pokemon scarlet i violet kiedy premiera

Rozrywka

27.09.2022 15:53

Pokemon Scarlet i Violet – kiedy premiera? Zwiastun i rozgrywka

Gry
8
0
1
8
0

Pokemon Scarlet i Violet już niebawem zadebiutują na konsoli Nintendo Switch. Co wiemy o kolejnej generacji kieszonkowych stworków? Kiedy premiera oraz czego się spodziewać po grze? Oto zbiór najważniejszych informacji! 

Fanów serii Pokemon na świecie nie brakuje, a już niebawem następna część przygód tych uroczych stworków. W przypadku Scarlet i Violet może dojść do małej rewolucji, gdyż pierwszy raz w głównej serii gracze będą mieli do czynienia z otwartym światem! Ten sposób rozgrywki bardzo spodobał się graczom Pokemon Legends: Arceus – czy tym razem będzie podobnie? Jakie jeszcze nowości czekają w nowych poksach?

Pokemon Scarlet i Violet – kiedy premiera?

Fani kieszonkowych stworków nie będą czekać zbyt długo. Premiera Pokemon Scarlet i Violet zaplanowana jest na 18 listopada 2022 roku, czyli za niecałe dwa miesiące. Produkcja dostępna będzie wyłącznie na konsolę NIntendo Switch. Cena tych gier w Polsce wynosi ok. 239 zł, czyli żadnych zmian pod tym względem nie ma. Warto także dodać, iż do zakupu dostępny jest specjalny dwupak, zawierający obydwie gry, a także kolekcjonerski steelbook oraz figurkę z trzema starterami

Sprawdź też: Złap je wszystkie! Pokemon GO — poradnik oraz cenne wskazówki

Zwiastun Pokemon Scarlet i Violet

Pierwszy zwiastun Pokemon Scarlet i Violet został opublikowany 27 lutego 2022 roku i możesz obejrzeć go powyżej. Od tamtej pory wyszło kilka materiałów filmowych promujących grę oraz przedstawiających nowości w serii. Na jednym np. skupiono się na nowym regionie Paldea, w którym będzie działa się cała akcja. 

Drugi oficjalny zwiastun miał swoją premierę równo w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca 2022 roku. Zdradził on nieco informacji na temat rozgrywki, jak chociażby to, że całą grę będzie można przejść w trybie kooperacji. Poznaliśmy też imiona starterów oraz dwóch, zależnych od wersji, profesorów, którzy będa nas wspierać w trakcie podróży. 

Rozgrywka w nowych Pokemonach

Sam trzon rozgrywki w Pokemon Scarlet i Violet pozostaje taki sam – wyruszasz w podróż, podczas której łapiesz mnóstwo nowych stworków, a po drodze pokonujesz liderów sal, by ostatecznie stać się mistrzem Pokemon. Jednakże tym razem zdecydowano się na dość spore zmiany, które mogą naprawdę sporo namieszać w serii. Czego oczekiwać po nowej grze Game Freak? 

Sprawdź też: Poznaj najsilniejsze Pokemony w Pokemon GO! Jakie typy pokemonów sprawdzą się w walce?

Otwarty świat i nieliniowa fabuła

Do tej pory gry z głównej serii Pokemon były bardzo liniowe. Ostatnia odsłona, czyli Pokemon Sword, wprawdzie oferowała nieco więcej swobody, jednakże my jako gracze dalej musieliśmy podążać konkretną ścieżką. To wszystko zmieni się właśnie w Scarlet i Violet.  

Nie tylko bez ograniczeń będzie można przemierzać cały region Paldea (pieszo, na wodzie czy też w przestworzach), ale też kolejność odwiedzanych miejsc nie zostanie odgórnie nałożona przez twórców. 

Zazwyczaj schemat był ten sam – wyruszasz z rodzinnego miasteczka, odwiedzasz po kolei konkretne sale, aż docierasz do ostatecznego przeciwnika. W tym przypadku będzie podobnie, ale poza tą historią, to w Pokemon Scarlet i Violet dostępne będą jeszcze dwie inne ścieżki fabularne. Jakie? Na ten moment brak konkretnych informacji. 

pokemon scarlet i violet region paldea
Region Paldea stoi dla Ciebie otworem! Nie ma znaczenia w jakiej kolejności odwiedzasz dane lokacje | źródło: materiały prasowe

Jednakże w najnowszej części kieszonkowych stworków nie ma znaczenia kolejność, w której pokonuje się liderów sal. Niestety, pomimo takiej zmiany twórcy nie zdecydowali się na skalowanie poziomu dzikich stworków lub trenerów wraz z rozwojem umiejętności gracza. Taki zabieg jednak nieco zabija poczucie nieliniowości w grze.

Wartym uwagi jest fakt, że tym razem tradycyjny rower zostanie zastąpiony przez… legendarne pokemony z 9. generacji! Koraidon i Miraidon mogą przekształcić się w różne rodzaje transportu – posłużą oni także jako motorówki oraz to na nich przemierzysz niebo.

Sprawdź też: Pokemon GO i inne gry o pokemonach. Najlepsze gry Pokemon na Nintendo Switch oraz smartfony

Tryb CO-OP

Kolejną ekscytującą nowością w Pokemon Scarlet i Violet jest tryb kooperacji aż do 4 osób jednocześnie! Dokładnie – region Paldea będzie można przemierzyć wraz z trójką innych osób. Wprawdzie w Pokemon Sword i Shield było można poruszać się po dzikich obszarach z jednym towarzyszem, ale tym razem mowa o całym dostępnym świecie. Niestety dalej brak informacji, czy CO-OP dostępny będzie wyłącznie lokalnie czy online. 

pokemon mechanika terestal
W 9. generacji Pokemon pojawi się nowa mechanika zwana Terestal | źródło: materiały prasowe

Mechanika Terestal

Były mega-ewolucje, ruchy Z oraz Dynamax. Pokemon Scarlet i Violet wprowadza kolejną nowość – Terestal Phenomenon. Dzięki niej Poksy zyskują dostęp do zupełnie nowych umiejętności. One same zaczynają lśnić niczym diament, a nad ich głowami tworzą się przepiękne korony. 

Aby skorzystać z tej zdolności, wymagany jest Tera Orb. Z niego można skorzystać wyłącznie raz na daną walkę, a następnie należy naładować go w Centrum Pokemon lub za pomocą specjalnych kryształów, które znajduje się po drodze.

Tera Raidy

W Pokemon Sword i Shield, a konkretniej w dodatku The Crown Tundra, wprowadzono tzw. Dynamax Raidy. Był to ciąg kilku walk z Pokemonami w formie Dynamx, gdzie stawało się do walki wraz z innymi trenerami – zarówno tymi prawdziwymi, jak i botami. W Pokemon Scarlet i Violet już od początku dostępne będą za to Tera Raidy, w których jedyną zmianą będzie to, że walczyć będzie trzeba z „Terastalizowanymi” stworami. 

Startery w 9. generacji Pokemon

Nowa generacja to nowe startery! Pod tym względem nie będzie żadnych zmian – ponownie do wyboru będzie ognisty, wodny i liściasty Pokemon. Dokładniej będą to Sprigatito, Fuecoco oraz Quaxly!

Sprigatito to Pokemon kot typu liściastego. Fuecoco jest ognistym krokodylem, a Quaxly kaczką typu wodnego. Na ten moment niestety nie wiadomo, jakie będą ich formy ewolucyjne. Taka informacja powinna pojawić się lada moment, gdyż premiera gry jest niebawem.

pokemon scarlet i violet nowe startery
Poznaj Sprigatito, Fuecoco oraz Quaxl’yego! Startery nowej generacji | źródło: materiały prasowe

Sprawdź też: Wszystko o Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl — data premiery, zwiastun, rozgrywka

Legendarne Pokemony w Scarlet i Violet

Nie tylko nowe startery napawają ekscytacją fanów poksów, ale też i legendarne pokemony 9. generacji. Ich imiona to Koraidon, który dostępny będzie dla posiadaczy Pokemon Scarlet, oraz Miraidon dla tych, co zdecydowali się na zakup Pokemon Violet.

Wygląda na to, że tym razem jednak nie będzie trzeba czekać na ich złapanie do końca gry, gdyż to właśnie one będą służyły za środek transportu. Zarówno Koraidon, jak i Miraidon posiadają formę rowerową/motocyklową, wodną i powietrzną, które pozwalają na swobodną eksplorację otwartego regionu Paldea. Podobnie funkcjonowało to już w Pokemon Legends: Arceus, tylko tam do tych czynności służyły różne stworki.

Nowe Pokemony i regionalne odmiany

W Pokemon Scarlet i Violet nie zabraknie też wielu nowych poksów! Na ten moment wiemy tylko o kilku z nich. Jednym z takowych jest np. Grafaiai – trujący pokemon malarz! The Pokemon Company zaprezentowało także np. Armarouge, Ceruledge czy Klawfa. Pierwszy z nich będzie dostępny dla posiadaczy wersji Scarlet, a drugi – dla tych z Violet. Armarouge to humanoidalny Pokemon rycerz, który wojuje działkiem podobnym do tego z serii Metroid.

Ceruledge jest do niego bardzo podobny, ale przyodziewa on dużo mroczniejsze barwy i zamiast działka używa ognistych ostrzy. Natomiast Klawf to Pokemon krab – tego złapać będą mogli gracze obydwu wersji. Sam stworek przypomina mocno Krabby’ego.

legendarne pokemony
Pokemony legendarne posłużą Ci jako środek transportu | źródło: materiały prasowe

Innymi nowymi stworkami, które będzie można złapać podczas podróży, to Fidough – pokemon wieloryb typu lodowego, Cetitan – pokemon pies typu wróżka, Pawmi – kolejna elektryczna mysz, Lechonk – dzik typu normalnego oraz oliwkowy Smoliv.

Nie zabraknie też regionalnych wariantów dobrze znanych już poksów. Na pewno po drodze będzie można napotkać Paldeańskiego Woopera (w tym przypadku trującego) oraz Taurosa (walczącego). Poza tym mowa o takich stworkach jak:

  • Jigglypuff,
  • Amoonguss,
  • Volcarona,
  • Misdreavus,
  • Delibird,
  • Gallade,
  • Hariyama.

Sprawdź też: Najlepsze gry 2022 – w co warto zagrać? 

Scarlet i Violet – różnice w wersjach

Czym konkretnie będą się wyróżniały Pokemon Scarlet i Violet? Jakie różnice zachodzą pomiędzy tymi dwiema wersjami? Tutaj raczej bez zaskoczeń, bo tak jak zawsze będą to głównie Pokemony, które będzie można napotkać w trakcie gry. 

Nasza postać będzie miała nieco inny strój, a także w zależności od wersji przez przygodę poprowadzi nas inny profesor. Dla Scarlet będzie to Sada, a dla Violet – Turo. Jeżeli chodzi o Poksy, to oczywiście mowa chociażby o samych legendach – Koraidonie i Miraidonie. Jeden z nowych stworków Armarouge będzie dostępny dla posiadaczy Scarlet, a Ceruledge – dla tych z Violet.

Wiadomo też, że np. Larvitar i Stonjourner będą ekskluzywne dla Scarlet, a Bagon i Eiscue – dla Violet.

Czekasz na Pokemon Scarlet i Violet? Jakie masz oczekiwania wobec tej produkcji? Koniecznie daj nam znać w komentarzu! 

8
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *