1. Scroll
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. Czy da się odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu? Sprawdź, jak przywrócić skasowane zdjęcia

Poradniki

17.05.2021 12:01

Czy da się odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu? Sprawdź, jak przywrócić skasowane zdjęcia

Android i iOS
10
1
1
10
1

Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu? Czy można je jeszcze przywrócić? Jeśli szukasz sposobu, żeby odzyskać utracone fotografie ze swojego smartfona, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Czy zdarzyło ci się niechcący usunąć z telefonu ulubione fotografie? A może to Twoje dziecko dopadło smartfon i w czasie zabawy pozbawiło Cię cennych ujęć? Jeśli tak, pewnie się zastanawiasz, jak odzyskać zdjęcia usunięte z telefonu. Na szczęście jest na to sposób. Z tego artykułu dowiesz się, jak postąpić w przypadku smartfona z Androidem, a jak w przypadku iPhone’a.

Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu – jakie są na to sposoby? Podstawowe informacje

By odzyskać skasowane zdjęcia z telefonu, musisz skorzystać z odpowiedniego programu lub aplikacji. Jest ich całkiem sporo, ale my skupimy się tylko na kilku najlepiej znanych i sprawdzonych. Wyjaśnimy Ci, w jaki sposób posłużyć się nimi, żeby przywrócić utracone pliki ze zdjęciami. Korzystanie z niektórych będzie wymagało użycia komputera, ale wyjaśnimy też, jak odzyskać skasowane zdjęcia mając do dyspozycji tylko smartfon.

Na początek jednak kilka ważnych informacji. Musisz wiedzieć, że po każdym pliku w pamięci smartfona pozostaje ślad. Informacje o usuniętych zdjęciach najczęściej zostają w pamięci podręcznej różnych aplikacji, w plikach tymczasowych czy miniaturach. Właśnie dzięki temu możesz odzyskać skasowane zdjęcia.

Pamiętaj jednak o dwóch ważnych zasadach. Po pierwsze, po przypadkowym wykasowaniu zdjęć nie korzystaj dalej z różnych aplikacji na telefonie, nie otwieraj żadnych plików. Mówiąc inaczej, nie używaj go tak, jak robiłbyś to normalnie. Dlaczego? Ponieważ każda taka operacja może nadpisać pliki, które tak chcesz przywrócić, a to utrudni ich odzyskanie.

Po drugie, działaj od razu. Im szybciej zabierzesz się za odzyskiwanie zdjęć, tym większa szansa, że Twoje działania zakończą się sukcesem.

Sprawdź także: Jak zresetować iPhone’a i telefon z androidem? Miękki i twardy reset krok po kroku

Odzyskiwanie zdjęć na telefonie z Androidem

Usunięte zdjęcia z telefonu – jak je odzyskać w przypadku smartfonów z Androidem? Znanym programem, dedykowanym temu systemowi i często używanym w celu odzyskania usuniętych plików jest Android Data Recovery. Przy jego pomocy możesz przywrócić też utracone kontakty, SMS-y, czy pliki MP3.

Jak z niego skorzystać?

 • Zainstaluj program na komputerze.
 • Podłącz telefon do komputera kablem z USB.
 • Klikając Start, rozpocznij analizę urządzenia.
 • Rozpocznij skan urządzenia.
 • Zezwól na przywrócenie usuniętych plików.
 • Wejdź w zakładkę Galeria.
 • Zaznacz te pliki, które chcesz przywrócić i kliknij Przywróć.

Po wykonaniu tych kroków, jeśli wszystko pójdzie jak trzeba, przywrócisz skasowane zdjęcia.

Kolejny sposób na to, jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu, polega na użyciu prostego programu Recuva. On także umożliwia przywracanie różnego rodzaju plików, nie tylko fotografii, ale też plików muzycznych, filmów, dokumentów czy wiadomości e-mail. Ponieważ program domyślnie otwiera się w trybie kreatora odzyskiwania danych, skierowanym do osób mniej doświadczonych, jego obsługa jest naprawdę prosta.

Żeby skorzystać z programu Recuva, wykonaj następujące kroki:

 • Zainstaluj program na komputerze i podłącz niego telefon.
 • Kliknij przenośny dysk (czyli telefon).
 • Wybierz zakładkę Pictures.
 • Rozpocznij skan urządzenia.

Jeżeli po wykonaniu tych kroków nie uda ci się odzyskać wszystkich skasowanych zdjęć, skorzystaj z opcji zaawansowane skanowanie. Trwa ono dłużej, ale za to jest skuteczniejsze.

A jak odzyskać zdjęcia usunięte z telefonu, nie mając dostępu do komputera? Skorzystaj z aplikacji mobilnej DiskDigger. Możesz pobrać ją bezpłatnie na telefon przez Sklep Play. Aplikacja umożliwi Ci przywrócenie plików JPG (w tym zdjęć), filmów w formacie MP4 i plików PNG.

DiskDigger - apka do odzyskiwania zdjęć i nie tylko.
DiskDigger w wersji pro pozwala przywracać nie tylko zdjęcia lub nagrania / Źródło: diskdigger.org

No dobrze, pobrałeś już DiskDigger na telefon i co dalej? Podajemy kolejne kroki:

 • Uruchom aplikację na telefonie,
 • Wybierz rodzaj plików, które chcesz przywrócić i zatwierdź, klikając OK,
 • Po wykonaniu skanowania zapisz odzyskane pliki, klikając Save.

Jeśli zastanawiasz się, jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu Samsung albo jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu Huawei, to wiedz, że możesz zastosować dokładnie tę samą metodę.

Pamiętaj jednak, że na przykład w smartfonach Samsunga, aplikacja do zdjęć ma wbudowaną funkcję Kosz. Działa ona tak samo, jak Kosz na komputerze, czyli sam fakt, że umieścisz tam jakiś plik, nie usuwa go z urządzenia. Trwałe usunięcie wymaga potwierdzenia (trzeba zatwierdzić opróżnienie Kosza) lub upływu 15 dni. Dlatego jeśli usunąłeś zdjęcia z telefonu, zawsze najpierw sprawdź, czy przypadkiem nie ma ich w koszu. Jeśli tam będą, możesz je po prostu przywrócić bez używania jakichkolwiek programów.

Jak odzyskać skasowane zdjęcia na iPhonie? (iOS)

Jeśli usunąłeś zdjęcia z iPhone’a, możesz je odzyskać w ciągu 30 dni, bo tak długo będą pozostawać w albumie Ostatnio usunięte. Jak to zrobić?

 • Otwórz aplikację Zdjęcia i wybierz Albumy.
 • Wybierz Ostatnio usunięte i stuknij opcję Wybierz.
 • Stuknij zdjęcia, które chcesz odzyskać lub wybierz pozycję Odzyskaj wszystkie.
 • Ponownie stuknij Odzyskaj, by potwierdzić przywrócenie usuniętych zdjęć.

W AppStore znajdziesz też aplikacje, którymi można się posłużyć, by odzyskać pliki, na przykład Toolbox for iOS. Takie narzędzia dają też inne opcje niż samo odzyskiwanie utraconych plików, jednak niestety są płatne. Dlatego najtaniej będzie skorzystać z podanej przez nas metody.

Firmy świadczące usługi odzyskiwania danych – to musisz wiedzieć

Jeżeli zbyt późno zauważysz, że przez przypadek usunąłeś zdjęcia z telefonu i żadna z wymienionych wyżej metod nie pomoże Ci ich odzyskać, jest jeszcze jedna możliwość – skorzystanie z usług firm specjalizujących się w odzyskiwaniu danych.

Ich pomoc może być szczególnie ważna, jeśli straciłeś dane, bo zepsuł Ci się telefon. Może jest całkowicie uszkodzony i nie masz dostępu do jego pamięci. Wtedy warto poszukać specjalistów, którzy zajmują się odzyskiwaniem danych. Często oferują odzyskiwanie SMS-ów, kontaktów i plików różnego formatu.

Pamiętaj jednak, że nawet one nie zawsze będą w stanie odzyskać dla Ciebie wszystkie utracone pliki. Oczywiście usługi takich firm są płatne, więc musisz dobrze sobie wszystko przekalkulować. Każdemu może się czasem zdarzyć, że niechcący naciśnie Usuń i pozbawi się folderu ze zdjęciami. Kiedy indziej, to wirus może powodować spustoszenia w pamięci. Na szczęście nie musi to być nieodwracalna strata. Wystarczy szybko pobrać odpowiedni program lub aplikację, a z ich pomocą prawdopodobnie uda się przywrócić skasowane zdjęcia. Zanim jednak zdecydujesz się na korzystanie z tej metody, upewnij się, że nie masz nigdzie kopii zapasowych albo że w Twoim telefonie aplikacja do zdjęć nie ma funkcji Kosz.

10
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.