, to jednak korzystanie z generatora haseł w iCloud jest lepsze, niż jakby w ogóle z takowego nie korzystać, także spory plus dla Apple.

Wprowadzenie wsparcia dla formatów ProRAW i ProRes z pewnością ułatwi życie fotografom i filmowcom. To kodeki obrazu i wideo, które zawierają większą ilość informacji, niż ich standardowe wersje, co zwiększa możliwości edycji zdjęć i klipów, a po najnowszej łatce możesz je- bezproblemowo zsynchronizować i oglądać na komputerach z systemem Windows.

Czym jest iCloud na Windows?

Jeżeli zastanawiacie się, czym w ogóle jest iCloud, to usługa, dzięki której bezproblemowo możesz zarządzać swoimi produktami spod szyldu Apple. To właśnie za pomocą tego programu na PC z łatwością pobierzecie i udostępnicie zdjęcia, wyświetlicie wszystkie potrzebne pliki zachomikowane na chmurze czy w bezpieczny sposób zaktualizujecie np. swój telefon. Poza tym to także miejsce, w którym możecie przejrzeć pocztę, zarządzać kontaktami w smartfonie, czy po prostu spojrzeć na kalendarz i sprawdzić czy o czymś nie zapomnieliście.

Co sądzicie o najnowszej aktualizacji od Apple? Skorzystacie z ich wbudowanego menedżera haseł, czy być może korzystacie już z innego oprogramowania? Koniecznie podzielcie się tym w komentarzu. 

Reklama

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/p/icloud/9pktq5699m62

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.